4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Vai Rīgas Šaha skola paliks bez telpām?

Šahisti ceļ trauksmi – Rīgas šaha skola paliek bez telpām

Beidzoties Rīgas Šaha skolas īres līgumam, skolai telpas līdz ar jauno gadu būs jāpamet. Skola ar šo lēmumu ir neapmierināta, jo turpmāk šaha treniņi notiks dažādās Rīgas skolās, kas veicinās sadrumstalotību, tāpat šahistiem vairs nebūs savas sacensību vietas.

Pēdējā laikā Latvijas šahisti var lepoties ar vērā ņemamiem panākumiem. Ne tikai finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība) izdevies apspēlēt pasaules šī brīža spēcīgāko šahisti, bet šogad Pasaules šaha olimpiādē Latvijas komanda, sacenšoties 180 valstu konkurencē, ieņēmusi augsto 17. vietu.

Tomēr Rīgas šaha skolas īpašums vairs nepieder pašvaldībai un līdz 31.decembrim telpas audzēkņiem ir jāatbrīvo.

"Problēma ir tā, ka šobrīd nav pilnībā adekvātas alternatīvas telpas, kuras mēs varētu izmantot līdzšinējā apjomā, līdzšinējam savam darbam," atzina Rīgas Šaha skolas direktore Līga Ungure.

Patlaban Rīgas Šaha skola saimnieko Tallinas ielā, kur ēkas platība ir septiņas reizes lielāka par telpām Cēsu ielā, ko pašvaldība piešķīrusi lietošanai skolai, sākot no jaunā gada.

„Šī bija mūsu māja, vienīgā vieta Rīgā, vienīgā skola Latvijā.

Ļoti labā vietā, pieejama bērniem un vecākiem," sašutis par skolas pārcelšanos ir Rīgas Šaha skolas treneris Edgars.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde mierināja neapmierinātos skolēnus un vecākus, sacīdama, ka bērni, kuri apmeklēja Šaha skolu tieši Tallinas ielā, varēs turpināt apmeklēt treniņus un nodarboties ar šahu centrā esošajās skolās: "Zinu arī to, ka Šaha skolā ir grupas, kur notiek treniņi divas reizes nedēļā. Viena šī nodarbība notiek Tallinas ielā un otra, piemēram, notiek vienā Teikas skolā. Tagad droši vien šī abas nodarbības notiks Teikas skolā, vai tur ir kāda atšķirība?”

Tomēr Rīgas Šaha skolas treneris Edgars atzina, ka uz pulciņiem skolās nākot nemotivēti audzēkņi, kas līdz ar to traucē tiem, kas tiešām ir ieinteresēti apgūt šahu.

Šaha skolai ir profesionālā ievirze un skola rūpējas par to, lai tiktu sagatavotas rezerves Latvijas nacionālajai izlasei, gan arī par to, lai audzēkņiem būtu iespēja izvēlēties nākotnē šaha trenera profesiju, sacīja Rīgas Šaha skolas direktore.

"Mēs nevaram katru gadu atvērt iesācēju grupas Imantā, Ķengaragā vai jebkurā mikrorajonā. Ja nodarbības notiek centrā, tā ir iespēja visiem Rīgas bērniem apmeklēt, atnākt un piedalīties, bet, ja šī grupa būs Imantā, nu tad ne Ķengarags, ne Jugla tur nenokļūs," sacīja direktore.

Skolas telpu neesamība turpmāk traucēs arī sacensību rīkošanai, kas parasti šaha skolā notika teju katru nedēļas nogali.

Savukārt Rīgas domē uzsvēra, ka Šaha skola varēs rīkot sacensības kādā no vispārizglītojošajām skolām. Šaha skolā secina – acīmredzot pašvaldībai radies priekšstats, ka profesionāli šahu var spēlēt jebkur.

"Šajās telpās viss mums ir iekārtots un sakārtots, tā kā mums tas ir vajadzīgs darbam. Ja mēs aizejam skolā, tur mums iedod solu, kurš ir pārāk šaurs, kur var sēdēt tikai no vienas puses. Nu tagad iedomājaties, kā šahists sēdēs... Vienam vispār nebūs, kur likt kājas un vairākas stundas viņš tādā pozā sēdēs," par gaidāmajām grūtībām stāstīja direktore.

Šaha skola baidās, ka gaidāmā sadrumstalotība varētu traucēt ne tikai jauno šahistu apmācībām, bet arī nākamgad Rīgā plānotajiem starptautiska mēroga šaha turnīriem, kas Latvijā notiks pirmo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti