Rozentāla skriešanas svētki Saldū atklāj sacensību sezonu

Vairāk nekā tūkstotis skrējēju pieteikušies dalībai Rozentāla skriešanas svētkiem, kuri sestdien, 18.martā, atklās sacensību sezonu, kas ilgs līdz pat novembrim. Lielais dalībnieku skaits skaidrojams gan ar pērn labi noorganizēto skrējienu izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejā, gan ar nepacietību, ar kādu skrējēji gaida sacensību sezonas pirmos startus.

2016.gadā skrējiens tika rīkots par godu Saldus lepnuma Rozentāla jubilejā, bet šoreiz tas ir turpinājums nu jau aizsāktai tradīcijai. Zīmīgi, ka 2017.gada skrējiena dalībniekiem ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distances garumu tieši 18.martā – datumā, kad Saldū dzimis Janis Rozentāls.

Sacensību rīkotāji piedāvā 400 un 800 metru bērnu distances, kurās iepriekšējā reģistrācijā pieteikušies vairāk nekā trešdaļa no visiem tūkstoš dalībniekiem. Divu kilometru veselības distancē skries vairāk nekā 200 dalībnieku, savukārt piecu un 10 kilometru tautas un sporta distancē startēs vairāk nekā 400 dalībnieku. Skriešanas svētkos piedalīsies arī nūjotāju grupa.

Pirmais skrējiens daudziem palicis atmiņā kā sacensības pa slidenu un noledojušu trasi Saldus pilsētas ielās. Aukstie un nepatīkamie laikapstākļi atbaidīja daļu skrējēju, taču gleznotāja krāsu paleti atgādinošā piemiņas medaļa, precīzais piecu kilometru aplis un sacensību atmosfēra pasākumu rīkotājiem uzlikusi atbildības sajūtu, un

pieteikto dalībnieku skaits šogad ir dubultojies.

Pērn 10 kilometru distancē uzvarēja tā brīža Latvijas čempions pusmaratonā Jānis Višķers un ikšķiliete Inga Zālīte, kura startēs arī 2017.gada skrējienā. Viņai konkurneci sastādīs Karīna Helmane-Soročenkova, kura pēc gada pārtraukuma atgriežas sacensību apritē. Vīriešu konkurencē startēs pērn otro vietu izcīnījušais Kristaps Bērziņš no Kuldīgas. Ātru skrējēju netrūkst arī viena apļa piecu kilometru distancē.

Rozentāla skriešanas svētki būs ievads septiņu astoņu mēnešu garai sacensību sezonai, un daļai skrējēju šī būs iespēja sevi pārbaudīt pirms Liepājas pusmaratona, kas nedēļu pēc pilsētas dzimšanas dienas 26.martā notiks turpat Kurzemē. Vēl nedēļu vēlāk, pusnaktī uz 1.aprīli startēs sezonas pirmais ultramaratons Rīga-Valmiera, tāpēc vairāki tā dalībnieki skriešanas svētkus Saldū izvēlējušies kā vienu no iespējām sevi pārbaudīt īsākā distancē.

Taču šīs nebūs vienīgās skriešanas sacensības šajā nedēļas nogalē. Svētdien, 19.martā, Pierīgas mežos Garkalnē norisināsies seriāla “Noskrien ziemu!” ceturtais un noslēdzošais posms, kurā par punktiem komandu ieskaitē cīnīsies vairāk nekā 300 dalībnieki. Komanda “VSK Noskrien Rieksti” pēc trim posmiem apsteidz “ASK Patria #1” un “VSK Noskrien Vāveres” 30 un 10 kilometru skrējienu sacensību ieskaitē.

Tikmēr daži Latvijas skrējēji startēs citās valstīs notiekošajās sacensībās. Sestdien, 18.martā, Igaunijā, Tallinas pusē notiks 13.purva maratons, dienu vēlāk siltajā Kiprā risināsies Limasolas maratons, savukārt Francijas galvaspilsētas pievārtē apkārtējās ainavas varēs vērot vietējā “Eco Trail” skrējienā, kura rīkotāji piedāvā četras dažāda gruma distances no 18 līdz 80 kilometriem. Šis skrējiens pilsētvidē izvadā dalībniekus pa taciņām, parku celiņiem un tuvējās apkārtnes mežiem.

Tā ir kā lieliska alternatīva tiem, kuri nevēlas dažas nedēļas vēlāk skriet starp desmitiem tūkstošiem klasiskajā Parīzes maratonā, bet Eifeļa torni apskatīt no zaļāka skatu punkta.

Lsm.lv ziņoja par Dmitrija Serjogina lielisko startu Maltas maratonā. Piebilstams, ka aizvadītajā nedēļas nogalē, 12.martā, Spānijas pilsētā Barselonā risinājās viens no populārākajiem Eiropas pavasara maratoniem. No deviņiem Latvijas skrejējiem vislabāk veicās Gunāram Ķeģim, kurš 42,195 kilometru garo distanci noskrēja 2 stundās 46 minūtēs un 54 sekundēs. No četrām sievietēm ātrākā bija Linda Laurena, savu debijas maratonu veicot četrās stundās un divās minūtēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti