Sporta studija

Ātrslidotājs Silovs pēc traumas jūt maksimālu motivāciju

Sporta studija

Skeletonists Martins Dukurs: Nebiju domājis atgriezties Soču trasē

Pirmais Latvijas sieviešu riteņbraukšanas klubs cer uz jaunpienācējām

Rozā formās ar smaidu uz ceļa – uzplaukst Latvijā pirmais dāmu riteņbraukšanas klubs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arvien biežāk ielās pamanām riteņbraucējas rozā formās – tās ir pirmā Latvijas sieviešu riteņbraukšanas kluba “Latvian Cycling Girls” dāmas. Kluba dalībnieču pulks ir raibs, no daudzkārtējās Latvijas čempiones un bijušās profesionāles Danas Rožlapas līdz dāmām, kuras tikko pirmoreiz uzkāpušas uz velosipēda.

Šī ir pirmā komanda, kurā iesaistījušās tikai sievietes. Līdz šim bija ierasti dāmām trenēties kopā ar vīriešiem, bet nu tas ir mainījies. No septiņām dāmām pulks pieaudzis jau līdz 30 pedāļminējām.

Kad darbi ļauj, dāmas uz riteņiem tiekas arī darbdienās, bet gaidītākās noteikti ir nedēļas nogales, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja “Latvian Cycling Girls” dibinātāja Zane Kalverša-Ķeņģe. Viena otru viņas pazina jau iepriekš, jo startēja tajās pašās sacensībās, līdz pērn Latvijas čempionātā tomēr sadraudzējās vairāk. Bija arī jautra smiešanās par veloķēdēm rokassomiņās, bet arvien biežāk dāmas kopā rīkoja treniņus un lielāki kļuva arī plāni.

Klubā grib piesaistīt arvien jaunas meitenes, kas riteņbraukšanu pieņemtu kā savu hobiju, priekšroku dodot braukšanai svaigā gaisā. "Kāpēc jāiet uz to sporta zāli, ja vari forši pēc darba izbraukt un pabaudīt dabu. Vienlaikus tas ir arī sports, kur attīsti sevi, savu ķermeni un jūties labi gan fiziski, gan mentāli," teica Kalverša-Ķeņģe.

Kluba riteņbraucēja Krista Pūcīte iepriekš spēlēja volejbolu un darbojās tautas dejās, bet tas atstāja ietekmi. Pēc skriešanas sāpēja ceļgali un bija nepieciešama operācija, pēc kuras ārsts ieteica braukt ar divriteni. Izrādījās, ka ceļgali vairs nesāp, un nu jau viņai mājās ir trīs divriteņi. 

"Jau vairs nezini, kur lai liek tos velosipēdus, bet gribas vēl un vēl," piebilda Pūcīte.

Savukārt kluba riteņbraucējai Ingai Haritonovai divritenis ir pārvietošanās līdzeklis, taču viņa sajuta vajadzību pēc kādas aktivitātes ikdienā. Izvēle krita par labu riteņbraukšanai, jo divritenis ļauj gan pārvietoties, gan būt ikdienā aktīvam un trenēties. 

Covid-19 laikā, kad daudzus sporta veidus skāra ierobežojumi, riteņbraucēju skaits pieaug, jo brīvā dabā ir atļauts nodarboties. Dāmas iestājas par to, ka arī šosejas riteņbraukšanā var piedalīties sacensībās – tas nav elitārs, bet ērts sporta veids.

Meiteņu treniņi esot daudz jautrāki, nekā darbojoties kopā ar puišiem. Turklāt arī par tehniskiem jautājumiem dāmas drošāk var pajautāt viena otrai, jo neviena par nezināšanu nesmiesies. Klubā cer, ka sastāvs kļūs arvien kuplāks, turklāt kopīgi braucieni uz divriteņa arī uzlabo garastāvokli un atstāj aiz muguras ikdienas negācijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti