Dienas ziņas

Soļotājam Jānim Daliņam - 112

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā sacenšas ziemas peldētāji

«Roņu» sacensības Jelgavā pulcē vēl nebijušu dalībnieku sastāvu

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā notiek Pasaules kausa pirmā posma sacensības ziemas peldēšanā. Tajās piedalās vairāk nekā 200 dalībnieku no 17 pasaules valstīm.

 

Kanālā starp Driksu un Lielupi šoreiz peld ne tikai pīles. Ar "Jelgavas roņu kausa" čempionātu, kas vienlaikus ir arī Pasaules kausa ziemas peldēšanas 1. posms, sezona sākusies arī "roņiem" jeb ziemas peldētājiem.

"Tas ir pirmais starts un uzskatu, ka ļoti veiksmīgs, (..) konkurence ir ļoti spēcīga, un malači jelgavnieki, kas saņēmušies un jau sastāda konkurenci gan Krievijai, gan Igaunijai," atzinīgi izsakās Aleksejs, kurš uz sacensībām ieradies no Igaunijas.

Cilvēku, kuri vēlas iegrimt aukstajā ūdenī, ar katru gadu kļūst aizvien vairāk gan Latvijā, gan citviet.

Paši peldētāji smej, ka tā esot kā slimība, kas pielīp, tomēr arī "roņiem" +3 grādu ūdens temperatūra nešķiet tikpat silta kā +20. "Kad gāju iekšā ūdenī, bija auksti, jo bija strauja temperatūras maiņa, un tāda ir pirmā organisma reakcija," pauž sacensību dalībnieks Aleksandrs no Krievijas.

Jelgavniekiem organizēt Pasaules kausa ziemas peldēšanas posmu uzticēts jau otro reizi, un šogad tajā piedalās vairāk nekā 200 dalībnieki no 17 valstīm, kuri sacenšas piecās peldēšanas disciplīnās. "Es domāju, ka puse te ir jauno.Tas ir ļoti interesanti.

Mums pirmoreiz te ir arī daudz peldētāju no ASV, viens peldētājs no Jamaikas, divi peldētāji no Čīles. Tas ir pirmoreiz Latvijas vēsturē," stāsta kluba "Jelgavas roņi" vadītājs Aleksandrs Jakovļevs.

Līdz 2017. gada pavasarim, kad beidzas ziemas peldēšanas sezona, Pasaules kausa posmi notiks vēl piecās valstīs, bet 2018. gadā spēcīgākie "roņi" tiksies Tallinā, lai noskaidrotu, kurš iegūs Pasaules čempionāta kausu ziemas peldēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti