Ronimoiss apmaldās Meksikas taku ultraskrējienā, bet izcīna otro vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss sacensību starsezonā devās uz Meksiku, kur nedēļas nogalē startēja 80 kilometru skrējienā “UltraHuachi”, 11 stundās un 20 minūtēs paspējot gan pazaudēt trasi, gan izcīnīt otro vietu. Pašu mājās aizvadīts seriāla “Noskrien ziemu” trešais posms, kas Limbažos pulcēja vairāk nekā 700 taku skrējējus un nūjotājus.

Skriešanas pirmssezonā Meksikā notiekošais taku skrējiens “UltraHuachi” savā ceturtajā norises reizē varēja lepoties ar starptautiska līmeņa elites atlētiem – 50 kilometru distancē startēja pasaulē prestižākā skrējiena UTMB (170 kilometri apkārt Monblāna masīvam) pašreizējais čempions spānis Pau Kapels (Pau Capell), kuram draudzīgu konkurenci sastādīja “Hardrock 100” un citu ievērojamu sacensību uzvarētājs Džeisons Šlārbs (Jason Schlarb) no ASV. Pirmssacensību preses konferencē organizatori lepojās, ka pie viņiem no Latvijas ieradies Madeiras salas prestižā MIUT aizpērnais uzvarētājs Andris Ronimoiss, kurš Meksikā izvēlējās startēt garākajā 80 kilometru distancē ar 3520 augstummetriem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@mr.ronimoiss Preparando las piernas para la #Ultrahuachi . . . @inov8_mexico @inov8latvija

A post shared by FrogsTrailMexico | TrailRace (@frogstrailmx) on Jan 21, 2020 at 11:33pm PST

“Traka trase, ļoti tehniska - ar džungļu sadaļām, ar sarežģītiem noskrējieniem un ļoti grūtiem kāpumiem,” tā pēc finiša savu stāstījumu lsm.lv sāks Latvijas labākais taku skrējējs, kurš 11 stundās un 20 minūtēs piedzīvojis 10-20 kritienus.

Tā kā vietējiem pārstāvjiem ir sacensību sezonas vidus, bet Latvijā turpinās starpsezona, tas Andrim Ronimoisam nozīmēja, ka viegli neklāsies: “Sāku prātīgi, biju piektais.”

Saistošākie “UltraHuachi” notikumi risinājās 19. kilometrā, kur daļa līderu nepamanīja trases marķējumu un saīsināja distanci par piecu kilometru cilpu jeb aptuveni stundu, tādējādi finišā saņemot diskvalifikāciju. Arī latvietis šajā vietā pieļāva navigācijas kļūdu, taču pēc pusotra kilometra saprata kļūdu un pēc 20 minūtēm atgriezās trasē, pazaudējot aptuveni desmit pozīcijas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Trase vietām bijusi kā necaurejama taka, taču par spīti saskrāpētām plaukstām un kritieniem līdz finišam izdevies pakāpties līdz ceturtajai pozīcijai, kas pēc konkurentu diskvalifikācijām rezultējās ar izcīnīto otro vietu 80 kilometru skrējienā. Taujāts par vietējo viesmīlību, daudz sacensību pieredzējušais Andris Ronimoiss atbildēja: “Organizācijai ir kur augt, bet nebija slikti. Uzņēma izcili.”

Aprīlī Istras pussalā Horvātijā gaidāms nākamais nopietnais pārbaudījums, kur latvietis startēs 100 jūdžu (160 kilometru) izaicinājumā. Pašmāju vadošais taku skrējējs šogad apņēmies ārpus Latvijas startēt skrējienos, kuros iepriekš nav piedalījies, tostarp pirmo reizi finišēt simt jūdzēs, kas pērn neizdevās “Ultra-Trail du Mont-Blanc”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 25. janvārī Limbažos risinājās vienīgais seriāla “Noskrien ziemu” tumsas posms, pulcējot 737 skrējējus un nūjotājus ar pieres lukturīšiem. Divu apļu 18,28 kilometru distancē starp 157 dalībniekiem ātrākais bija šķēršļu skrējienu eksperts Artjoms Rekuņenko (1:05:43), aiz sevis atstājot orientieristu Artūru Pauliņu (1:06:11) un ultramaratonistu Valdi Ņilovu (1:06:45). Ārpus trijnieka nācās palikt Jānim Kūmam, kurš pirms pāris nedēļām Igaunijas 101 kilometru taku skrējienā noslēdzošajos kilometros zaudēja līderpozīciju un samierinājās ar otro vietu.

Dāmu konkurencē ātrākās bija Klinta Lauska (1:14:12), Jolanta Krastiņa (1:14:50) un pašreizējā Latvijas čempione taku skriešanā Irita Puķīte (1:18:23), kura pirms nedēļas 18. janvārī Kanāriju salās kāpa uz pjedestāla otrā pakāpiena “Pilancones Tunte Trail” 32 kilometru distancē ar 1976 augstuma metriem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vienā aplī divi ātrākie bija vārda brāļi kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (0:31:10) un Kristaps Magone (0:31:56) no Cēsīm, 424 dalībnieku konkurencē trešajā vietā atstājot Dāvi Šolmani (0:32:08). Trīs ātrākās dāmas bija olimpiete Ilona Marhele (0:35:14), Anete Švilpe (0:36:39) un Linda Boldāne (0:37:16). Seriāla “Noskrien ziemu” noslēdzošajos posmos Kuldīgā un Koknesē 16. februārī un 8. martā risināsies izšķirošie notikumi komandu cīņas kopvērtējumā, kā arī individuālajā ieskaitē četru posmu summā.

Nedēļas nogalē, kurā ziemeļnieki definēja rudens pāreju pavasarī, vairāki Latvijas skrējēji bija devušies gan uz siltajām, gan uz vēsākām zemēm, lai piedalītos pusmaratonos un maratonos. Seviļas pusmaratonā Spānijas dienvidos labākos rezultātus no Latvijas uzrādīja Dainis Limanāns (1:15:30) un Jānis Vītiņš (1:22:38). Tajā pašā 26. janvārī, bet vēl vairāk uz dienvidiem otrpus Vidusjūrai, Marokas ceturtajā lielākajā pilsētā Marrākešā kārtējo pusmaratonu veica kurzemnieks Dainis Žuburs (1:25:00), savukārt 42,195 kilometru maratona distancē Āfrikā labākie bija Sandis Pētersons (3:03:17) un Ieva Biedrīte (3:19:57). Daudz tuvākajā Sankpēterburgas “Dzīvības ceļa” maratonā ātrākais no trim Latvijas pārstāvjiem bija Igors Morgunovs (3:12:34).

Tikmēr par gada ātrāko pusmaratonistu kļuvis ASV dzīvojošais Artūrs Bareiķis, kurš pirms nedēļas, 19. janvārī, Teksasas štata Hjūstonā 21,0975 kilometru distanci veica vienā stundā astoņās minūtēs un 20 sekundēs (1:08:20).

Tajā pašā laikā rekordists Dmitrijs Serjogins vēlreiz apliecināja savas spējas 10 kilometru skrējienā, Spānijas 42. “Cursa Moritz Sant Antoni 2020” 4500 dalībnieku lielā konkurencē uzvarot 29 minūtēs un 55 sekundēs (0:29:55). Telpās sešu stundu ultramaratonu veica Mārtiņš Sirmais, Igaunijā izcīnot trešo vietu ar 63,926 kilometriem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti