Rojā uzvaru Skotu kalniešu spēlēs izcīnījis Jānis Liepa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rojā tradicionāli lustīgajās jūras un zvejnieku svinībās pirmo reizi pludmalē norisinājās Skotu kalniešu spēles – aizraujošas deviņu Latvijas  spēcīgāko vīru cīņas skotu svārkos. Sacensībās pārliecinošu uzvaru guva bijušais šķēpmetējs Jānis Liepa no Jelgavas.

Šī gada pirmajā Skotu kalniešu spēļu posmā Rojā piedalījās deviņi Latvijas atlēti: Oskars Brugemanis, Andris Leišavnieks, Māris Rozentāls, Jānis Šleckus, Jānis Liepa, Mārtiņš Broks, Mareks Jēkabsons, Juris Rozentāls un Pēteris Karņevskis.

Pirmo reizi Skotu kalniešu spēlēs viens no vingrinājumiem bija 7,2 kg smagas akmens lodes mešana tālumā. Uzvaru guva un jaunu Latvijas rekordu uzstādīja Jānis Liepa, raidot lodi 16,66 metrus tālu. Otrs spēcīgākais šajā vingrinājumā izrādījās Mārtiņš Broks (14,93 m), bet trešais Andris Leišavnieks (14,46 m).

Nākamaais vingrinājums - 12,6 kg smaguma mešanā tālumā, trešais pārbaudījums šajās sacensībās bija 25 kg smaguma mešana tālumā. Ceturtais vingrinājums – kabera mešana, pēdējais un noslēdzošais vingrinājums Skotu kalniešu spēļu pirmajā posmā šogad spēlēs bija 25 kg smaguma mešana augstumā.

Kopvērtējuma pirmajā vietā Skotu kalniešu spēļu pirmajā posmā ierindojās Jānis Liepa, izcīnot 39,5 punktus. Otrs labākais sacensībās izrādījās Oskars Brugemanis, 36,0 punkti, bet tikai par vienu punktu mazāk izdevās izcīnīt Jānim Šleckus, kas kopvērtējumā deva godpilno trešo vietu.

Šī gada otrais Skotu kalniešu spēļu posms norisināsies 8. augustā Ikšķilē.

Zināšanai: kabers - garš priedes stumbrs vai baļķis ar noapaļotu tievo galu. Sacensību dalībnieks balansē kaberu vertikāli turot rokās tievo galu. Tad dalībnieks skrien uz priekšu cenšoties mest kaberu tā, lai tas apgrieztos riņķī un augšējais resnais gals pirmais atsistos pret zemi. Tievajam galam pēc tam jānokrīt uz pulkstens 12 attiecībā pret skrējiena virzienu. Ja tas izdodas, tiek teikts, ka kabers ir apgriezts (caber is turned). Dalībniekus vērtē pēc tā, cik tuvu ideālajam virzienam uz iedomātā pulksteņa izdodas metiens. Kaberi mēdz būt ļoti dazādu veidu smagumu un garumu, kas ietekmē metiena grūtības pakāpi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti