«Rimi» Rīgas maratonā aicina pieteikties Latvijas Skolu kausam

"Rimi" Rīgas maratons sadarbībā ar Rīgas domi un Izglītības un zinātnes ministriju aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas mēroties spēkiem Skolu kausā, kas iekļausies maratona pasākumos 6. un 7. maijā.

Skolu komandas aicina sacensties divās distancēs, kas notiks jaunās trasēs. Skolēniem 6. maijā būs iespēja startēt jūdzes jeb 1609 metru skrējienā, kas ikvienam jaunietim būtu pa spēkam. Tā būs gan iespēja piedalīties Latvijas čempionātā jūdzes distancē, gan iespēja izskriet trasi, kas būs identiska arī pasaules čempionātā skriešanā 2023. gada rudenī. Savukārt 7. maijā skolēni, kas vēlas pieveikt vairāk kilometru, varēs doties 5 km distancē, arī izmēģinot pasaules čempionāta skriešanā jauno trasi.

Organizatori sagaida, ka šogad jauno skrējēju skaits Latvijas Skolu kausā atkal varētu sasniegt 5000 dalībnieku, un aicina visas ieinteresētās skolas pieteikt dalību laicīgi, aizpildot pieteikuma formu maratona mājaslapā. Skolu komandu pieteikšanās noslēgsies 31. martā.

Skolu kausa pirmsākumi rodami 2008. gadā, kad Rīgas skolas un skolēnus pirmoreiz aicināja savstarpēji sacensties un piedalīties maratona ietvaros rīkotajā Rīgas Skolu kausā.

Savukārt 2022. gadā Latvijas skolu kausā piedalījās 1800 skolēnu no visas Latvijas. Ātrākās skolas titulu ieguva sporta skola "Arkādija", aiz sevis atstājot Siguldas Valsts ģimnāziju un BJC Limbaži kapelu "Eži". Rīgas skolu ieskaitē ātrākās bija Rīgas Franču licejs, Rīgas 1. pamatskola–attīstības centrs un Rīgas 49. vidusskola.

Organizatori arī atgādina, ka dalībnieku sportiskie rezultāti nav vienīgais kritērijs Skolu kausa iegūšanai. Punktus skolas un skolotāji gūst arī, piemēram, par iesaisti attiecībā pret kopējo skolēnu skaitu skolā un komandas finišējušo dalībnieku skaitu.

Skolēni jūdzes un 5 km distancē var startēt par simbolisku divu eiro dalības maksu. Visi skolēni būs apdrošināti pret nelaimes gadījumiem pasākuma norises laikā.

Reģistrēties visa garuma skrējieniem Rīgas maratonā un olimpiskajā bērnu dienā var oficiālajā maratona mājaslapā. Lai iegūtu personalizētu numuru ar savu vārdu, jāreģistrējas līdz 16. martam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti