Rīgas Triatlons pulcēs dalībniekus no 23 valstīm

Pēc nepilna mēneša, 10. augustā, notiks šī gada centrālais triatlona notikums Latvijā – „Rīgas Triatlons 2014”, pulcējot dalībniekus no 23 dažādām valstīm, informēja  Latvijas Triatlona federācija.

Triatlons ir skatāms un ļoti interesants sporta veids, kurā apvienoti trīs pilnīgi atšķirīgi sporta veidi – peldēšana, riteņbraukšana un skriešana.

Sacensību centrs paredzēts pie „Swedbank” centrālās ēkas „Saules akmens”. Peldēšana norisināsies Āgenskalna līci,  riteņbraukšanas posms notiks, šķērsojot Vanšu tiltu un metot loku Daugavas krastmalā pie Vecrīgas, skriešanas etaps vīsies Ķīpsalas apkārtnē, finišā atkal atgriežoties pie „Saules akmens”.

Sacensību sākums plkst.8:00, kur ikvienam, kurš jau ir iepazinis, vai vēlas izmēģināt šo aizraujošo sporta veidu, tiks dota iespēja startēs savās vecuma grupās (peldēšana no 100 līdz 750 m, riteņbraukšana no 5 līdz 20 km, skriešana no 800 m līdz 5 km).

Kā saldais ēdiens būs elites sportistu starti (sievietēm plkst. 13:00, vīriešiem plkst. 15:30), kuri norisināsies sprinta distancē (750m peldēšana, 20km riteņbraukšana, 5km skriešana).

Pēc Eiropas Triatlona savienības datiem, Rīgas Triatlona programmā iekļautajām „2014 Rīgas ETU Sprinta Triatlona Eiropas Kauss” sacensībām pieteikušies jau vairāk kā 80 elites starta grupas triatlēti no dažādām valstīm. Šāda interese no ārvalstu sportistu puses nozīmē, ka Rīgā gaidāma ļoti spraiga un aizraujoša sacensība.

Vīriešu konkurencē ir dalībnieki ne tikai no Eiropas, ieskaitot mūsu kaimiņus Igauniju, bet arī no tādām lielvalstīm kā ASV, Kanādas un Krievijas. Plaši ir pārstāvēta Eiropa, kur dalībnieki ir no Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Spānijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Portugāles un citām valstīm. Dalību pieteikusi arī sportiste no tādas eksotiskas valsts kā tālā Jaunzēlande.

Uzvarētāju prognozēt šobrīd ir grūti, jo daudzi no sportistiem ir junioru vecumā, taču ir arī dalībnieki ar Pasaules čempionāta pieredzi.

Sieviešu konkurencē šobrīd ir 20 dalībnieces. Toni sieviešu konkurencē varētu noteikt Itālijas pārstāves, bet arī šeit viss var mainīties sacensību laikā.

Latviju pārstāvēs daudzkārtējie Latvijas čempioni Andrejs Dmitrijevs un Baiba Medne, kā arī Staņislavs Vaipāns, Artūrs Sprukts un Maksims Nagibins. Šī būs lieliska iespēja mūsu Latvijas triatlonistiem sacensties ar pasaules klases sportistiem pašu mājās Rīgā.

Aizraujošas cīņas paredzētas arī komandu stafešu distancē. Stafetes komandai jāsastāv no trīs dalībniekiem, kur katrs no dalībniekiem veic kādu no triatlona sacensību veidiem. Komandu ieskaite notiks gan viena dzimuma, gan jauktas komandas ietvaros. SPORTLAND komandu stafetes distance – 750m peldēšana, 20km riteņbraukšana un 5km skriešana.

Vairāk informācijas var atrast mājas lapā www.rigatriathlon.eu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt