Rīgas rogaininga uzvarētāji pārpeld Vecdaugavu

Vecmīlgrāvī un tuvējās Rīgas apkaimēs sestdien, 23.martā, ar kartēm rokās kontrolpunktus meklēja nepilns pusotrs tūkstotis rogaininga cienītāju, kuri bija devušies sešu, četru un divu stundu ilgos pārbaudījumos. Lai cīnītos par uzvaru masveidīgajā Rīgas rogainingā, komandas “Laid mums tur laimē diet” trijotne pat pārpeldēja Vecdaugavu.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas rogainings risinājās 10. reizi, un piecu gadu laikā tā dalībnieki iepazinuši galvaspilsētas apkaimes visās priekšpilsētās no lidostas līdz Juglas ezeram un no Mežaparka līdz Ulbrokai Pierīgā. Šoreiz sacensību rīkotāji aicināja dalībniekus uz sacensību centru Vecmīlgrāvī, lai iepazītu vietējos kontrastus un tuvējos Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajonus Mangaļsalu, Vecdaugavu, Vecāķus, Kalngali, Trīsciemu un Jaunciemu. Dažādu vērtību kontrolpunkti bija izvietoti pilsētvidē, skrienamā mežā, ūdenstilpņu Ķīšezera, Vecdaugavas, Rīgas līča krastos, kā arī industriālajā zonā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Vecmīlgrāvi piepilda simtiem rogaininga komandu

Pavasara Rīgas rogainings parasti notiek nedēļas nogalē, kas ir vistuvāk astronomiskajām pavasarim, kad dienas garums sasniedz 12 stundas un laikapstākļi ir piemēroti kontrolpunktu meklēšanai vairāku stundu garumā. Vieni to dara skriešus, citi izbauda pavasari staigājot, kamēr azartiskākie neatliek iespēju saslapināt kājas vai izpeldēties.

Sešu stundu sacīkstē starp 178 komandām galveno favorītu statusu apliecināja Zigmunda Bībera vadītā apvienība “Laid mums tur laimē diet”, kurā šoreiz startēja arī taku skriešanas izlases pārstāvji Kristaps Broks un Uldis Klepers, savācot 185 punktus un tuvākos sekotājus pārspējot par vairāk nekā 20 punktiem.

Atgriežoties no punktu vākšanas Mangaļsalā, topošajiem uzvarētājiem nācās šķērsot Vecdaugavu, peldot 40-50 metrus.

Latvijai draudzīgā lietuviešu komanda “Baltu lokys” ar 164 punktiem ieņēma otro vietu, savukārt “Onkuļi” ar Eināru Masteiko, Ingu Portnaju un ultravelosacensību ekspertu Jāni Viškeru palika trešie (163), zaudējot dienvidu kaimiņiem punkta tiesu.

Dāmu konkurencē ar 125 punktiem uzvarēja duets “Lēnās Latvijas Lapsiņas” ar Madaru Šneideri un Baibu Zībergu. 117 punktus Vecmīlgrāvja apkārtnē savāca Līga Vabulniece un Daiga Krēsliņa komandā “Apesciems”, par diviem punktiem pārspējot Ivetu Zāģeri un Inetu Bērziņu komandā “Vidzemes ekspresis” (115 punkti).

Abu dzimumu veidoto komandu ieskaitē uzvarēja komanda “Ampēriņš” ar Madaru Apsaloni un Jāni Kalniņu, kuri savāca 158 punktus un ierindojās sestajā vietā sacensību kopvērtējumā.

Četru stundu rogainingā startēja 202 komandas, starp kurām izcēlās pieredzējušie Guntars Mankus un Irita Puķīte ar 121 punktiem

piekāpjoties tikai Zigmāram un Andrim Gaiļiem, kuri komandā “Neliels treniņš” savāca 133 punktus. No dāmu apvienībām uzvaras laurus plūca Dace Gaigala un Zanda Abzalone ar 101 punktiem.

Pēteris Grīviņš un Andis Grandāns uzvarēja divu stundu rogainingā, starp 112 komandām uzvarot ar 84 punktiem. Divreiz mazāk punktu (37) pietika Lindai un Montai Peciņām komandā “Māsas Peciņas”, lai uzvarētu sieviešu konkurencē. Jaukto komandu konkurencē par punkta tiesu uzvaru svinēja Toms Rijnieks, Liena Puise-Puiše un Dāvis Valters Immurs ar 47 punktiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ģimeņu ieskaitē vērtēja komandas ar bērniem līdz 12 gadu vecumam. Sešās stundās ar 100 punktiem 11 komandu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Juris un Jēkabs Pētersoni. Četru stundu rogainingā ar vienādu 72 punktu skaitu finišā ieradās Elīna un Līva Elīza Andersone, kuras startēja komandā “Kā gan citādi”, un komanda “Beciņas” ar Juri, Daigu un Kristīni Borovikoviem.

Vienādu punktu gadījumā rogainingā uzvarētājus nosaka pēc distancē pavadītā laika, un šoreiz par 52 sekundēm mazāk distancē  atradās Andersonu ģimenes dāmas (03:52:01), pārspējot Borovikovus (03:52:53).

37 punktu orientēšanās skrējienā par kartē iezīmētu maršrutu devās 27 dalībnieki, no kuriem veiksmīgākie bija Didzis Šapkus (01:18:42) un Nelda Neilande (01:45:56).

Tradicionālās Rīgas rogaininga rudens sacensības risināsies 9. novembrī, taču šogad pirmo reizi rīkotāji piedāvās galvaspilsētā meklēt kontrolpunktus arī diennakts tumšajā laikā, jo 6. jūlijā plānota Rīgas rogaininga “Vasaras nakts”.

Ārpus Rīgas nākamās rogaininga sacensības, kurās kontrolpunktus noteiktā laikā var apmeklēt pašu izvēlētā secībā un apjomā, risināsies jau šonedēļ Skaistkalnē, kur dalībnieki startēs četru un divu stundu ieskaitē. Savukārt šī gada ceturtās rogaininga sacensības valsts svētkos 4.-5. maijā aicinās uz Latvijas Kausa rogainingā (LKR) otro posmu “Ziemeļkurzemes nakts rogainings” 12 un 6 stundu sacensībām Ventspils pusē.

Latvijas čempionāts (LČ) ar 24 stundu rogainingu notiks 8.-9. jūnijā Inčukalnā, bet planētas labākie 27.-28. jūlijā pulcēsies diennakts pārbaudījumam pasaules čempionātā (PČ) Katalonijā, Spānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti