Rīgas rogainingā pieteikušies dalībnieki no piecām valstīm

29.novembrī pirmo reizi notiks "Rīgas rogainings", kam pieteikušies vairāk kā 300 dalībnieki no piecām valstīm, informē sacensību organizatori. Bijušais pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks kļuvis par šo sacensību patronu.

8.novembrī Vaidavā noslēdzās Latvijas kausa sezona rogainingā, taču novembra beigās interesentiem būs iespēja piedalīties Rīgas rogaininga sacensībās. Divu, četru un sešu stundu kontrollaiku piedzīvojumu orientēšanās sacensībām pieteikušies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas pārstāvji.

Sacensības būs iespēja šo sporta veidu pamēģināt tiem, kas vēl nav piedalījušies rogainingā. Veiksmīgai distances veikšanai būs nepieciešamas orientēšanās prasmes, stratēģiski izplānot maršrutu, kā arī spēja fiziski pieveikt distanci, kas dalībniekus izvedīs cauri tuvākajiem mežiem, pilsētai un citām interesantām vietām.

“Kad aktīvā skriešanas un velobraukšanas sezona ir beigusies, beidzot ļāvos pierunāties pamēģināt un piedalīties rogainingā, par ko apkārt draugi tik jūsmīgi runā,” sacīja Lauma Čerņevska. 

Starts sacensībām tiks dots sestdien, 29.novembrī 12:00 pie tirdzniecības centra “Alfa”. Reģistrēšanās sacensību mājaslapā turpināsies līdz 27.novembrim.

“Esam izvēlējušies dažādus kontrollaikus, lai ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis varētu piedalīties. Aicināti gan iesācēji, kuriem tā būs pirmā iepazīšanās ar veselīgo un inteliģento sporta veidu, gan arī pieredzējuši šī sporta veida mīļotāji,” pavēstīja pasākuma organizatori.

Rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur komandas no diviem līdz pieciem dalībniekiem pārvietojas apvidū un socensību organizatoru noteiktā kontrollaikā brīvi izvēlētā secībā apmeklē izvietotus kontrolpunktus. Uzvar komanda, kas savāc lielāko punktu summu, kas norādīta ar katra kontrolpunkta numura pirmo ciparu.

2017.gadā Latvijā tiks rīkots 15. pasaules čempionāts rogainingā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti