Rīgas pavasara rogainingā uzvara Latvijas duetam

Sestdien, 26.martā, pie iepirkšanās centra "Atrium Azur" notika ceturtais Rīgas rogainings, kur bija pieteikušies dalībnieki no sešām valstīm, vēsta sacensību rīkotāji. Uzvaru garākajā sešu stundu distancē sīvā cīņā ieguva latviešu komanda “Vajag bik ātrāk” ar rīdziniekiem Zigmundu Bīberu un Andri Ronimoisu sastāvā, kuri tikai par diviem punktiem pārspēja spēcīgo igauņu un somu duetu “Armo & Juha”.

Starts sacensībām tika dots pie iepirkšanās centra “Atrium Azur”, kur plkst. 12:00 distancē devās divu stundu, četru stundu un sešu stundu distanču komandas. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Francijas. Tajā pašā laikā bērniem notika divu stundu Rogaininga pastaiga kopā ar instruktoriem Lāci, Vāveri un Zaķi, kas devās meklēt kontrolpunktus Ķengaraga rajonā.

Sešu stundu - sporta distancē piedalījās visvairāk - 178 komandas un uzvaras stratēģiju bija izvēlējušies rīdzinieku Zigmunda Bībera un Andra Ronimoisa komanda “Vajag bik ātrāk”, savācot 171 punktu.

Otro vietu atklātajā grupā izcīnīja komanda “Apakšgrāvja adipināts”, bet trešajā vietā ierindojās komanda “42km.lv vīri”. Veterānu grupā spēcīgākā bija komanda “Armo & Juha”, kur startēja spēcīgais Igaunijas un Somijas duets, bet superveterānu grupā vienādu punktu skaitu, bet 33 sekunžu pārsvaru pār otro vietu ieguva grupas uzvarētāji – komanda “Līvāni” ar Vari Peisenieku un Jāni Turku, taču junioru konkurencē uzvara komandai “Rokam Nost!”.

Jaukto komandu konkurencē absolūti labākie bija atklātās grupas pārstāvji Vieda Lūsa, Jānis Zaharans, Jēkabs Dzenis no komandas “Surströmming”, veterānu grupu konkurencē šoreiz labākie “Mona V” pārstāvji Jānis Nāgelis un Baiba Ozola, jaukto superveterānu komandu konkurencē uzvara vēl vienai orientēšanās kluba “Mona” komandai – “Mona-XA” ar Pēteri Zariņu un Alīdu Ābolu, bet jaukto junioru komandu vidū visvairāk punktu komandai “JNSC”, kur startēja Krista Strautniece un Aivis Šiliņš.

Sieviešu komandu konkurencē absolūtu labākās sešu stundu distancē bija sieviešu veterānu komanda “Crazy sisters” ar Guntu Lebedoku un Ivetu Zāģeri, kuras par astoņām minūtēm un divām sekundēm pārspēja atklātās grupas uzvarētājas ar tādu pašu punktu skaitu – komandu “Sciurus vulgaris”, kur startēja Inga Kāpiņa un Dace Veipa.

Savukārt sieviešu superveterānu komandu konkurencē uzvaru ar 84 punktiem izcīnīja komanda “HO-HO”, kur startēja Izolde Jumare, Andra Melbārde un Inese Purgaile, bet sieviešu junioru grupas labākās šoreiz Una Čonka un Zane Nāgele (komanda - “Meh nē”).

Četru stundu -  tautas klasē startēja teju 160 komandas. Šajā distancē nepārspētu palika brāļi Kārlis un Kaspars Vīksnes no Cēsīm. Vienu punktu mazāk savāca “Skrien Sigulda” komanda, kur startēja Kaspars Kārkliņš ar Kristapu Bruneru, bet trešie kopvērtējumā palika brāļi Andris un Zigmārs Gaiļi no komandas “Neliels treniņš”.

Starp jauktajām komandām uzvaru uzcīnīja spēcīgā “Isostar Mix” komanda ar Guntaru Mankus un Iritu Puķīti, bet pārākā sieviešu komanda šoreiz bija “SEL Team”, kur startēja Zanda Abzalone un Kristīne Brunere.

Divu stundu rogainingā uzvaru izcīnīja brāļi Oskars un Edgars Cimermaņi no Smiltenes, kuri divu stundu laikā savāca 69 punktus - par trim punktiem vairāk nekā tuvākie sekotāji no komandas “Šacis un Bricis”, bet trešo pakāpienu uz goda pjedestāla izcīnīja Valters Freidenfelds un Jānis Šnepste no komandas “Isostar High Energy”.

Sieviešu komandu konkurencē uzvaru izcīnīja komanda “2 Bļinčiki”, ātrākie un punktiem bagātākie jaukto komandu konkurencē bija Nellija Baliko un Mārtiņš Ozoliņš no komandas “Riga Adventure Team – Isostar”, bet ģimeņu komandu konkurencē čaklākie punktu vācēji bija igauņu viesi no komandas “Potsataja”.

Rīgas rogaininga sacensības Rīgā norisinājās jau ceturto reizi. Nākamās sacensības notiks 2016.gada 19.novembrī kādā no Pārdaugavas rajoniem.

Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas no diviem līdz pieciem dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē pilsētā, parkos un mežā izvietotus kontrolpunktus.

Sacensībās nav jāveic noteikta distance - komanda pati izvēlas savu stratēģiju. Piedalīties divu, četru vai sešu stundu distancēs var jebkurš dalībnieks bez vecuma ierobežojuma.