Rīgas pavasara rogainingā uzvar komanda «Īsāk sakot, būs grūti!»

Rīdzinieka Andra Ronimoisa un Zigmunda Bībera (Ulbroka) veidotā komanda “Īsāk sakot, būs grūti!” uzvarēja Rīgas pavasara rogainingā, kur kontrolpunktus vairākās distancēs meklēja vairāk kā 1000 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Norvēģijas. Rogainingu cienītāji pavasara sniegā un vēsajā lietū meklēja kontrolpunktus, kuri bija izvietoti pilsētvidē un mežā Pārdaugavas apkārtnē, informēja sacensību rīkotāji.

Starts sacensībām Pārdaugavā tika dots sestdien, 21.martā plkst.12:00 un distancē devās 380 komandas divu līdz piecu dalībnieku sastāvā, izvēloties vienu no kontrollaikiem – divas stundas, četras stundas vai sešas stundas. Uzņēmumu komandas rogaininga sacensības izmantoja kā komandas saliedēšanas spēli, bet kopā ar meža instruktoriem Lāci, Zaķi un Vāveri distancē devās vairāk kā 60 bērni ar vecākiem, iegūstot zināšanas par šo sporta veidu.

Sešu stundu distancē 166 komandu konkurencē uzvarēja vīriešu komanda “Īsāk sakot, būs grūti!” (147 punkti) ar Andri Ronimoisu un Zigmundu Bīberu, jaukto komandu konkurencē visvairāk punktu ieguva veterānu komanda “Isostar Long Distance Energy” (132 punkti), kuras sastāvā startēja Irita Puķīte un pasaules čempions taku orientēšanās sportā Guntars Mankus, bet starp sieviešu komandām triumfēja Dina Alksne un
Evija Stračinska ar komandu “VSK Noskrien meitenes” (99 punkti).

Četru stundu distancē vīriešu komandu konkurencē uzvarēja Agris Stūris un Atis Rešķis (88 punkti), jaukto komandu konkurencē komanda “42km.lv” ar Ievu Godiņu, Mārtiņu Godiņu un Raimondu Soopargu (84), bet starp sievietēm labākās bija Inese Kauķe, Arnita Toka, Lolita Kauķe no kamndas “Kārklu muiža” (66 punkti). Četru stundu sacensībās starptēja 163 komandas, liecina organizatoru informācija.

Divu stundu distancē devās 51 komandas, no kurām nepārspēta palika vīriešu komanda “Isostar Energy Shot” (56 punkti) ar Mārtiņu Puriņu, Jāni Kūmu un Valteru Āboliņu. Jaukto komandu vērtējumā uzvarēja Elīna Mētra un Andis Laveiķis ar komandu "Minchi" (39 punkti), savukārt sieviešu konkurencē uzvara Ilzei Birzniecei un Ildzei Laukai komandā "Nē nu jā" (22 punkti). Tikmēr ģimeņu komandu ieskaitē uzvarēja Raivis Kalniņš un Austris Kalniņš (11 gadi) ar komandu "Amakatanav!" tika pie 35 punktiem un ierindojās augstajā trešajā vietā kopvērtējumā.

Rīgas rogainings iesāka cīņu par kopvērtējuma punktiem Latvijas kausa reitingā. Nākamās rogaininga sacensības risināsies 2.maijā Rēzeknē. Latvijas rogainga kausā iekļauts Rīgas pavasara rogainings, Rēzeknes rogainings, Latvijas čempionāts Rankā (18.jūlijs), "Magnēta" Tautas rogainings Zaķumuižā (27.septembris), Pārgaujas rogaings Straupē (7.novembris) un Rīgas rudens rogainings (21.novembrī).