Rīgas maratonam sāks gatavoties novembrī

Rīgas maratona "Skriešanas skola" 2016.gada sezonu uzsāks pusgadu pirms lielākā Latvijas tautas sporta notikuma, vēsta skrējiena rīkotāji. 26.Rīgas maratons notiks 2016.gada 15.maijā.  Šogad skrējiens vairākās distancēs pulcēja 26 tūkstošus dalībnieku no 69 pasaules valstīm.

Rīgas maratona "Skriešanas skola" ceturto gadu bez maksas piedāvās iespēju ikvienam skriešanas un veselīga dzīvesveida piekritējam apgūt nepieciešamās zināšanas par garo distanču skriešanu un veselīgu dzīvesveidu. 2016.gada treniņu sezonu atklās jau novembrī ar paplašinātu programmu, atbalstot skrējējus gatavošanās posmā un palīdzot interesentiem gūt nepieciešamās teorētiskas zināšanas un praktiskās iemaņas, lai veiksmīgi sasniegtu izvirzīto mērķi un uzlabotu savu veselību un pašsajūtu.

Laicīgi domājot par skriešanas pamatu veidošanu un ķermeņa stiprināšanu jau ziemas periodā, sākot ar novembri "Skriešanas skola" piedāvās gan fitnesa treniņus trenera Ralfa Upmaņa vadībā, gan skriešanas koptreniņus ar skriešanas skolas treneru Romāna Meldera, Zandas Zariņas-Rešetinas un citu skrējēju atbalstu treniņu ietveros.

Sākot ar 16 nedēļu atskaiti līdz maratonam, no 2016.gada janvāa skrējējiem būs iespēja gatavoties skrējienam pēc speciāli izstrādātiem treniņu plāniem, darot to individuāli vai kopā ar adidas skriešanas skolas treneriem, kam koptreniņos Mežaparkā pievienosies arī Valērijs Žolnerovičs, Jānis Višķers, Anita Kažemāka un citi profesionāli skrējēji un treneri.

Savukārt jau tradicionālajās "Skriešanas skolas" lekcijās varēs saņemt pilnu atbalstu skriešanas treniņu procesā, apgūstot teorētiskos skriešanas treniņu aspektus un klausoties aizraujošos iedvesmas stāstos cikla "Skrējējs skrējējam" ietvaros.

Rīgas maratona "Skriešanas skola" tiek organizēta kopš 2013.gada un kopumā šajā laikā skolu apmeklējuši un skriešanas gudrības apguvuši jau vairāk nekā 3 000 skrējēju. 

Sestdienās, plkst.10 Rīgas Hanzas vidusskolas Sporta zālē Ralfa Upmaņa un "DCH Studija" treneru vadībā notiks skrējējiem piemēroti fitnesa treniņi, kas dos noderīgas zināšanas un iemaņas skrējējiem svarīgāko muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai jau ziemas treniņu periodā, lai samazinātu traumas iespējamību pavasara un vasaras sezonās. Ar dažādiem vingrinājumiem katra nedēļas nogale tiks veltīta atsevišķam sagatavojošam virzienam, iekļaujot gan kustību pamatu teoriju un funkcionālos treniņus, gan mācot piemērotākos stiepšanās vingrinājumus "Joga skrējējiem" nodarbībā.

Svētdienās plkst.10 visi ir aicināti uz koptreniņu Mežaparkā, lai "Skriešanas skolas" treneru Romāna Meldera, Zandas Zariņas-Rešetinas un citu profesionālu skrējēju un treneru vadībā veiktu kopēju skrējienu sev piemērotā tempā, vienlaikus uzlabojot skriešanas tehniku un apgūstot labākos iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājums.

Nodarbības plānotas vienu nedēļas nogali novembra, decembra un janvāra mēnešos -  21. un 22.novembrī, 12. un 13.decembrī, kā arī 9. un 10. janvārī.

Treniņi ir bez maksas un piemēroti visu distanču skrējējiem un sagatavotības līmeņiem. Pirmajiem treniņiem 21. un 22.novembrī iespējams pieteikties Rīgas maratona mājaslapā. Vietu skaits uz sestdienas treniņiem Ralfa Upmaņa un "DCH Studijas" treneru vadībā ir ierobežots un organizatori aicina laicīgi nodrošināt savu dalību.

Ziemas un pavasara sezonā, sākot ar 16 nedēļu atskaiti līdz maratonam, skrējēji tiks aicināti gatavoties savai izvēlētajai distancei ar "Skriešanas skolas" attiecīgi 16, 12 vai 8 nedēļu treniņu plānu palīdzību. Izmantojot piemērotu treniņu plānu, ikviena līmeņa skrējējam būs iespējams ievērot konkrētu treniņu režīmu, ik nedēļu saņemt treniņu padomus, kā arī sekot līdzi savam progresam. Organizatori aicina trenēties skrējienam kopā ar draugiem, lai viens otru motivētu un atbalstītu. Treniņu plāni būs piemēroti visām Rīgas maratona distancēm un sagatavotības līmeņiem.

Vienlaicīgi ar treniņu plānu sākšanos katru svētdienu, sākot ar 31.janvāri, plkst. 10 skrējēji tiks aicināti uz koptreniņiem Mežaparkā, lai treneru Romāna Meldera, Zandas Zariņas-Rešetinas, kā arī citu skrējēju pavadībā ne tikai izpildītu sagatavojošo treniņu, bet arī apgūtu pareizu tempa turēšanu, uzlabotu skriešanas tehniku un apgūtu dažādas praktiskas iemaņas, lai veiksmīgāk sasniegtu izvirzīto mērķi.

Savukārt, kad līdz Rīgas maratona būs palikušas astoņas nedēļas, gatavoties sāks gan garāko, gan īsāko distanču skrējēji. Tādēļ no 20.marta, koptreniņi Mežaparkā kļūs vēl apjomīgāki un intensīvāki, un uz šiem treniņiem pievienosies arī treneri no "Sporta laboratorijas".

Visus teorētiskos aspektus un jautājumus skrējēji varēs apgūt jau tradicionālajās "Skriešanas skolas" nodarbībās, kas lekciju formātā klātesošajiem dos iespēju apgūt teorētiskas zināšanas par pareizu skriešanu, treniņu plāniem, piemērotu apavu un apģērbu izvēli, veselīgu uzturu un traumu prevenciju, lai kļūtu ne tikai par ātriem, bet arī gudriem skrējējiem.

Pašiem apņēmīgākajiem un motivētākajiem skrējējiem tiks piedāvāta vienreizēja iespēja pieteikties "Skriešanas skolas" programmā "Mans pirmais maratons", saņemot individualizētu treniņu pieeju un īpašu atbalstu no maratona partneriem un organizatoriem. Pieteikties tiks aicināti apņēmīgi skrējēji, kuri vēlas sagatavoties savai pirmajai pusmaratona vai maratona distancei. Pieteikšanās programmai tiks atklāta 23.novembrī ''Lattelecom'' Rīgas maratona mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti