Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgā notiek kendamas čempionāts

Rīgā notiek Baltijas kendama čempionāts

Kendama vairs nav tikai spēle brīvā laika pavadīšanai, tā kļuvusi par nopietnu sporta veidu. Sestdien, 6.aprīlī, Rīgā tika noskaidrots Baltijas kendama čempions. Par šo godu cīnījās vairāk nekā piecsimt zēnu un pusaudžu, demonstrējot savu roku veiklību un reakcijas spējas.  

Sacensību favorīts ir Dilans Vestmorelends – kendama spēlētājs no ASV. Zēni atvērtām mutēm seko līdzi katrai viņa kustībai, veikli variējot ar auklā iesieto bumbiņu.  

“Te valda tāda enerģija, kādu līdz šim agrāk neesmu redzējis. ASV nav iespējams redzēt tik daudz spēlētāju vienuviet, skaidrs, ka te notiek kas labs. Visi ir aizrāvušies. Viņi ir labi kā iesācēji, bet, ja turpinās trenēties mēnešus un gadus, viņu prasmes būtiski pieaugs,” atzina Dilans.    

Baltijā līdz šim lielākajā kendama čempionātā piedalās gan iesācēji, gan pieredzējuši profesionāļi. Ikviens savu meistarību varēja pārbaudīt kādā no trim grupām.

Iesācēju grupā šoreiz bija vislielākā konkurence pieteikušies vairāk nekā 500 dalībnieku.

Pirms atbildīgā starta ikviens izmēģināja savas prasmes, jo uzkāpjot uz skatuves, tās būs tikai dažas sekundes, kurās vajadzēs triku izpildīt bez kļūdām. Tikai tā var tikt nākamajā sacensību kārtā. Kā jau īstās sacensībās, ir uztraukums, vilšanās un prieka asaras.   

Kendama - tradicionālā japāņu rotaļlieta - skolēnu vidū kļūst arvien populārākā. Varēja novērot, ka kopā ar saviem bērniem, roku veiklību iemēģināja arī daži viņu vecāki. Kādai ģimenei no Zviedrijas kendama bija rokās gan mammai, gan tētim, gan arī bērniem. Tas esot viņu viens no labākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, lai nesēdētu mobilajās ierīcēs. Arī vairāki zēni atzina, ka tagad daudz retāk ieskatās mobilajos tālruņos.  

Baltijas kendama čempioni tiks noskaidroti tikai sestdienas vēlā vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti