Rekordlielajā Parīzes maratonā panākumi Latvijas skrējējiem

Dalībnieku skaita ziņā Parīzes maratons ir viens no lielākajiem pasaulē. 12.aprīlī starp 41 342 skrējējiem bija arī 18 000 viesi no 150 valstīm, tostarp vairāki Latvijas pārstāji. Labāko sniegumu demonstrēja Inga Zālīte no Ikšķiles, taču aizvadītajā nedēļas nogalē arī citviet atzīstami startēja skrējēji no Latvijas.

Lai arī 39.Parīzes maratons nav iekļauts "Lielajā sešiniekā" (Tokija, Bostona, Londona, Berlīne, Čikāga un Ņujorka, kā arī pasaules čempionāts un olimpiskās spēles), tas dalībnieku skaita ziņā ir vadošajā trijniekā, un arī šogad Francijas galvaspilsētā tika sasniegts iepriekš nebijis skrējēju daudzums. Katru gadu pavasarī uz Parīzi dodas arī maratontūristi no Latvijas, kuri vēlas pārbaudīt ziemas treniņos paveikto.

Informācijas tehnoloģiju jomā strādājošā Inga Zālīte (3:10:50) var būt apmierināta ar 64.vietu starp 9555 sievietēm, kuras sasniedza Triumfa arku.

Uzvarēja etiopiete Masereta Mengitstu (2:23:46), savukārt noslēdzošās dāmas finišēja nepilnās astoņās stundās. Ingas Zālītes rezultāts ir sezonas trešais labākais pēc profesionālās skrējējas Jeļenas Prokopčukas (2:24:07) janvāra beigās veiktā maratona Japānas pilsētā Osakā un Leldes Neimandes (3:09:04) Barselonas maratona marta vidū.

Vīriešu konkurencē uzvarēja kenijietis Marks Korirs (2:05:49), kurš par pusotru minūti apsteidza tuvākos sekotājus. Jānis Vanags (2:59:31) bija ātrākais no Latvijas skrējējiem, tomēr viņam neizdevās iekļauties pirmajā finišētāju tūkstotī.

Aprīļa trešajā pirmdienā ASV pilsētā Bostonā notiks pasaulē vecākais maratons, kurš ir īpašs ar to, ka tajā var pieteikties, vienīgi izpildot kvalifikācijas normas citos maratonos. Tajā pašā nedēļā risināsies jau trešais "Lielā sešinieka" maratons Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā.

Taču Latvijas skrējēji pavasarī nepiedalās tikai asfalta maratonos. Aizvadītajā nedēļas nogalē Atlantijas okeāna Madeiras salā netālu no Marokas krastiem vairāki latvieši piedalījās kalnu skriešanas sacensībās "Madeira Island Ultra Trail" (MIUT) pāri visai salai.

115 kilometru distancē ātrāk par diennakti finišēja Ivars Lukaševičs (21:23:09), ieņemot 80.vietu. Tikmēr Jānis Miezers (27:37:44) un Emīls Gailis (28:47:49) ieņēma 204. un 241.vietas.

Sacensībās startēja 375 dalībnieki, taču līdz finišam tika vien 284 (76%). Arī Sanitai Gobai veiksme uzsmaidīs citā reizē. 85 kilometru distancē Ilze Lapiņa (16:13:19) ieņēma 14.vietu 30 sieviešu konkurencē, savukārt Aigars Actiņš (15:45:17) finišēja 61.pozīcijā no 148 finišētājiem. Jāpiebilst, ka viņa brālis Jānis Actiņš nedēļas nogalē uzrādīja labāko rezultātu Latvijas izlases sastāvā, startējot pasaules čempionātā diennakts skrējienā un pieveicot 238 kilometrus

17.aprīlī Horvātijā startēs 100 jūdžu kalnu skrējiens pa Istras pussalu, kurā pērn veiksmīgi startēja grupa Latvijas taku skrējēju. Arī šogad 173 un 110 kilometru distancē piedalīsies neatlaidīgie kalnu skrējienu cienītāji.