Raivo Kivlenieks EČ orientēšanās sprinta distancē ar slēpēm ieņem 29.vietu

Šveicē notiekošajā Eiropas čempionātā (EČ) orientēšanās ar slēpēm 20.janvārī Raivo Kivlenieks sprinta distancē finišu sasniedza precīzi 14 minūtēs un izcīnīja 29.vietu 54 sportistu konkurencē. Uz slēpēm orientējoties, 3,4 kilometru garajā distancē uzvarēja Bulgārijas pārstāvis Stanimirs Belomaževs, kurš finišēja pēc 12 minūtēm un 15 sekundēm.

Latvijas izlases lielākā cerība Andris Kivlenieks (14:01) finišēja 31.vietā, savukārt Nauris Raize (15:30) ierindojās 41.vietā, liecina organizatoru informācija. 

No 20. līdz 25.janvārim Šveicē, Lencerheides slēpošanas un biatlona centra apkārtnē notiek astotais EČ orientēšanās ar slēpēm, uz kuru ir devusies arī Latvijas izlase. Alpu slēpošanas kūrorts, kur notiek sacensības, atrodas 1350-1500 metru augstumā virs jūras līmeņa, kas nozīmē, ka sacensības norisinās viduskalnainē. Tāpēc Latvijas komanda uz sacensībām ir devusies krietni pirms to sākuma, lai aklimatizētos un pierastu pie kalnainā sacensību apvidus, informēja Latvijas orientēšanās federācija.

Nākamās sacensības notiks jau trešdien, 21.janvārī, kad orientieristi dosies Garajā distancē ar kopējo startu, savukārt 24.janvārī notiks sacensības Vidējā distancē. Savukārt svētdien, 25.janvārī orientieristi sacentīsies stafetē. Latvijas komanda parasti īpaši saņemas uz stafetes sacensībām, kas notiek pēdējā sacensību dienā un pēdējos gados regulāri iekļūst labāko sešiniekā.

EČ ir starptautiskas ziemas orientēšanās sacensības, kas norisinās katru gadu. Katru otro gadu tiek sadalītas medaļas arī Pasaules čempionātos. 2013.gadā EČ notika Madonā, savukārt 2014.gadā Eiropas labākie orientieristi uz slēpēm sacentās Tjumeņā, Krievijā.

Eiropas čempionātā piedalās 61 vīrieši un 44 sievietes no 17 valstīm. No Latvijas uz Šveici ir devušies trīs sportisti un viens komandas pārstāvis. Sacensību galvenie favorīti ir no valstīm, kurās sniega un orientēšanās tradīciju netrūkst - Somija, Zviedrija, Norvēģija, Krievija, bet ir arī pa kādam sportistam no citām valstīm, kas var pārsteigt.

Latvijas ziemas orientēšanās izlases līderis vairākus gadus ir Andris Kivlenieks, kurš EČ Madonā pirms diviem gadiem izcīnījis līdz šim augstāko Latvijas sportistu panākumu šajā sporta veidā - 16.vietu sprintā. Viņa labākie rezultāti parasti ir sprintā un vidējā distancē. Andra brālis Raivo Kivlenieks ar katru gadu demonstrē arvien labāku sniegumu sacensībās un pērn Tjumeņā garajā distancē uzrādīja 25.rezultātu, kas ir viņa labākais sasniegums starptautiskajos čempionātos. Raivo spēcīgā puse ir garās distances. Trešais komandas dalībnieks Nauris Raize debitēs pieaugušo konkurencē starptautiskajā arēnā, taču pērn izcīnīta bronzas medaļa Pasaules Junioru čempionātā vieš optimismu Šveicē notiekošajā EČ.

Reizē ar Eiropas čempionātu Alpu nogāzēs sacenšas arī ziemas orientēšanās senioru grupu sportisti. No 21. līdz 24.janvārim arī veterāni startēs sacensībās no Lancerheides biatlona trases. Seši Latvijas orientieristi ir gatavi spēkoties ar vienaudžiem no visas pasaules cīņā par medaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti