Pirmajā Latvijas raundneta čempionātā uzvar Jānis Tilaks un Jans Vanags

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Cēsīs 26. augustā aizritējis 1. Latvijas čempionāts raundnetā. Aizraujošā un sīvā cīņā 14 komandu konkurencē par pirmajiem Latvijas čempioniem kļuva komanda “Big Bon”, kuras sastāvā spēlēja Jānis Tilaks un Jans Vanags. Finālā saistošā spēlē trīs setu cīņā ar 16:21, 22:20, 15:8 “Big Bon” uzveica komandu “Mario un Luigi”, kurā spēlēja brāļi Edgars un Artis Nordeni. 3.vietu Latvijas čempionātā izcīnīja komanda “DM” (Dāvids Jakovičs/Miks Eglītis).

“Sajūtas ir lieliskas! Ar komandas biedru daudz un ilgi strādājām treniņos, tādēļ liels prieks par izcīnīto uzvaru. Kā vēlāk arī pasmējāmies, ka šo titulu mums neviens vairs nevar atņemt – esam un paliksim pirmie Latvijas čempioni raundnetā!" LSM.lv par izcīnīto uzvaru stāsta Latvijas čempionkomandas pārstāvis Jānis Tilaks.

"Konkurence bija ļoti sīva. Atmosfēra čempionāta laikā bija lieliska. Visi dalībnieki bija ļoti saliedēti, bet tajā pašā laikā komandas bija gatavas līdz pēdējam cīnīties un parādīt labāko sniegumu," klāsta Jānis.

Latvijas čempionātā piedalījās ne tikai pieredzējušas komandas, bet arī komandas bez īpašas iepriekšējas sagatavotības, kurām šīs bija pirmās oficiālās sacensības šajā sporta veidā.

Viena no šādām komandām bija “Miglainais rīts Depo”. Šī arī bija vienīgā komanda čempionātā, kurā spēlēja sievietes – Baiba Zīberga un Inta Molotanova. Viņas LSM.lv stāsta, ka Latvijas 1. čempionāts raundnetā bija lieliska iespēja sevi izaicināt, kā arī spēlēt pret Latvijas labākajiem spēlētājiem.

"Man patīk, ka šis sporta veids ir ērti pārvietojams un nav nepieciešamība pēc īpašiem laukumiem vai apstākļiem. Principā raundnetu var izlikt pļavā un spēlēt," stāsta Inta. 

Baiba Zīberga un Inta Molotanova
Baiba Zīberga un Inta Molotanova

"Pirms šī čempionāta nebiju daudz spēlējusi, vairāk biju bijusi kā līdzjutēja draugiem, kuri spēlēja. Raundnets nav pārāk sarežģīts, līdz ar ko, ātri iemācoties pamatus, ir iespēja jau spēlēt. Protams, izspēles iespējams nebūs garas un sarežģītas, bet prieks, ka šis ir sporta veids, kur nav jātrenējas vairākus mēnešus, lai kaut ko spētu izdarīt. Baudāmi ir skatīties uz spēlētājiem, kuri jau ilgstoši spēlējuši un spēj nezaudēt bumbiņu pat visbezcerīgākajā situācijā. Tas arī mani motivē. Skatos un domāju – es arī tā gribētu spēlēt!" atklāj spēlētāja. Viņa norāda, ka kopējā pozitīvā atmosfēra un interesantā spēle viņai ir devusi degsmi turpināt un piedalīties gan nākamajos posmos, gan, iespējams, Latvijas 2. čempionātā raundnetā nākamajā gadā.

Savukārt komandas biedrene Baiba norāda, ka viņu taktika bija gūt pozitīvas emocijas no čempionāta un iegūt dažus punktus, lai nebūtu “sausie” zaudējumi. "Protams, spēļu gaitā varēja redzēt, ka esam tikai vienu reizi trenējušās, principā, tas pat nebija kā treniņš, bet gan spēles pamatu apgūšana," atzīst sieviete, taču norāda, ka viņai bija gods spēlēt pret komandām, kuras ar tik lielu azartu un enerģiju skrien pakaļ jebkurai paņemamai un nepaņemamai bumbai.

Raundnets

Raundnets tiek spēlēts, izmantojot apaļu tīklu aptuveni metra diametrā un mazu, dzeltenu bumbiņu. Spēles mērķis - trāpīt bumbiņu tīklā tā, lai pretinieks to pēc tam nevar atsist un trāpīt atpakaļ.

Piemēri un noteikumi.

 

 

"Šis sporta veids ir piemērots jebkuram dzimumam un vecumam. Var spēlēt ģimenes lokā pagalmā, tāpat, ja ir sakrājusies enerģija, gribas lēkt un skriet, tad var piedalīties turnīros un spēlēt pret Latvijas labākajiem raundneta spēlētājiem," stāsta Baiba.

Latvijas raundneta čempionāta galvenais organizators Edgars Zaķis ir apmierināts ar aizvadīto 1. Latvijas čempionātu.

"Daudz interesantu spēļu, emociju un arī spriedzes izšķirošajos brīžos. Atsaucība bija laba, protams, komandu vienmēr varētu vēlēties vairāk. Nākamgad noteikti rīkosim atkal - 2. Latvijas čempionātu, tēmēsim uz krietni lielāku turnīru. Tam ir pamats, jo raundnets tiešām kļūst arvien populārāks, regulāri parādās jauni cilvēki, kas piedalās turnīros, tāpat arī arvien vairāk to spēlē paši pie sevis mājās un ar draugiem," stāsta organizators.

Raundneta vasaras sezona tuvojas izskaņai, bet vēl ir iespējams izmēģināt savus spēkus atlikušajos raundneta "KING" izspēles turnīros. Precīzu informāciju par turnīru norises laiku var atrast raundneta entuziastu līgas “Kabata” facebook lapā.

Jau 29.septembrī Londonā norisināsies Eiropas čempionāts raundnetā. Latviju pārstāvēs vismaz viena komanda, tāpat arī jaunie čempioni komanda “Big Bon” šobrīd apsver ideju piedalīties kontinenta prestižākajās sacensībās un pierādīt sevi arī starptautiskajā arēnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti