Pirmajā «Cēsis Eco Trail» uzvar lietuvietis

Ultramaratonists Vaidas Žlabys no Lietuvas sestdien, 2.augustā izcīnīja pārliecinošu uzvaru 80 kilometru garajā "Cēsis Eco Trail" skrējienā. Sieviešu konkurencē pirmajā vietā finišējušās orientieristes Līgas Ārnieces pārsvars pār sekotājām bija vēl lielāks. Kopā 134 sacensību dalībnieki ieguva divus Monblāna skrējienu kvalifikācijas punktus.

Sestdienas agrā rītā vēl pirms saullēkta pusotrs simts skrējēju bija nostājušies Cēsu Vienības laukumā un dažas minūtes pirms pieciem, gaismai svīstot klausījās "The Sounds Poets" dziesmu "Kalniem pāri". Uzreiz pēc tam skrējēji mugursomām plecos devās organizatoru sarūpētajā trasē sagaidīt saullēktu, brist rīta rasu, ieklausīties dabā, skriet kopā ar sev līdzīgajiem, nedaudz pamaldīties trasē, dzirdināšanas punktos sastapt draudzīgus un izpalīdzīgus brīvprātīgos, vērot iepriekš neredzētas vietas, sildīties saulē, ložņāt takas čalojošās Amatas krastos, sastapties ar kamieļiem, pārbrist strautiņus un satikt vietējos iedzīvotājus.

Sportiskajā ziņā vieniem sacensības bija cīņa par labāko rezultātu un tuvāko konkurentu panākšana, citiem sava gribasspēka mērīšana varēšanas noteikšana. Vieniem tas bija skrējiens tuvāk pjedestālam, otriem dabas baudīšana, trešiem Monblāna skrējienu kvalifikācijas punktu gūšana. Kāds apvienoja vairākus iemeslus vienā buķetē un Cēsīs bija klāt, lai redzētu sacensības, par kurām iepriekš bija runāts mēnešiem ilgi.

Foto: Evita Zariņa

80 kilometri ātrāk par septiņām stundām (6:43:32) pa spēkam bija tikai lietuvietim Vaidas Žlabys, kurš trīs nedēļas iepriekš jau bija ciemojies Latvijā, kad Višķos uzrādīja vienu no labākajiem laikiem 50 kilometru distancē. Otro un trešo vietu finiša pēdējos metros sadalīja Kristaps Broks (7:28:28) un Valdis Ņilovs (7:28:33), kurus finišā šķīra vien 4,25 sekundes.

Ja vīriešu konkurencē pirmās vietas ieguvējs tuvākos konkurentus sagaidīja pēc 45 minūtēm, tad sieviešu konkurencē uzvarētājas pārsvars pār sekotājām bija vēl lielāks. Viena no labākajām Latvijas orientieristēm Līga Ārniece (8:15:23) apsteidza tuvākās sekotājas Baibu Močāni (9:46:25) un Martu Zumbergu (10:11:17).

Finišētāji savā īpašumā ieguva divus Monblāna kalnu skrējienu punktus un kvalificējās Latvijas Kalnu karaļa un karalienes ranga labāko skrējēju noteikšanai.

Daļa skrējēju sacensību laikā pazaudēja marķējumu un nomaldījās no trases. Pat godalgotais trijnieks būtu bijis citādāks. Finišu nesasniedza vien 15 skrējēji, kas ir ļoti labs rādītājs. Ārzemēs šādos skrējienos reizēm nefinišē pat trešdaļa. Ja tik karstā laikā izstājas deviņi procenti dalībnieku, tad tas liecina par piemērotību izvēlētai distancei.

30 kilometru distancē uzvaru izcīnīja Barteks Osiors (Bartek Osior) un Beata Pokrzivinska-Osiora (Beata Pokrzywińska-Osior) no Polijas . 15 kilometros ātrākie bija orientierists Artūrs Pauliņš un olimpiete Dace Lina. Šo abu distanču skrējēji startēja no Vienības laukuma 11:00, kad diena bija jau gandrīz pusē un saulē krietni iesilusi.

Finišā dalībniekiem bija sarīkota līdz šim tikai ārzemēs redzēta atmosfēra, kad katrs finišētājs tiek sagaidīts aplausiem un sveikts par paveikto. Cēsu Vienības laukumā bija gan uzkodas, gan mūzika, gan pieejama kāju masāža, gan apbalvošanas ceremonija, kur uz goda pjedestāla kāpa pat Japānas pārstāvis, jo labākos skrējējus trijās distancēs apbalvoja pa vecumgrupām un kopvērtējumā. Dalībnieki saņēma piemiņas medaļas un krekliņus.

Organizatori bija sarīkojuši atmiņā paliekošas sacensības, kas skrējējos raisīja emocijas.

Distancē vairākās vietās bija arī fotogrāfi un videooperatori, kuru uzņemtie materiāli noderēs ieskata veidošanai tiem, kuriem nebija iespēju būt klāt taku skrējienā pa Gaujas nacionālā parka teritoriju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti