Dienas ziņas

Labiekārto seno Cīravas muižas mežaparku

Dienas ziņas

Labiekārto Rēzeknes novada skolu apkārtējo vidi

Jaunieši aizraujas ar akrobātiskajiem trikiem

Pierobežas jaunieši aizraujas ar akrobātiskajiem trikiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Izpildīt kaskadieru cienīgus trikus, pārvarot dažādus šķēršļus pilsētvidē, ir vairāku Latvijas un Igaunijas pierobežas jauniešu hobijs un dzīvesveids. Izpildītos trikus viņi iemūžina pašu filmētos video, iedvesmojot arī citus vienaudžus. Akrobātiskie triki ir sarežģīti, un, tos praktizējot, nācies gūt traumas, taču abi jaunieši nebaidās tos atkārtot un ir pārliecināti, ka ar nelielu devu riska un pacietību iespējams īstenot savus sapņus.

Jaunieši bieži satiekami Valkas Valsts ģimnāzijas sporta laukumā. Gundars un Allars ir vidusskolnieki, bet katrs dzīvo savā dvīņu pilsētas pusē. Gundars dzīvo Valkā, bet Allars Valgā. Abus saista līdzīgas intereses, un tā jau četrus gadus viņi kopā trenējas un uzņem akrobātisko triku video, savā pulkā aicinot arī citus talantīgus cilvēkus.

“Mēs ar Allaru patiešām cenšamies taisīt cita veida video, lai iekļautu ne tikai cilvēkus, kas nodarbojas ar parkūru vai „freerunning”, bet arī tādus, kuriem ir cita veida talanti. Lai cilvēki citās pilsētās spētu ieraudzīt to, ka Valkā ir cilvēki ar dažādiem talantiem,” saka  akrobātisko triku meistars Gundars Magone.

Teju trīs gadus jaunieši akrobātiskos trikus apgūst pašmācībā, meklējot informāciju internetā un mēģinot pēc tam atkārtot. Viņu draugi ekstrēmo hobiju vērtē kā aizraujošu nodarbi, taču vecākiem tas sagādā raizes. Mācoties trikus, gadās sevi satraumēt, un Gundars atminas savu sāpīgāko kritienu, pēc kura gultas režīmā nācies pavadīt vairākus mēnešus:

“Es tā nokritu uz kakla, ka ar zodu aizspiedu sev elpvadu un pēc tam divas nedēļas vispār nevarēju kārtīgi paēst un paelpot. Principā biju paralizēts gultā.”

Allars Tukmatsevs atzīst, ka viņa mammai šī nodarbe nepatīk: “(..) Ja es viņai parādītu video, viņa teiktu, ka es salauzīšu kaklu. Tāpēc es gandrīz nekad nerādu filmētos video savai mammai, taču draugi saka, ka tas ir stilīgi.”

Pagaidām jaunieši filmē savus trikus un veido īsfilmas pēc pašiniciatīvas, taču nākotnē viņi vēlas izvedot filmu producentu grupu, strādāt kopā un nodarboties profesionāli ar to, kas viņiem ļoti patīk. Arī video veidošanu jaunieši apguvuši pašmācības ceļā.

“Mēs lēnām cenšamies veidot arī īsfilmas. Es personīgi filmēju arī mūzikas vidoklipus un pats producēju mūziku, tāpēc būtu ļoti patīkami darīt to, kas mums patīk un pelnīt ar to naudu,” nākotnes ieceres klāsta Allars.

Lai arī videoklipos izpildītie triki izskatās tehniski vienkārši, abi jaunieši atzīst, ka šajā sporta veidā viss jādara lēnām un pakāpeniski, lai izvairītos no riska gūt traumas. Svarīgu lomu spēlē arī draugu atbalsts, kas spēs uzmundrināt un palīdzēt brīžos, kad triks nav izdevies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti