Dienas ziņas

«Instrumenti» sniedz grandiozu koncertu

Dienas ziņas

Valmierā DI projektā izveidoti grupu dzīvokļi

Piena paku regate šogad - Driksā

Piena paku regate Driksas ūdeņos pulcē 14 apņēmīgas komandas

Ar tradicionālo piena paku laivu regati no vasaras atvadījās jelgavnieki. Festivāls Jelgavā notika jau septiņpadsmito reizi, bet pirmoreiz laivas, kuru peldspēju nodrošina tikai kartona piena produktu pakas, spēkiem mērojās Driksas ūdeņos.

Gatavojoties vasaras pēdējam festivālam, 14 komandu dalībnieki vairākas nedēļas skicējuši, konstruējuši un līmējuši, lai no vismaz 2000 piena pakām radītu interesantu, bet arī drošu peldlīdzekli. Kāda komanda uzkonstruējusi laivu, kam par pamatu ņemta "Audi" markas automašīna.

Autoskolas komandas kapteine Agita Lāce pastāstīja, ka peldlīdzeklis vispirms tika skicēts uz papīra, tad izveidoja mazu kartona modelīti, bet tālāk jau tika būvēts no piena pakām. "Mēs šogad piedalījāmies arī Jelgavas pilsētas svētku gājienā un sapratām, ka tas ļoti saliedē komandu, tāpēc izlēmām piedalīties arī piena paku laivu regatē," paskaidroja kapteine.

Driksas ūdeņos peldēja arī vairāki vilcieni, tādējādi atgādinot, ka šogad apaļu gadskārtu atzīmē "Latvijas dzelzceļš", bet

Draudzeņu komanda piena paku laivu regatē atzīmēja princeses Keitas devīto dzimšanas dienu.

"Mums ir princeses pils, būvējām pusotru nedēļu katru vakaru uzreiz pēc darba visas kopā, arī ar bērniem," pastāstīja Draudzeņu komandas kapteine Līga Barovska. "Piedalāmies pirmo gadu, ideja radās, jo vienkārši gribējās izdarīt kaut ko interesantu."

Kādu vēstījumu pašu gatavotajā laivā bija ielikusi katra komanda.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs ''Laipa'', kam šogad apritēja 25. gadskārta, no piena pakām bija izveidojis sudrabkāzu ceremonijas vietu.

Piena paku laivu regate Jelgavā notika jau 17. reizi, bet pirmoreiz peldlīdzekļi šķēla Driksas ūdeņus. Savdabīgajās sacensībās svarīgs bija ne tikai ātrums - līdztekus ātrākās laivas titulam regates dalībnieki sacentās par balvām vēl sešās nominācijās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti