Piekto reizi Latvijas novados risināsies Pasaules sniega diena

Šā gada 17.janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tiks svinēta "Pasaules sniega diena 2016”, vēsta Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) pārstāvis Ivars Bācis. Sniega dienā plānots bērniem dot iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.

Pasaules sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm nākotnē.

Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā. Šogad tā tiks organizēta piekto reizi.

Taču 17.janvāris nebūs vienīgā diena, jo vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies visu nedēļas nogali trīs dienu garumā, jo kļuvusi par iecienītu pasākumu, ko rīko pašvaldības sadarbībā ar LSS. 

Sniega diena paliek arvien populārāka, tāpēc aug gan organizatoru, gan arī dalībnieku skaits. 2016.gada Sniega dienai pieteikti vairāk nekā 140 pasākumi, kuros varētu piedalīties aptuveni 25 000 dalībnieku, tādējādi, salīdzinot ar 2015.gadu, par diviem tūkstošiem pieaugtu apmeklētāju skaits, kā arī pasākumu skaits palielināsies par 10. Šogad “Pasaules Sniega diena 2016” pasākumi norisināsies vairāk nekā pusē - 68 Latvijas pašvaldībās.

Pirms diviem gadiem Latvija parūpējās par lielisku sasniegumu un starptautiskā vērtējumā ieņēma otro vietu no ļoti daudzām valstīm. Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) novērtēja mūsu valstī notikušās plašās un interesantās aktivitātes, tāpēc pateicībā dāvāja vairākas ar ziemas sportu saistītas lietas - speciālas teltis, kalnu slēpošanas vārtus, dalībnieku starta numurus, finiša vārtus un citu inventāru, kas tika nogādāts aktīvākajām skolām un pašvaldībām. 

Lai piedalītos Sniega dienas pasākumos, var sekot līdzi savas pašvaldības sporta notikumiem, kā arī apmeklēt LSS mājaslapu, kur apkopota informācija par plānotajiem pasākumiem 17.janvārī.

 

 

 

 

 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti