Piedzīvojumu krosā «Karostas mezgls» jauns uzvarētājs

Sestdien, 26.septembrī, trešo reizi Liepājā norisinājās sacensības "Karostas mezgls", kurās ar septiņus kilometrus garo trasi, kā arī paši ar sevi cīnījās 86 dalībnieki, informē Liepājas vieglatlētikas klubs (LVK). Vīriešu konkurencē uzvarēja rīdzinieks Kaspars Kalnbērzs, ātrākā no dāmām bija durbeniece Iveta Penkule, bet komandu vērtējumā pirmie finišu sasniedza “Skrien vesels”. 

Uz Liepāju šķetināt piedzīvojumu sacensības "Karostas mezgls" bija ieradušies interesenti no tuvām un tālām Latvijas vietām. Gan tādi, kas vienkārši ļāvās sportiskam priekam, gan tādi, kuru mērķis bija stāvēt uz kāda no trim pjedestāla pakāpieniem. Noguruši, bez spēka, netīri, slapji un tomēr apmierināti – tādi galu galā bija dalībnieki pēc septiņu kilometru garas trases pieveikšanas. Organizatori sola, ka nākamgad būs tāpat, turklāt vēl citi jauni pārsteigumi.

Par šķēršļu skrējiena uzvarētāju individuālajā skrējienā vīru konkurencē kļuva rīdzinieks Kaspars Kalnbērzs.

Pēc piedzīvotā viņš atzina, ka trasē grūtākais posms bijuši smilšu kalni. "Tiešām bija nogurdinoši," neslēpj puisis, taču distanci kopumā vērtē kā ļoti daudzveidīgu. Turklāt purvainais apvidus, bunkuri, ūdens darījis to interesantu.             

"Bija ne tikai līšana, smagumu celšana, nešana, velšana, bet arī savdabīgi uzdevumi, kā, piemēram, spaiņa piepildīšana ar ūdeni, nešana kalnā un uzliešana uz slīdkalniņa, tam sekojoša nošļūkšana," paskaidro Kaspars, kādēļ šķēršļu daudzveidību vērtē ar plus zīmi. Līdz ar to, viņaprāt, tikai klasiskā skriešana nebija svarīgākā. "Tehniski pareiza šķēršļu veikšana, kā arī spēks, veiklība, līdzsvars, tas viss kopā bija vajadzīgs, lai sekmīgi veiktu distanci." Kaspars piebilst, ka uzvarēt palīdzējis visu fizisko īpašību kopums, kā arī neatlaidība un gribasspēks. "Konkurence bija tiešām sīva, vismaz pirmais piecinieks bija augsta līmeņa sportisti," atzīst rīdzinieks.

"Zināju, ka aizstāvēt titulu noteikti būs grūtāk, un biju gatavs to nodot tālāk," pēc sacensībām sacīja pērnā gada pirmās vietas ieguvējs Uldis Žimants, lai gan, protams, cerējis, ka varbūt tomēr izdosies aizstāvēt čempiona godu. "Skaidrs, ka pavisam gandarīts neesmu, bet neesmu arī īpaši vīlies.

Sportā jāmāk uzvarēt un jāmāk zaudēt. Pēc finiša biju priecīgs, jo izdevās labi noskriet savu skrējienu."

Arī viņam, gluži kā Kasparam, trase esot patikusi. "Šķita, ka ir veikti vairāki uzlabojumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Daži šķēršļi bija padarīti grūtāki. Ļoti patika princips ar dažādu uzdevumu pildīšanu, kā, piemēram, šķēpa mešana, maisu un akmeņu nešana, spaiņu nešana un laišanās no kalna pa slidkalniņu. Šogad vairāk bija ūdens, kas vienmēr ir smagi, un pēc katra ūdens vēl bija jāvārtās smiltīs."

Uldis arī neslēpj, ka nav patikusi jaunā skrējēju startēšanas kārtība, kurā visi dalībnieki pēc sacensību pieteikšanās kārtas numura tika sadalīti grupu skrējienos ar intervālu. Tas, viņaprāt, bijis no iemesliem, kāpēc finišā palicis tikai ceturtais: "Šķiet, ka biju kopā ar vājākiem konkurentiem un nespēju klātienē novērtēt, kāds ir mans sniegums. Redzu, ka godalgotais trijnieks ir no cita skrējiena.

Nedaudz žēl, ka nesanāca konkurēt ar viņiem klātienē. Skrienot vienam pa priekšu bez konkurentu elpas pakausī, acīmredzot neizdevās sevi papildus motivēt. Domāju, ka vēl jau būtu varējis no sevis ko izspiest, lai pacīnītos par pjedestālu."

Uldis ir tādu piedzīvojumu sacensību kā "xRace" un "Raid.lv" cienītājs: "Mani piesaista tāda sevis izaicināšana un nedaudz "sasmērēšanās". Kad uzzināju par "Karostas mezglu", gribēju redzēt, ko šajā galā cilvēki ir izdomājuši. Liepājas tuvumā maz notiek šāda veida sacensības. Piedzīvojumu sacensības līdz šejienei netiek, arī orientēšanās tradīcijas Liepājas rajonā nav īpaši attīstītas, un man, kā daļēji liepājniekam, par to tomēr nedaudz žēl. Tādēļ prieks, ka kaut kas man interesējošs te tomēr ir parādījies."

Savukārt Kaspars līdzīga veida sacensībās – šķēršļu skrējienos startējis ne tikai citur Latvijā, bet arī ārvalstīs. Šogad divreiz piedalījies "Toughest" šķēršļu joslas sacensībās Stokholmā un Oslo. "Šāda veida sacensības saista ar to, ka vajadzīga ne tikai skriešanas pieredze, bet arī visi pārējie komponenti – spēks, veiklība, līdzsvars. Turklāt tās ir aizraujošas un dinamiskas." Salīdzinot ar savu pieredzi, Kaspars uzskata, ka "Karostas mezglu" var uzlabot, lai tas būtu interesants arī citu zemju asu izjūtu cienītājiem.

"Lai arī šķēršļi bija pietiekami daudzveidīgi, tomēr pietrūka tādu, kas prasa ķermeņa augšdaļas spēku. Iesaku izveidot vismaz vienu šāda veida šķērsli, kurš būtu nepieveicams 80 procentiem dalībnieku. Tā būtu iespēja noskaidrot patiesi labāko." Taču arī bez tā šobrīd "Karostas mezgls", viņaprāt, esot labākās šķēršļu joslas sacensības Latvijā.

Atraktīvās piedzīvojumu sacensības norisinājās sporta sērijas "Izrāviens" ietvaros, kas radīta, lai bagātinātu pilsētas sporta dzīvi. Visi finišējušie turpinās cīņu par sporta sērijas "Izrāviens" kausu. Lai to iegūtu, dalībniekiem jāpiedalās vismaz trīs sporta sērijas “Izrāviens” sacensībās, taču apbalvoti tiks labākie seši vīrieši un sievietes individuālajā vērtējumā. Pēc diviem no četriem posmiem kopvērtējuma līderi bija Kaspars Tūbelis un Irina Štūla-Pankoka.

Interesenti var reģistrēties noslēdzošajam sporta sērijas "Izrāviens" pasākumam "Liepājas stunda", kas norisināsies stadionā "Daugava" jau 17.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt