Pēc Tukuma posma «Filter Velokauss» sezonas kopvērtējumā uzvar Sandis Āķis

Tukumā, aizritot "Filter Velokauss" noslēdzošajam posmam, norisinājās grupas brauciena sacensības. Dalībniekiem tika piedāvātas divas 38 un 95 kilometru garas distances. Īsākajā par uzvarētāju kļuva tukumnieks Igors Dobrovolskis, savukārt garākajā distancē uzvaras laurus plūca braucējs no Igaunijas.

Noslēdzošajā posmā grupas braucienā sacensību centrs tika izvietos Tukumā. Abās sacensībās piedalījās 194 dalībnieki, no kuriem 96 piedalījās garajā distancē, bet atlikušie 98 - īsajā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas asociācija.

Kā pirmie trasē devās 95 kilometru distances braucēji, kuriem bija jāveic trīs apļi. Distances sākumā visa grupa turējās kopā. Jau no paša sacensību sākuma lielo grupu kontrolēja komandas "Alpha Baltic" braucēji, kas neļāva atrauties pārējiem konkurentiem.

Aktīvi uzbruka kaimiņvalsts Igaunijas braucēji, kuriem vienu brīdi izdevās izveidot atrāvienu. Tomēr lielā grupa ar "Alpha Baltic" "pārstāvjiem priekšgalā veiksmīgi spēja to likvidēt.

Otrā apļa laikā sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, kas mainīja turpmāko sacensību norisi, jo neilgi pirms Milzkalnes pagrieziena uz trešo apli sešu cilvēku sastāvam izdevās atrauties, kas beigās izrādījās galvenais sacensību norisē. Atrāvienā esot diviem braucējiem no "Alpha Baltic" un trīs braucējiem no Igaunijas, vienubrīd lielā grupa pārstāja šos dalībniekus ķert. Pārsvars pieauga līdz vienai minūtei un tāds arī turējās atlikušo distances daļu.

Pēdējos piecus kilometrus taktiskos risinājumus sāka veidot braucēji no Igaunijas un pašmāju komandas, kā rezultātā sanāca atrauties sacensību uzvarētājam Ekke Kauram Vosmanam un Mārtiņam Savickim. Finiša spurtā ātrāks izrādījas igaunis Vosmans. Kā nākamie finišēja Stevens Kalfs un Māris Bogdanovičs. Sadaloties pa vienam, finišā iebrauca arī pārējie divi atrāviena dalībnieki. No uzvarētājiem atpaliekot par 48 sekundēm, sekoja lielās grupas sprinta finišs. 

Piecpadsmit minūtes pēc tam, kad trasē bija devušies garās distances braucēji, sekoja starts 38 kilometru distancei, kur bija jābrauc viens Milzkalnes aplis. Lielāko distances daļu lielā grupa turējās kopā, tikai beigu daļā tika veidoti nopietnāki atrāvieni un divus kilometrus pirms finiša no lielās grupas izdevās aizmukt Dobrovolskim, kurš izcīnīja skatāmu solo uzvaru. Pēc sacensībām Dobrovolskis atzina, ka jutās nedaudz pārsteigts par šādā veidā izcīnīto uzvaru:

Visu distances laiku mēģināju sataupīt spēkus beigu daļai, kas man arī izdevās. Aptuveni divus kilometrus pirms finiša veicu savu galveno uzbrukumu. Biju domājis, ka man varēs pievienoties vēl kādi spēcīgi braucēji, bet neviens nespēja sekot man līdzi un tādā veidā izdevās finišēt vienatnē.

Atpaliekot par 11 sekundēm, sekoja lielā grupa, kurā ātrākie izrādījās braucēji Vladlens Gurkins un Niklāvs Boļšis no komandas "ĶNSS".  

Sandim Āķim no komandas "Rietumu Delfin" noslēdzošajā posmā ieņemot 29.vietu, izdevās nosargāt kopvērtējuma vadību (2336 punkti) un izcīnīt uzvaru "Filter Velokauss" sacensību seriālā.

Otrajā vietā ierindojās Vitālijs Korņilovs (2213 punkti) no ""Alpha Baltic", bet trešā vieta kopvērtējumā tika Denisam Mirošinam (2159 punkti) no komandas "X-Sports Cycling Team". 

Sieviešu konkurencē sezonas kopvērtējumā trīs labākās bija Daisi Rista (2515 punkti) no Igaunijas, Katrīna Jaunslaviete (2444 punkti) un Jānika Rista (2248 punkti) no Igaunijas. Komandu kopvērtējumā labākās komandas bija "Trek Team" (6474 punkti), "Filter I" (6271 punkti) un "Filter II" (5680 punkti) un to riteņbraucēji.

"Filter Velokauss" ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās varēja piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinājās vasaras sezonā septiņu posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi, izņemot noslēdzošo Tukumā, norisinājās darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti