Pēc Jelgavas nakts pusmaratona Marhele un Bērziņš nostiprinās seriāla «Skrien Latvija» vadībā

Seriālā "Bigbank Skrien Latvija" aizvadīts ceturtais posms - Jelgavas nakts pusmaratons un sezonas kopvērtējuma līderpozīcijās sieviešu konkurencē nostiprinājusies Ilona Marhele no Alūksnes, savukārt vīriešu konkurencē visvairāk punktu ir Kristapam Bērziņam no Kuldīgas.

 

Otrajā Jelgavas nakts pusmaratonā startēja par 46% vairāk dalībnieku nekā pērn. Teju 2000 skrējēju novērtēja izdevību sacensību režīmā skriet neierastā laikā. Starts tika dots sestdienas vakarā plkst.22.00, kad vasarā nav jāuztraucas par karstuma ietekmi uz skrējēju organismu.

Pusmaratona 21,0975 kilometru distanci četros apļos visātrāk veica Jānis Višķers (1:08:00), kuram tieši pārkaršana pērn sabojāja gandarījumu par uzvaru Liepājas pusmaratonā. Jelgavas pusmaratons noticis divreiz un arī divreiz otrajā vietā finišēja "Skrien Latvija" kopvērtējuma līderis Kristaps Bērziņš (1:10:02). Trešo vietu uz goda pjedestāla ieņēma pērnā gada uzvarētājs Rolands Kaimiņš (1:10:22) no Ogres.

Kopvērtējuma līdere dāmu konkurencē Ilona Marhele (1:18:51) pirms starta izteicās, ka šajā laikā parasti dodas gulēt, taču tas viņai netraucēja uzvarēt un atstāt otrajā vietā pērnā gada uzvarētāju Anitu Kažemāku (1:20:45) no Preiļiem, kura sasniedza identisku pērnā gada rezultātu.

Sezonas gaitā abas garo distanču skrējējas cīnās klātienē par uzvarām pusmaratonos, taču rudens maratoni rādīs, kura Latvijas pārstāve izcīnīs ceļazīmi uz Rio olimpiskajām spēlēm.

Bet Jolanta Liepiņa (1:23:04) Jelgavā saglabāja savu pirmā Jelgavas nakts pusmaratona izcīnīto trešo vietu ar rezultātu, kas tika uzlabots par vairāk nekā trim minūtēm.

Arī daudziem citiem skrējējiem bija vērojams rezultātu uzlabojums, salīdzinot ar 2014.gadu, kad starts tika dots par divām stundām agrāk. Pusmaratona distanci pieveica gandrīz 600 dalībnieki. Starp viņiem bija arī Dainis Žuburs no Dunalkas, kuram šis bija 91.pusmaratons.

Ceturtdaļmaratona "Nike" skrējienā dalībnieku skaits bija vēl lielāks, tajā uzvarēja ārzemēs dzīvojošais Kaspars Briška (33:19), aiz sevis atstājot kopvērtējuma līderi Reini Hartmani (33:36). Sieviešu konkurencē uzvarēja kopvērtējuma līdere Karīna Helmane (38:36), kura šogad jau kļuvusi par Latvijas čempioni 50 un 10 kilometru distancēs šosejas skrējienos.

Viena apļa Tautas skrējienā (nedaudz virs 5km) uzvarēja Dāvis Dišlers (16:04), pārspējot pieredzējušo Renāru Rozi (16:22). Savukārt Jeļena Ābele (17:56) bija ātrākā starp sievietēm.

Piektais "Bigbank Skrien Latvija" posms 15.augustā risināsies Kuldīgā, taču vēl pirms tam skrējēji varēs savus spēkus pārbaudīt Liepājā, kur pusmaratons notiks 18.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti