Pasaules kausa posmā ielu vingrošanā Jūrmalā uzvar lietuvietis un mājinieks Laizāns

Ar lietuvieša Roberta Polonski un mājinieka Daniela Laizāna uzvaru noslēdzies Pasaules kausa posms ielu vingrošanā Jūrmalā, ziņo sacensību rīkotāji.

Sestdien, 13.jūnijā, “Baltic Beach Hotel & SPA” stadionā Majoru pludmalē tika aizvadīts viens no 21 Pasaules kausa posmiem ielu vingrošanā. 10 valstu dalībnieku konkurencē Pasaules kausa finālam Maskavā kvalificējās Roberts Polonskis (Robert Polonski), kas pārstāvēja Lietuvu, un mājinieks, 15 gadus vecais Daniels Laizāns.

Majoru pludmalē pulcējās 18 labākie ielu vingrotāji no 10 valstīm un aptuveni tūkstotis skatītāju. Katrs dalībnieks trīs minūšu ilgos divos raundos centās pārsteigt kvalificēto žūriju un skatītājus ar ielu vingrošanas elementiem, kuru būtība ir pretoties zemes gravitācijas spēkam. Žūrija vērtēja statisko un dinamisko ielu vingrošanas elementu izpildi, šo elementu kombinācijas un dalībnieka stilu.

Jūrmalā notikušajā posmā divi labākie kvalificējās Pasaules ielu vingrošanas kausa finālam, kas decembrī notiks Maskavā. Šoreiz ar lielu pārsvaru uzvarēja Lietuvas labākais ielu vingrotājs, 2014.gada Pasaules čempionāta trešās vietas ieguvējs Roberts Polonskis,

kurš abos sacensību raundos izpelnījās 71 punktu no žūrijas, kā arī skaļākos aplausus no skatītājiem.

Par lielu prieku mājiniekiem otro vietu un iespēju pārstāvēt Latviju finālā ieguva mārupietis Daniels Laizāns.

15 gadus vecais Daniels jau ir divkārtējs Latvijas čempions ielu vingrošanā starp pieaugušajiem. Jūrmalas posmā no uzvarētāja viņš atpalika tikai par diviem punktiem un saņēma attiecīgi 69 punktus. Trešo vietu ar 64 punktiem ieguva 2014.gada Baltijas čempions ielu vingrošanā Mindaugs Šurkus (Mindaugas Šiurkus) no Lietuvas. Ceturtajā vietā ar 63,5 punktem ierindojās Stīvens Landers no Lielbritānijas, un top piecnieku ar 60 punktiem noslēdza 2013.gada Pasaules čempionāta otrās vietas ieguvējs Vadims Oļeiņiks no Ukrainas.

Visas dienas garumā notika tautas klases sacensības, kurās divās vecuma grupās sacentās sievietes un vīrieši, pievelkoties pie stieņa.

Jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem ar 19 pievilkšanās reizēm uzvaru guva Kristaps Fuksis. Vīriešu grupā labākais bija Edgars Bergfelds, kurš pievilkās 28 reizes. Jaunietēm vecuma grupā līdz 18 gadiem uzvarēja Līva Kirštuka, kura pievilkās desmit reizes, sieviešu konkurencē ar septiņām pievilkšanās reizēm uzvaru guva Viktorija Visocka.

Skatītāji balsoja par saviem favorītiem, un starp Latvijas dalībniekiem par skatītāju favorītu tika atzīts Daniels Laizāns, savukārt ārvalstu dalībnieku vidū par skatītāju favorītu kļuva 37 gadus vecais Stīvens Landers no Lielbritānijas.

Pasākumu rīkoja Pasaules Ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas Ielu vingrotāju biedrību un "Ghetto Family".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti