Pārtrauc pieteikšanos bērnu skrējieniem Rīgas maratonā

Skriešanai "Rimi Bērnu maratona" trasītēs pieteikti vairāk nekā 7000 bērnu, informē sacensību rīkotāji. Bērnu skrējieni notiks sestdien, 16.maijā, dienu pirms "Lattelecom Rīgas maratona" galvenajiem startiem. Tā kā sasniegts plānotais dalībnieku skaits, tad organizatori lēmuši pārtraukt turpmāku bērnu reģistrēšanos skrējieniem.

Bērnu skrējieni Rīgas maratona laikā notiks pirmo reizi un ir radījuši lielu interesi, tādēļ divas dienas pirms bērnu maratona sākuma pasākuma rīkotāji slēdz pieteikšanos, jo ir sasniegts maksimālais skrējēju skaits, ko organizatori plānojuši apkalpot 11.novembra krastmalā. Pārējie bērni 16.maijā sacensību norises vietā varēs baudīt dažādas citas aktivitātes, piedalīties radošajās darbnīcās un klausīties mūziķu priekšnesumos.

„Paldies par milzīgo atsaucību! "Rimi Bērnu maratonā" visas dienas garumā paredzēta daudzveidīga izklaides programma: uz skatuves uzstāsies Lienes Šomases dziedošie audzēkņi (pl. 10), "Knīpas un knauķi" (plkst.10 un 14.15), Hip Hopa priekšnesums - deju studija „Padejosim?" (10.50), "Podziņas" un Nikolajs Puzikovs (plkst.11), "Kukaiņi" (12.30), "Nando" (plkst.13.30) un Lauris Reiniks (plkst.12.00). Būs "Lattelecom" Bērnu kino, "Apovit SmartKidz" radošās darbnīcas, "Nordea" zonā būs iespēja bērniem vingrot kopā ar vecākiem un piepūšamās atrakcijas bez maksas,” pavēstīja SIA "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.

Pirms došanās uz startu, bērnu skrējiena organizatori iesaka veltīt īpašu uzmanību ne vien iesildīšanās vingrinājumiem, bet arī drošībai. Saņemot "Rimi Bērnu maratona" starta aploksni, uzmanīgi jāiepazīstas ar tās saturu. Tajā ir atrodams ne vien skrējēja numurs, bet arī  drošības aproce bērnam. 

Tās mērķis ir palīdzēt bērniem pasākuma laikā atrast savus vecākus gadījumā, ja viņi ir apmaldījušies. “Uz aproces ir paredzēta vieta, kur vecāki var uzrakstīt savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. 

Vēl pirms ierašanās uz pasākumu vecākiem ir svarīgi parūpēties par to, lai aproce būtu aizpildīta, lai gadījumā, ja bērns aizskrien par tālu, kāds pieaugušais var palīdzēt tam atrast ceļu pie vecākiem,” komentē Laura Podskočija. Pirms pasākuma vecākiem būtu vēlam sarunāt ar bērnu, ka gadījumā, ja viens otru pazaudē, tikšanās vieta ir pie informācijas telts vai citviet. Minētā telts atradīsies 11.novembra krastmalā, pasākuma norises centrā. Ierodoties pasākumā, vispirms noder apmeklēt informācijas telti, lai nepieciešamības gadījumā katrs ģimenes loceklis zinātu, kur ir tikšanās vieta, ja pasākuma laikā viens otru pazaudē. Taču, lai šāda situācija nenotiktu, ir jāievēro daži ieteikumi, piemēram, paturēt bērnu redzeslokā, neatstāt bērnu vienu bez uzraudzības, mazāko bērnu vecāki skrien trasē kopā bērniem. Pēc skrējiena nevajadzētu drūzmēties pie trases beigām, lai nesagādātu neērtības citiem skrējējiem un viņu vecākiem. Pirms pasākuma apmeklējuma vēlams izrunāt ar bērniem to, ka skrējienā būs arī daudz citu bērnu, kas būs atnākuši skriet un izklaidēties, tādēļ jābūt uzmanīgiem, pārvietojoties pa pasākuma vietu.

Skrējienu starti notiks visu pasākuma norises laiku no plkst.10.00 līdz 15.00, tādēļ var izvēlēties sev ērtāko starta laiku gan no rīta, gan pēcpusdienā.

Bērniem būs iespēja izmēģināt savus spēkus trīs dažādās distancēs – pašiem mazākajiem skrējējiem vecumā līdz sešiem gadiem, kur starti norisināsies visu pasākuma laiku, lielākiem vecumā no 6 līdz 10 gadiem, kā arī vislielākajiem, kas ir vecāki par 10 gadiem. Starts tiks dots ik pēc 30 minūtēm. 

Lai skriešana un fiziskās aktivitātes bērnam sagādātu prieku, skrējienam ir jāsagatavojas. “Dalība maratonā noteikti jāsāk ar iesildīšanās vingrinājumiem un došanos lēnā skrējienā. Bērna apģērbam jābūt skriešanai atbilstošam, ērtam, elpojošam un gaišam saulainos vai tumšam vēsos laikapstākļos. 

Speciāls sporta uzturs nav vajadzīgs, taču svarīgi bērnu mudināt padzerties pirms skriešanas un tās laikā, kā arī ļaut viņam izvēlēties skrējiena tempu un brīžus atpūtai, tā izvairoties no pārslodzes.

Pirms skriešanas publiskā pasākumā ar lielu dalībnieku skaitu jāpārliecinās, ka bērns būs psiholoģiski gatavs un jutīsies ērti, tad sportošana mazajam skrējējam noteikti sagādās prieku,” ieteikumus sniedz Sporta laboratorijas sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Pirms vai pēc skrējiena būs iespēja izbaudīt arī citas aktivitātes, kas būs pieejamas turpat 11.novembra krastmalā. Piemēram, treneri vadīs sporta nodarbības bērniem un vecākiem - jogu bērniem un māmiņām, stājas uzlabošanas un dziļo muskuļu nostiprinošos treniņus, kā arī vingrošanu ar bumbu, stiepšanos un citus fiziskās formas uzlabošanai noderīgus treniņus. Savukārt "Sporta laboratorijas" ārsti sniegs konsultācijas arī par bērnu stāju, fizisko slodzi un skriešanas tempu, kā arī palīdzēs atsildīties pēc skrējiena.

Sīkāka šīs zonas programma:

10.00 Uzmundrinošā rīta joga

10.30 Treniņš - rotaļas vismazākajiem

11.00 Stiepšanās bērniem ar vecākiem

11.30 Joga bērniem

12.00 Vingrošana ar bumbu bērniem ar vecākiem

12.30 Stājas uzlabošanas treniņš bērniem

13.00 Joga māmiņām

13.30 Stiepšanās pēc skrējiena

14.00 Spēka treniņš ar savu svaru

14.30 Dziļo muskuļu nostiprinošais treniņš

Tie, kas vēlēsies mierīgāku atpūtas brīdi, būs, laipni gaidīti "Rimi Gardēžu teltī", kur paši mazākie varēs pavadīt laiku, darbojoties radošajā darbnīcā. To vadīs Latvijā pazīstami pavārmākslas pārstāvji – Signe Meirāne, Normunds Baranovskis, Mārtiņš Sirmais un Liene Zemīte. Bērniem kopā ar viņiem būs iespēja atvilkt elpu un nodoties zīmēšanai, krāsošanai un citām aktivitātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti