Orientieristu iecienīto seriālu «Magnēts» papildina «Rīgas leģendas»

Sākot ar 20.aprīli Rīgā katru pirmdienu notiks orientēšanās seriāls “Rīgas leģendas”. Sacensības dažādiem vecumiem notiks pirmdienu pēcpusdienās un vakaros dažādās Rīgas pilsētas vietās – Mežaparkā, Biķernieku, Šmerļa, Kleistu mežos un citur, informēja sacensību rīkotāji. Līdz šim trīs dienas darba nedēļas vidū bija iespējams apmeklēt "Magnēts" rīkotās sacensības Rīgā un Pierīgā, bet turpmāk būs iespēja arī ņemt dalību "Rīgas leģendās".

“Rīgas leģendas” ir iknedēļas tautas sporta orientēšanās sacensību seriāls, kas notiek galvaspilsētā. Sacensības norisinās dažādos Rīgas mežos, un tajās var piedalīties ikviens interesents no bērna vecuma līdz pat senioru vecumam, jo dalībniekiem pieejamas dažāda garuma un sarežģītības distances – īsā distance ar marķējumu bērniem un iesācējiem, vidējā distance aptuveni piecu kilometru garumā un divas garās distances 8-10 kilometru garumā - tehniski sarežģīta un fiziskā ar viegliem orientēšanās elementiem, kas domāta skrējējiem bez īpašas orientēšanās pieredzes.

“Orientēšanās ir ja ne populārākais tautas sporta veids Latvijā, tad noteikti demokrātiskākais, kur var piedalīties jebkura vecuma dalībnieki, un vienlaikus tas apvieno fiziskās aktivitātes brīvā dabā ar intelektu un prasmi dažādās situācijās pieņemt labākos lēmumus,” par populāro sporta veidu stāsta organizatori. Liels organizatoru stimuls seriāla rīkošanai ir pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kas 2018.gadā notiks tieši Latvijā. To būs daudz aizraujošāk vērot tiem, kas ar orientēšanās sporta niansēm būs iepazīstināti, par ko organizatori centīsies parūpēties.

Seriāls piedāvās iespēju orientieristiem uzlabot orientēšanās prasmes, regulāri nodrošinot jaunas treniņvietas un distances, bet iesācējiem un bērniem būs iespēja apgūt orientēšanās sporta veida pamatus apmācībā pie instruktoriem.

Līdz šim orientēšanās sacensību cienītājiem Rīgā un Pierīgā bija iespēja pārbaudīt savus spēkus sacensībās "Magnēts" otrdienu, trešdienu un ceturtdienu vakaros, taču tagad šī iespēja papildināta ar pirmdienu vakariem "Rīgas leģendās".

“Gan sacensību, gan organizatoru komandas mērķis ir orientēšanās sporta veida attīstīšana Latvijā un Rīgā, ko vēlamies panākt, cenšoties būt pēc iespējas pieejamāki rīdziniekiem ikdienas gaitās. Sacensībās būs ērti nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan ar automašīnu vai citiem transportlīdzekļiem, bet daļai iedzīvotāju sacensības notiks pie pašām mājām,” stāsta organizatori. “Rīgas rogainings” organizatoriem pierādījis, ka bērniem ļoti patīk punktu meklēšanas jeb orientēšanās spēle, un arī pieaugušie labprāt piedalās intelektuālajā pasākumā pie dabas, jo Rīgas rogainingu šī gada pavasarī pirmo reizi pamēģinājuši simtiem dalībnieku. 

Sezonas gaitā gaidāmi vairāki pārsteigumi ar cita veida distancēm, masu startu, izvēles distanci un citiem jaunumiem. Papildus informācija atrodama sacensību mājaslapā. Sacensības piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), tās organizē "xRace". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti