Orientieristi Turaidā noslēdz Latvijas kausa sezonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Siguldas rudens" ir orientēšanās sacensības ar kopējo startu, kas noslēdza 2014.gada Latvijas kausa (LK) izcīņu. Elites grupās šajās sacensībās uzvarēja Jānis Kūms no kamandas "OK Alūksne-Ape" un Līga Valdmane no "ZVOC-VBSS", bet par LK uzvarētājiem kļuva kluba "Ozons" pārstāvji Anatolijs Tarasovs un Līga Ārniece, informēja Latvijas orietēšanās federācija (LOF).

Siguldas rudens ir vienas no senākajām orientēšanās sacensībām Latvijā, kas tradicionāli noslēdz Latvijas kausa sezonu. Nedēļas nogalē tām 42.reizi tika dots starts. Pēdējos gados Siguldas rudens ir atgriezies Latvijas nozīmīgāko sacensību "Latvijas kausa" apritē, joprojām saglabājot sev raksturīgās īpašības - kopējo startu un Siguldas apkārtnei raksturīgo kalnaino apvidu.

Šoreiz sacensības norisinājās Turaidas apkārtnē - apvidū, kur 2018.gadā notiks pasaules čempionāts.

Tiem, kas cīnās par augstākajām vietām LK kopvērtējumā, pirms starta noderēja aprēķins par to, vai ir jābēg no sīvākā konkurenta vai tomēr var atļauties pāris sekundes arī zaudēt, lai noturētos priekšā LK kopvērtējumā.

Interesanta situācija bija vīriešu elitē, kur uz uzvaru kopvērtējumā pirms pēdējā posma pretendēja Anatolijs Tarasovs un kluba "Madonas BJSS/OK Arona" pārstāvis Kristaps Ozoliņš, kuram bija jāapsteidz Antolijs Tarasovs par mazāk kā puspunktu, lai nodrošinātu uzvaru LK kopvērtējumā. Kopējais starts abu cīņu padarīja vēl interesantāku. Sacensības bija ļoti saspringtas.

Distanci kopā veica četri līderi, no kuriem ātrākais distances beigu fāzē izrādījās Jānis Kūms, kuram šī bija pirmā uzvara elitē kādā no Latvijas kausa posmiem. Vistuvāk viņam finišēja ātrais Kristaps Bērziņš no kluba "Taka OK", kurš atpalika tikai deviņas sekundes.

Duelī starp abiem LK kopvērtējuma titula pretendentiem ātrāks izrādījās Anatolijs Tarasovs, kurš finišēja trešajā vietā, 14 sekundes aiz uzvarētāja. Kristaps Ozoliņš atpalika 33 sekundes un neuzvarēja LK kopvērtējumā trešo gadu pēc kārtas. Noslēgumā abus pretendentus šķīra tikai viens punkts, kas laika izteiksmē bija pusminūte.

Sieviešu elitē LK kopvērtējuma liktenis bija izšķirts jau iepriekšējā nedēļas nogalē, kad Līga Ārniece pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempionātā orientēšanās maratonā un nodrošināja pirmo vietu LK kopvērtējumā.

"Siguldas Rudenī" distances sākumā arī sieviešu elitē izveidojās četru orientieristu grupa, kurā ietilpa Līga Valdmane, Zanda Abzalone no kluba "CPSS/Meridiāns/Pārgauja", Marta Jansona no "CPSS/Meridiāns/Pārgauja" un Irita Puķīte no "Kāpa OK", taču  drīz vien Līga Valdmane aizskrēja prom no konkurentēm un finišēja vienatnē, arī pārējās orientieristes neturējās, kopā un kā otrā finišu sasniedza Zanda Abzalone. Marta Jansona zaudēja laiku distances beigās un ierindojās trešajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti