Ogres Zilajos kalnos «lec» vairāk nekā 4100 skriešanas draugu

Aizvadītajā sestdienā, 5. maijā, Ogres Zilajos kalnos notikušajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” otrajā posmā piedalījās vairāk nekā 4100 skriešanas draugu. Rīkotāji norāda, ka tas ir jauns apmeklētības rekords posmos, kas notikuši Ogres Zilajos kalnos.

Visgrūtākajā, Lūša distancē, kas Zilajos kalnos stiepās 27 km garumā, laurus plūca pērnās sezonas čempions Uldis Kļaviņš (rezultāts - 01:50:29).

Talsinieks interesantā cīņā par nepilnām trim minūtēm apsteidza vienu no saviem sīvākajiem konkurentiem Jāni Kūmu, kurš daudz spēku bija atstājis pirms nedēļas aizvadītajās maratona sacensībās. 3.vietu izcīnīja Valdis Ņilovs. Kļaviņam šī bija pirmā uzvara sezonā, bet jau otro reizi viņš kāpa uz goda pjedestāla. Sieviešu konkurencē Lūša distancē nepaturama bija Latvijas čempione maratonā Anita Kažemāka (rezultāts - 02:09:41). Preiļu sportiste par piecām minūtēm apsteidza Jekaterinu Sokunovu, vēl par divām minūtēm Jolantu Krastiņu. Interesanti, ka Kažemākai Zilo kalnu "Stirnu buks" bija atgriešanās sacensību apritē – sezonas pirmais starts skriešanas mačos.

Dramatiska cīņa risinājās 21 km garajā Buka distancē.

Vīriešu konkurencē pirmais trijnieks finišēja 11 sekunžu robežās. Kāroto uzvaru izcīnīja Kristaps Magone (rezultāts - 1:24:33), 2.vietā finišēja Didzis Glušņevs, bet 3.vietā “Stirnu buka” Lūša distances 2016. gada sezonas čempions Gints Lūsis, kuru no Glušņeva šķīra divas sekundes.

Arī sieviešu konkurencē Buka distancē risinājās spraigi notikumi. Tukumniece Karīna Helmane-Soročenkova (rezultāts - 1:38:56) distancē triumfēja ar nieka 12 sekunžu handikapu pār Zandu Ulanovu. Savukārt 3. vietu izcīnīja Kitija Valtere, līderēm piekāpjoties divas minūtes. Toties Kitijai dalīta uzvara sprinta etapā.

12,4 km garajā Zaķa distancē izcēlās vēl viens “Stirnu buka” čempions.

Kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (rezultāts - 0:46:15), kurš kļuva par “Stirnu buka” 2015. gada sezonas absolūto čempionu, izcīnīja uzvaru ar minūtes pārsvaru pret pasaules čempionu orientēšanās sportā Edgaru Bertuku. Stabilā 3. vietā finišā Dainis Stepe.

Sieviešu ieskaitē Zaķa trasē pirmais trijnieks finišēja 36 sekunžu robežās. Īpaši sīva cīņa izvērtās starp distances čempioni Patrīciju Eiduku (rezultāts - 00:56:41) un Baibu Ažušeli, kuras finišā šķīra tikai septiņas sekundes. Acīmredzot Ažušelei liktenīgi izrādījās Kalnu karalienes sprinta etapā atstātie spēki, kurā talsiniece izcīnīja 3.vietu. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa superveterāne Ināra Lūse.

Kalnu karaļa sprinta etapā labāko rezultātu sasniedza Jānis Šņoriņš, kurš savu spurtu veica 52 sekundēs.

Uzvarētājam piekāpjoties 3 sekundes, ar identisku rezultātu dalītā 2. un 3. vietā Jevgeņijs Stepanovs un Reinis Korsunovs. Sieviešu konkurencē Kalnu karalienes sprinta etapā ekvivalentu rezultātu līdz sekundes desmitdaļai – 1:07,9 –  uzrādīja Gunta Blūmiņa un Kitija Valtere, uzvaru dalot uz pusēm. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Baiba Ažušele.

6,4 km garajā Vāveres distancē par uzvarētājiem kronēja tērvetnieku Arti Dudi (rezultāts - 24:11) un dāmu konkurencē “Stirnu buka” divkārtējo čempioni Lauru Čakli (rezultāts - 27:27) no Ventspils.

Latvijas valsts mežu taku skriešanas skolu čempionātā viskuplāk pārstāvēta bija Jelgavas 4. vidusskola, kura vienīgā šosezon ieradusies uz “Stirnu buku” vismaz ar 100 skolēniem posmā – šoreiz 101 skolēns. 2. vietā Engures vidusskola ar 86 skolēniem, 3. vietā – Bauskas sākumskola ar 56 skolēniem. Sezonas jaunpienācēji Smārdes pamatskola atkārtoti ieņēma 6.vietu, turklāt smārdenieki dalībnieku skaitu palielinājuši jau līdz 30 skolēnu slieksnim – 29 dalībnieki.