Kā labāk dzīvot

Brīvprātīgo palīdzība līdzcilvēkiem ārkārtas stāvokļa laikā un parastā ikdienā

Kā labāk dzīvot

Kompensējamo zāļu izrakstīšana un iegāde: jaunās kārtības īstenošana dzīvē

Ir īstais laiks atkal pievērsties sportiskām aktivitātēm ārā

Nūjošanas instruktors Liepājā: Turpinām kustēties arī pandēmijas laikā

Nūjošana ir ideāli piemērota pandēmijas apstākļiem, jo šis sporta veids jau paredz distancēšanos, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Kā labāk dzīvot” norādīja sertificēts nūjošanas instruktors no Liepājas Imants Ločmelis.

Liepājnieki nūjošanu nav pārtraukuši arī pandēmijas laikā. Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas nūjošanas instruktors cilvēkus, kas apmeklēja viņa nodarbības, mudināja turpināt nūjošanu ierastajos laikos, bet darot to individuāli.

“Cilvēki varēja nākt trenēties tai pašā laikā, bet, darot to individuāli – mēs kopā neiesildījāmies un neizstaipījāmies pēc nodarbības. Tomēr viens otru satikām pludmalē vai mežā, pamājām. Tas noturēja kopējo garu, kas ir ļoti būtiski,” stāstīja Ločmelis.

“Ja cilvēki lozungu “paliec mājās” saprot nepareizi, viņi tiešām sēž mājās, kas ir ļoti negatīvi, jo tas apspiež garu. Cilvēks jūtas ierobežots - tā vietā, lai stiprinātu ķermeņi un kļūtu noturīgāks pret dažādām infekcijām,” novērojumos dalījās nūjošanas instruktors.

Apkārtējo lokā bijuši arī cilvēki, kas nūjošanu tomēr pārtraukuši, atzina Ločmelis: “Tie ir ļoti disciplinēti cilvēki, kas saprata to burtiski. Mēs savukārt aicinājām: “Nepaliec mājās, dodies dabā, nūjo pludmalē!”. Bet tas nenozīmē doties uz lielveikaliem vai stumties pa sabiedrisko transportu.” Instruktors atgādināja, ka Liepāja ir ļoti piemērota vieta nūjošanai, pateicoties tās pludmalēm, piejūras mežiem un reljefiem.

Vaicāts, kā cilvēkam atgriezties pie fiziskām aktivitātēm, ja pandēmijas laikā tomēr nav iets ārpus mājas, nūjošanas instruktors vispirms mudināja lūkoties pēc patīkamas vietas tuvējā apkārtnē un doties stundu garā pastaigā: “Brīvdienās var doties uz kādu dabas taku un apvienot to ar zināmu romantiku. Arī dvēsele priecāsies  par skaistajiem objektiem un mežiem.”

Ločmelis nūjas iedrošināja ņemt līdzi arī braucienos uz dabas takām. “Nūjas ir piemērotas dabas takām. Vienīgā nepiemērotā vide, kur nebūtu vēlams lietot nūjas, ir koka laipas. Nūjas var lietot visur citur – ejot pa dziļo smilti, granti. To pat es īpaši iesaku, jo esmu diezgan liels asfalta ienaidnieks. Protams, ja nav citas virsmas, par kuru iet, var nūjot arī pa asfaltu, izmantojot gumijas uzgaļus.”

Galvenais ir kustēties vispār, uzsvēra instruktors: “Es ar nūjošanu nodarbojos 11 gadus, tā ļoti palīdz un nodrošina labu fizisko attīstību. Vecākiem cilvēkiem tas varētu būt vienīgais piemērotais sporta veids”. Ločmelis minēja uzteicamu piemēru no savas nūjotāju kompānijas – kādu 61 gadu vecu sievieti, kuras fiziskā forma ir tik laba, ka pēc testa veikšanas sporta laboratorijā vaicāts, vai viņa ir velosipēdiste.

Vairāk par nūjošanas priekšrocībām, kā arī to, kā uzsākt ar to nodarboties patstāvīgi, var lasīt šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti