Norisināsies «Baltijas ceļa» daudzdienu velobrauciens

No 20. līdz 24.augustam Latvijā, Lietuvā un Igaunijā norisināsies "Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciens, kurā kopumā piedalīsies 20 komandas no 16 valstīm. Latvijā velobrauciens norisināsies 21. un 22.augustā, kad riteņbraucēji aizvadīs divus posmus, informē velo.lv

"Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciens ir tradīcijām bagātas riteņbraukšanas sacensības, to vēsture meklējama no iepriekšējā gadsimta vidus. Neskatoties uz to, ka velobrauciens nenotika pēc visu trīs Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas, 2011.gadā tika noslēgts memorands starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas riteņbraukšanas federācijām un "Baltijas ceļa" velobrauciens tika atjaunots. 2014.gada augustā tas norisināsies ceturto reizi pēc kārtas.

Šoreiz nozīmīgās sacensības ir iekļautas arī kopējā Baltijas ceļa 25 gadu jubilejas programmā. Viens no galvenajiem velobrauciena motīviem ir Baltijas valstu vienotības stiprināšana.

Baltijas reģiona populārākais un prestižākais daudzdienu velobrauciens, kuram piešķirta UCI 2.2 kategorija, šogad norisināsies no 20. līdz 24.augustam. Sākums gaidāms Lietuvā, kad 20.augustā 120 sportisti veiks distanci no Viļņas līdz Paņevežai.

21.augustā "Baltijas ceļa" velobrauciens pārcelsies uz Latviju un Rīgā startēs otrais posms. Riteņbraucēji dosies uz Siguldu, kuras apkārtnē veiks vairākus apļus, bet finišs sagaidāms pilsētas centrā. Trešā posma starts sagaidāms Vidzemes reģiona lielākajā pilsētā Valmierā, kas vienmēr izcēlusies ar savām sporta tradīcijām un olimpiskajiem medaļniekiem – Māri Štrombergu, kā arī Oskaru Melnbārdi. Riteņbraucēju peletons no Valmieras dosies uz Igaunijas pilsētu Pērnavu, tā maršuts Latvijas teritorijā vedīs līdz Rūjienai un pēc tam otrreiz šķērsos valsts robežu.

Dalībnieki cīnīsies par līdera, sprintera, kalnu karaļa un labākā jaunā braucēja krekliem.

Daudzdienu velobrauciens 24.augustā noslēgsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, tā posmu maršruti būs: Viļņa - Paņeveža (20.augusts), Rīga - Sigulda (21.augusts), Valmiera – Pērnava (22.augusts), Pērnava – Vīlande (23.augusts) un Vīlande – Tallina (24.augusts).

Zināms, ka dalību apstiprinājuši Latvijas kontinentālo komandu "Rietumu – Delfin" un "Alpha Baltic/ Unitymarathon.com" sportisti, tostarp šī gada valsts čempions Andris Vosekalns.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti