Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nīcā atklāta sporta halle

Nīcas basketbolistiem un futbolistiem uzbūvēta pašiem sava halle

Cēlām, cēlām, līdz uzcēlām – tā puspajokam Nīcas sporta halles atklāšanā labsirdīgi jokoja paši nīcenieki. Septiņi gadi aizritējuši kopš ieceres un pirmajiem projektiem par vienkāršu sporta zāli, taču izdevies īstenot sapni par modernu, starptautiskiem standartiem atbilstošu infrastruktūru. Novada ļaudīm šī būs viena no iespējām pievērsties vēl vairāk sportiskajām aktivitātēm  un veselīgam dzīvesveidam, kaldinot arī panākumus sacensībās.

Sporta halles atklāšana ir nozīmīgs, pat gadsimta notikums nelielajā Nīcas novadā. Lai atstātu vēstījumu nākamajām paaudzēm par vēsturiskajiem mirkļiem, ēkas sienā tiek ievietota kapsula. Galvenā doma, lai arī pēc gadu desmitiem te virmotu sportiskā gaisotne.

"Noslogojums būs pilns. Droši vien būs līdzīgi kā Grobiņas zālē, kur tā pilna no rīta līdz vakaram. Tik liela un moderna zāle nevar būt tukša," saka Nīcas novada sporta darba organizators Ingars Kalējs.

Basketbols un futbols ir nīcenieku iecienītākie sporta veidi. Līdz šim treniņi iespēju robežās notikuši nelielajā skolas stadionā vai zālē, taču gada aukstākajos mēnešos nācies doties uz kaimiņu novadiem. "Ziemā treniņus aizvadījām Dunikas sporta zālē. Mēs pagājušajā gadā piedalījāmies Latvijas zāles futbola 1.līgas čempionātā  un tad mūsu mājas spēles notika Grobiņā," norāda futbola kluba "Nīca" vīru komandas menedžeris Andrejs Geslers.

Tagad Nīcas sportisti, kā arī skolēni nodarbībām un treniņiem varēs izmantot gaišas un modernas telpas. Lielajā zālē būs iespējams rīkot sacensības septiņām dažādām komandu spēlēm. "Esam atbilstoši FIBA prasībām uzlikuši krāsojumu uz grīdas. Ceram uz lielākiem vai mazākiem starptautiskiem pasākumiem arī šeit, Nīcā," stāsta Nīcas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Laura Pakule - Krūče.

Sporta halle, kas savienota ar Nīcas vidusskolu tapusi nepilna gada laikā. Būvniecības kopējās izmaksas ir 2,6 miljoni eiro, no tiem viens miljons ir Eiropas fondu līdzfinansējums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti