Rīta Panorāma

Skype intervija ar Jāni Lūsēnu

Rīta Panorāma

Saņemts piedāvājums par WRC posma organizēšanu Latvijā. Skype intervija ar Raimondu Strokšu

Nekārtība mājas garāžā rada eksportspējīgu biznesa ideju

Nekārtība mājas garāžā rada eksportspējīgu biznesa ideju

Sniega dēli, velosipēdu vai slēpes pēc sezonas beigām nereti mēdz nolikt kādā istabas, gaiteņa vai garāžas stūrī. Tā tie stāv līdz nākamās sezonas sākumam, veidojot nekārtību. Šāda problēma Edgaram Staunem lika izdomāt risinājumu – īpašus plauktus sporta inventāram – un vēlāk nodibināt arī uzņēmumu “Akurat Racks”, kas tos ražo.

Pirms gada Staune kopā ar sievu, brāli un tēvu izveidoja uzņēmumu, kas ražo sporta inventāra plauktus. Viss sākās, gatavojoties nākamajai snovborda sezonai. Savu inventāru Staune uzglabājis garāžā pie brāļa. “Ienākot garāžā, skatos, ka mans, brāļa un vecāku inventārs ir tādā kā jāņuguns krāvumā. Teicu, ka tā neies krastā – dēlis tomēr kaut ko maksā, un es gribu par to rūpēties. Man kaut kas ir jāizdomā,” stāsta Staune.

Pirmais plaukts tapa savām vajadzībām, un nu uzņēmums ražo tos klientiem visā pasaulē. Produkti pārdoti jau vairāk nekā 10 valstīs – vairums ceļo uz ASV. Pērk gan privātpersonas, gan arī inventāra nomas vietas. “Šobrīd tu vari sasniegt jebkuru vietu uz zemeslodes, kur pienāk elektrība un ir internets,” pārliecību pauž uzņēmuma dibinātājs.

Pirms biznesa uzsākšanas Staunem nebija nekādas pieredzes uzņēmējdarbībā. Izdevās radīt produktu, kas nepieciešams arī citiem, un tagad biznesa inkubatorā viņš mācās no citu uzņēmēju pieredzes, apgūst mārketinga prasmes un pievēršas ārvalstu tirgu iekarošanai.

Pirmais produkts bija plaukts, tas paredzēts vienam dēlim. “Pēc klienta lūguma, mēs to uztaisījām pieciem. Pateicoties klientiem, mēs ejam uz priekšu un augam. Ja klients saka, vai jūs varat izdarīt tā un mums tāda produkta nav, mēs to izdarām,” par izaugsmi runā Staune.

“Akurat Racks” dibinātājs stāsta, ka viņu plaukti ir veidota tā, lai, uzsitot no apakšas, tos nevarētu nogāzt zemē:

“Kas šeit ir ļoti unikāls? Senlatviešu stiprinājumu veids “bezdelīgas aste”. Tas ir latviešu kods, ko mēs varam nest pasaulē”.

“Latvija ir fantastiska vieta. Tā ir ļoti maziņa, un te vislabāk var testēt savu produktu. Protams, te nav tāda apjoma tirgus, bet tā ir vieta, kur izaugt. Mēs varam,” optimisma pilns ir Staune.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti