Nedēļa tautas sportā uz mirkli izgaršo telpas

Reizēm gadās, ka brīvdienas ir nedēļas sākumā un daļai strādājošo sestdiena ir darba diena. Bet tas netraucē nodarboties ar iecienītajiem sporta veidiem. Šonedēļ tautas sporta cienītājiem nodarbju dažādības netrūkst, ko papildina arī iespēja orientēties telpās.

Patriotiskajā nedēļā bija daudz sarkanbaltsarkanu notikumu, taču skrējienā "Patriots" uzvarēja portugālis Flavio. Sieviešu konkurencē 21 kilometru distanci visātrāk pieveica Ilona Marhele. Jaunjelgavā 300 iedzīvotāji veica 80 kilometru patriotisku stafeti. Lāpu skrējienā tika apciemoti visi pagasti Jaunjelgavas novadā.

Tradicionālajā Rembates 18.novembra 10,8 kilometru skrējienā uzvarēja Renārs Roze un Agnese Pastare.

Rīgas ielās notika Latvijas kontūras koptreniņš, kurā piedalījās vairāk nekā simts dalībnieki. Skrējiens tika fotografēts, filmēts un atspoguļots sociālajos tīklos, tā daloties ar pozitīvajām emocijām, kas tika gūtas, pārvietojoties pa mikrorajonu pagalmiem. Kontūras garums bija 27,4 kilometri, un trīs starta laiki ļāva pirmdienā izskrieties pēc sirds patikas. Vairāki noskrēja divas savas valsts kantūras galvaspilsētas ielās, taču Kristaps Broks un Mārtiņš Plaudis pieveica simboliskos 96 kilometrus, noskrienot 3,5 apļus.

"Staro Rīga" koptreniņā skrējēji aplūkoja izgaismotos objektus nedaudz savādāk, kā to darīja gandrīz puse galvaspilsētas iedzīvotāju. Vēl savādāk šos objektus aplūkoja laivotāji, kas pat svētku uguņošanu pamanījās vērot no likteņupes skatu punkta.

Velobraucēji 18.novembrī veica Latvijas dzimšanas dienas 100 kilometru goda apli Ogres pusē, to sākot pie Brīvības pieminekļa un turpat svinīgi to noslēdzot.

Arvja Pizika velokrosa seši posmi noslēguši Latvijas velosacensību sezonu, kas atgriezīsies aprīlī. Valmierā notikušajā pēdējā posmā noskaidrojās kopvērtējuma uzvarētāji savās vecumgrupās - Oskars Gailišs, Dmitrijs Sorokins, Mari-Liis Mottus, Kristaps Jānis Rūsiņš, Artūrs Krasts, Viktorija Loiko, Alekss Krasts. 

Turpmākos mēnešus riteņbraucēji krās kilometrus, brauks koptreniņos vai izvēlēsies citus sporta veidus, piemēram, slēpošanu. Vieni no aktīvākajiem koptreniņu piedāvātājiem ir Ikšķiles veloskolas pārstāvji, kā arī veikali "Gandrs" un "Hawaii Express".

Katru sestdienu plkst. 10 rīdziniekiem ir iespēja piedalīties riteņbraukšanas koptreniņos. Jāspēj tikai izvēlēties vienu no divām piedāvātājiem vietām - Kalnciema iela 28 pie veikala "Gandrs" vai Biķernieku ielā 11 pie "Hawaii Express". Abi ir bezmaksas aptuveni trīs stundu ilgi braucieni dažādos virzienos, atliek atbilstoši ziemai saģērbties, neaizmirst veloķiveri un gatavoties 2015.gada sezonai.

Piektdienas vakarā plkst. 22 riteņbraucēji tiksies pie Dailes teātra, lai pārbaudītu jaunos ziemas apstākļus pasāukumā "Nightride Rīga Z8 nakts velobrauciens". Sestdien līdzīgu tradīciju cer aizsākt arī skrējēji, kuri, tāpat kā velobraukšanas cienītāji, par satikšanās vietu un laiku izvēlējušies Dailes teātri plkst. 22.

Pirmais skrējiens vedīs uz Mežaparku un noslēgsies turpat pie Dailes teātra. Lēnā tempā paredzēts veikt 15-20 kilometrus. Koptreniņu sezonu atklās arī kluba "VSK Noskrien"biedri, kas gatavojas pavasara maratonam. Svētdien plkst.10 Biķernieku ielas sākumā pulcēsies skrējēji 30 kilometru koptreniņam.

Tiesa, sacensību sezona nav galā un svētdien plkst.11 Grīziņkalnā risināsies "LSC" veselības skrējienu 8.kārta, kurā varēs skriet piecus, 10 un 15 kilometrus. Reģistrācija un ģērbšanās paredzēta stadiona "Daugava" telpās no plkst.10.

Sestdiena nav darbadiena "Ziemas magnēts" cienītājiem, viņi 22.novembrī dosies uz Langstiņiem, bet svētdien uz Vecāķiem. Orientēšanās sniegā būs svaiga pārmaiņa, meklējot kontrolpunktus.

Nedēļas notikums tautas sportā ir telpu orientēšanās sacensības Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes telpās. Āzenes ielā 16/20 svētdien pulcēsies orientieristi, lai pa četriem ēkas stāviem, kāpņu telpām, gaiteņiem un auditorijām noskaidrotu labākos distancēs, kuru veikšanai būs nepieciešamas 8-12 minūtes. Sacensībās par uzvaru noteikti iesaistīsies Anatolijs Tarasovs, Valters Āboliņš, Alvis Reinsons, Andris Jubelis un viesi no Igaunijas un Lietuvas. Starp spēcīgākajām sievietēm minamas Līga Ārniece, Irita Puķīte un Elizabete Blūmentāle, kā arī Lietuvas pārstāve.

Iespējams, ka nosauktie orientieristi sestdienas vakarā neaizrausies ar svinībām Latvijas Orientēšanās federācijas gada sezonas noslēguma ballē, kas iepriekšējā vakarā notiks Lēdmanē. Sezonas noslēgumu aizvadītajā nedēļā atzīmēja arī triatlonisti, kalnu skrējēji un ultramaratonisti.

Pēdējiem sezona beigusies tikai Latvijas mērogā. Piektdienas, 21.novembra, vakarā Katarā notiks pasaules čempionāts 100 kilometru skriešanā. Uz sacensībām devusies arī Latvijas komanda trīs vīriešu un sieviešu sastāvā. Skumjākais, ka sacensību mājaslapā publicēta nepatiesa informācija par Latvijas skrējēju labākajiem sasniegumiem šajā distancē.

Foto: Ekrānuzņēmums no iau-ultramarathon.org

Pirmā rezultātu kolona norāda uz labāko sasniegumu pēdējos gados, otrā - uz personīgo rekordu 100 kilometru distancē.

Foto: Ekrānuzņēmums no iau-ultramarathon.org

Salīdzināšanai, var ieskatīties Anduļa Šmidlera apkopotajā tabulā ar Latvijas skrējēju sasniegumiem 100 kilometru skriešanā.

Kaimiņi lietuvieši nemānās un neizpušķo savus rezultātus. Viņu izlases sastāvā ir divi ultramaratonisti, kuri šogad Latvijā uzvarējuši vairākas sacensības Daugavpilī un Cēsīs. Apšaubāms, vai ar safabricētu informāciju iespējams sabaidīt konkurentus. Vien nesmuki sanāks, ja sasniegtais rezultāts par vairākām stundām atpaliks no uzrādītā vai arī siltajos laikapstākļos finišs netiks sasniegts. Mierina doma, ka šī nav Olimpisko spēļu kvalifikācija un Latvijas skrējējiem nepievērš tik lielu vērību, kā vilojniecei Vanesai Mejai.

Tikmēr pašu mājās ļaudis turpina gatavoties pasaules čempinātām rogainingā un konkursā zīmē savas logotipu versijas 2017.gada notikumam Rāznas ezera apkārtnē. Pārējie gaida nākamo nedēļu un Rīgas rogainingu vai arī apmeklē "Čempionu vakariņas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti