Nedēļa tautas sportā: Rīgas velomaratons un 133km pastaiga no Kolkas

Pavasara pēdējais mēnesis noslēdzas ar Sporta nakti Rīgā, kam sekos velomaratons galvaspilsētas ielās ar gandrīz četriem tūkstošiem divriteņu. Otro nedēļu pēc kārtas ir arī iespēja piedalīties piedzīvojumu sacensībās, taču daudziem saistošāka šķiet 133km pastaiga no Kolkas uz Dubultiem. Bet, kamēr skrējēji gremdējas maratona atmiņās, triatlonisti ir paspējuši nokļūt Polijā.

Līdzīgi kā pēc "Nordea" Rīgas maratona, kad sociālos tīklus pārpludināja fotogrāfiju gūzma, arī šī nedēļa sākās ar iespaidu dalīšanos par varoņdarbiem Igaunijas pierobežas upē Vaidavā, pa kuru daudzi bija stūmušies ar saviem dzelzs rumakiem.

Tāpat Jaunpiebalgā notikušās piedzīvojumu sacensības "Spring Adventure Raid" raisīja dalībnieku emocijas un rosināja reiz izmēģināt spēkus arī citiem dabas un izturības sporta veidu mīļotājiem.

Skrējējiem aizvadītā nedēļas nogale pēc Rīgas maratona bija mierīgāka un pienskābes tika izdzenātas Mežaparkā, skrienot 15 kilometru distanci, kurā ātrākie bija Valdis Ņilovs un Gunārs Ķeģis.

Šī nedēļa ļoti aktīva velobraucējiem, jo trešdien Rīgas apkārtnes orientēšanās sporta cienītāji Dzilnuciemā, kas atrodas Liepājas šosejas tuvumā, piedalījās "Velomagnēta" 4.posmā. Šosejas velobraucēji tajā pašā dienā pulcējās Biķernieku trasē un sacentās "Xsports Kauss" sacensībās, kur ātrākais bija Andris Vosekalns.

Ceturtdien norisinājās "Rīgas kausi", no kurienes portālā lsm.lv bija lasāma pat teksta tiešraide. Savukārt no piektdienas līdz svētdienai Ķīpsalā norisināsies 90. Latvijas čempionāts peldēšanā, no kura nedēļas nogalē trīs dienas pēc kārtas portālā lsm.lv vērojamas video tiešraides (10:00 un 17:00).

Atgriežoties pie velobraucējiem, meža ceļiem, stigām un takām, nevar nepieminēt Mežezera apkārtni Pļaviņu pusē, kur kalnu riteņbruakšanas cienītāji pulcēsies "MySport" rīkoto sacensību otrajā posmā. Būs iespēja sevi pārbaudīt viena apļa 25 kilometru trasē, vai arī doties divu apļu 50 kilometru distancē un mēroties spēkiem ar pirmā posma uzvarētāju, bijušo biatlonistu Raivi Zīmeli.

Ja aizvadītajā nedēļā Jaunpiebalga 24 stundu piedzīvojumu sacensībās pulcēja pussimtu dalībnieku, tad sestdien, 31.maijā Saldū uz trīsreiz īsākām sacensībām pieteikušies divreiz vairāk interesentu. Pēc "xRace" sezonas atklāšanas Ādažos, otrajā posmā piedzīvojumu sacensību seriāls dalībniekus vedīs uz Kurzemi, lai komandas pa trim dalībniekiem dotos pildīt organizatoru sarūpētos uzdevumus un meklēt kontrolpunktus. Tautas klasē dalībniekiem veicamo uzdevumu paredzētais laiks ir vēl īsāks, tādēļ komandu skaits sniedzas virs simta, jo piedalīšanās pa spēkam gandrīz katram, kurš spējīgs uzkāpt uz velo, kaut nedaudz paskriet pa mežu un iesēsties laivā. Atšķirībā no "Raid.lv" sacensībām, kuras klasiski pieturas pie noteikuma, ka komandā jābūt vismaz vienai daiļā dzimuma pārstāvei, "xRace" sacensībās iespējams pieteikt komandu arī no trim vīriem un sacensties savā starpā. Tāpēc būs interesanti Saldū vērot, vai jauktajām abu dzimumu komandām būs pa spēkam cīnīties ar vīriešu komandām. Starp citu, sestdien Saldū notiks vērienīgs šlāgera un kantrī mūzikas maratons, kurā uzstāsies 25 grupas. Tas nozīmē, ka pēcballīte piedzīvojumu sacensību dalībniekiem garantēta.

Divas nedēļas pēc skriešanas maratona pienākusi kārta "Tele2" Rīgas velomaratonam, kurš norisināsies 1.jūnijā visu rīdzinieku acu priekšā, tamdēļ būs jārēķinās ar sastrēgumiem pilsētas centrā, ievērojot, ka būs slēgti arī tilti pār Daugavu.

Foto: "Igo Japiņa Sporta Aģentūra"

Kartē redzams, ka šogad notikušas izmaiņas un trase vairs neved prom no Rīgas centra vai pat ārpus Rīgas robežām, kā tas bijis citus gadus. Sporta klases braucējiem būs 79 kilometru distance piecos 15,8km apļos, kurus ierobežos Vanšu un Dienvidu tilti. Tautas klases dalībniekiem paredzēta divi apļi un 31,6 kilometru distance. Savukārt Ģimenes klasei veicams viens aplis un 15,8 kilometri. Sporta klases dalībnieki startēs 10:00, viņiem 13:00 sekos tautas klase un 15:00 ģimenes brauciens. Viskuplāk būs pārstāvēta tautas klase ar tuvu diviem tūkstošiem braucēju, starp viņiem būs arī Rīgas mērs.

Piektdienas vakars Rīgas pašā centrā pie Brīvības pieminekļa tiek solīts sporta pārpildīts, jo notiks "Rīgas Sporta nakts", "Augstskolu kauss airēšanā" un "Rīgas joziens". Pasākuma norises vietā pulcēsies dažādas sporta federācijas un piedāvās dažādas aktivitātes, ieskaitot "Nike Riga Run" koptreniņu, kuram līdzīgi norit visas vasaras garumā gan Mežaparkā, gan Uzvaras parkā.

Foto: "Nike Running Club"

Ja Rīgas kanāls pulcēs dalībniekus, lai uzstādītu ātumrekordu laivu sprintā, tad Liepājā kāda meitene iedvesmo ūdensdēļu sporta veidu piekritējus. Par Santu šonedēļ stāstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Sporta studija". Ja piemin ekstrēmistus, tad viņi mēdz skrituļot, savukārt ASV neatturas no slidu tirgošanas ar latvieša vārdu un uzvārdu.

Polijā ir kāda pilsēta Sierakova, uz kuru devušies deviņi Latvijas pārstāvji, lai maija pēdējā dienā startētu triatlona "70.3" distancē, kas ir tuva "Ironman Half", jo peldēšanas posms ir 1,9 kilometri, kam seko 90 kilometri uz velosipēda un noslēgumā jānoskrien pusmaratons. Latviešiem sacensības ar krosveidīgo skriešanas segmentu nav svešas, tāpēc jāgaida labi rezultāti iepazītā trasē un jātur īkšķi arī par vienīgo dāmu astoņu kungu kompānijā.

Nedēļas nogalē daudzi ar sportu nesaistīti cilvēki dosies Dundagas virzienā, lai apmeklētu Slīteres ceļotāju dienas, kas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Taču Ziemeļkurzemē būs arī tādi dīvaiņi, kuriem ar sportu ir kaut neliela saistība.

55 stundu 133km pārgājiens no Kolkas uz Dubultiem piesaistījis ļoti interesantu publiku un dzirdēts, ka tamdēļ pat pajukušas vairākas "xRace" piedzīvojumu sacensību komandas.

Cilvēkiem vienmēr piemitusi tieksme sevi pārbaudīt un pārkāpt robežām, kuras citkārt grūti saprotamas un aptveramas. Pastaigas starts tiks dots piektdienas pēcpusdienā, finišs Rīgas līča baudītājus gaidīs Dubultos līdz svētdienas vakaram.

Foto: Elīna Krūkle

Saprātīgākie prāti sestdien izvēlēsies pavizināties ar velosipēdiem Valmieras apkārtnē, kur veikala "Gandrs" pārstāvis Velomens interesentiem izrādīs jaunu velomaršrutu 45 kilometru garumā. Paredzēts parādīt gan šaursliežu dzelzceļa tiltu, gan pilskalnu, gan pilsdrupas, gan arī citas interesantas vietas piecu stundu prātīgā braucienā ar divriteņiem.

Skrējējiem gada 22.nedēļa mierīgāka un nozīmīgākās sacensības sestdien ir galvaspilsētas "Izskrien Rīgu Lucavsalā" un Kurzemes pusē notiekošie "Kazdangas apļi".

Toties Dienvidāfrikā svētdien jūnijs sāksies ar leģendāro "Comrades" ultramaratonu, kur 89km distancē dosies 18 000 skrējēju, starp viņiem arī Latvijā pazīstamā Marina Žalibina, kura daudzkārt uzvarējusi pasaules un Eiropas čempionātos. Pērn viņa bija ātrākā Daugavpilī, kad norisinājās Latvijas čempionāts 50km distancē. "Comrades" ultramaratons pēc nieka septiņiem gadiem svinēs simtgadi un ļoti ticams, ka tad klāt būs arī kāds no latviešiem.

Tikmēr "Nordea" Rīgas maratona dalībniekiem dota iespēja pakavēties kultūras kilometra atmiņās un turpināt gatavoties nākamajām sacensībām. Iespējams, ka treniņu posmā noder Jeļenas Prokopčukas vārdi: "Maratonam nepieciešams liels treniņu apjoms". Noslēdzošajā videointervijā publicētas arī visas iepriekšējās daļas no sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti