Nedēļa tautas sportā no pusnakts skrējiena naktskreklos līdz telefonistu pusmaratonam

Meteoroloģiskā vasara pēc trīs nedēļu prombūtnes ir atgriezusies, un visi rāpjas ārā no dīvāniem, lai kustētos, dedzinātu kalorijas un audzētu muskuļos mitohondrijus. Netrūkst arī sacensības, kurās piedaīties un cīnīties ar sev līdzīgajiem.

Lietainais jūnijs beidzās ar vairākām sacensībām, kurās slapjuma netrūka. Talsos un Tukumā notika kalnu divriteņu sacensības, pēc kurām bilžu galerijās bija vērojamas dubļainas sejas un riteņbraucēji, kurus biedri apmazgā ar velosipēdiem paredzētām ūdensstrūklām. "Trek kauss" rīkotāji šādos laikapstākļos pamanījās pat sarīkot Latvijā pirmās sprinta izslēgšanas sacensības, kuras guva dalībnieku atzinību un cerību, ka līdzīgas sacīkstes tiks rīkotas arī nākamgad.

Pēcsvētku nedēļu ar trim darba dienām ārzemju sacensībām bija izvēlējušies vairāki Latvijas kalnu taku skrējēji. Viņi bija devušies uz Itālijas dolomītiem un Monblāna maratonu Francijā, lai baudītu dabu un pārliecinātos par savām spējām, skrienot kalnu takas, kādu dzimtenē nav.

Par kalnu taku skriešanu runāja arī Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot", kur paviesojās "noskrien.lv" redaktore Linda Beldava un rogaininga eksperts Valters Kaminskis.

Futbola kausa izcīņas laikā izskanēja citāts, ka 71% Zemeslodes klāj ūdens, atlikušos - Vācijas futbola izlases vārtsargs. Liepājā notikušajās triatlona sacensībās, kur noskaidroja valsts čempionus sprinta distancē, ūdens atradās visās iespējamās vietās, izņemot velosipēdu riepās. Tas palīdzēja dalībniekiem uzsākt sacensību pirmo peldēšanas posmu, jo slapjiem ieiet ūdenī bija vieglāk.

Liepāja nebija vienīgā vieta, kur Latvijas triatlonisti mērojās spēkiem. Atim Brikovskim Norvēģijā pietrūka pāris soļu līdz uzvarai savā vecumgrupā, sacenšoties nestandarta triatlona sacensībās, kur šosejas velosipēdus bija nomainījuši kalnu divriteņi.

Tikmēr citi divriteņu cienītāji izmantoja Kurzemes puses purvu laipas, lai attīstītu savas velobraukšanas iemaņas. Pārējie skrēja 444 pakāpienus pa Siguldas trepītēm, Grīziņkalnā vai Zaķusalā notikušajā "Riga Eco Trail".

Biķernieku trases viducī esošais Linezers pirmdienas vakarā piesaistīja topošos triatlonistus, kuri bija ieradušies, lai uzzinātu vairāk par šo sporta veidu. Trases malā bija izveidota tranzītzona, kur salikt velosipēdus, kamēr ezerā veic treniņpeldēšanu. Daži pirmo reizi pamēģināja skriešanu uzreiz pēc riteņbraukšanas - sajūtas gana interesantas.

Sestdien, 5.jūlijā pie Vaidavas ezera notiks Latvijā populārākās triatlona sacensības, kur dalībnieku skaits sniedzas ceturtajā simtā. Lai veicinātu sporta veida popularitāti triatlona federācija organizatoriem atļāvusi izveidot divas papildus distances, kurās varēs startēt bez licencēm.

Nedēļas vidū, kamēr vairums gaidīja lietus sezonas beigšanos, šosejas velosipēdu cienītājiem trešdienas, 2.jūlija vakars bija jāpavada 13 apļos, noskaidrojot ātrākos "Xsports" 4.posma grupas braucienā pa Biķernieku trasi. 71,5km distancē Armands Bēcis par sekundes piektdaļu pārspēja Rihardu Bartuševiču un Kristu Neilandu, no kuriem pēdējais saglabāja vietu kopvērtējumā.

Foto: Ekrānuzņēmums no "udensturisms.lv/h2o#Amata"

Ja pavasarī laivotājiem bija jāiztiek bez dižiem priekiem Amatas upē, tad izklaidēties varēja nedēļas vidū, proti, trešdien, 2.jūlijā Latvijas nevaldāmākajā upē bija vērojams jūlijam neierasts ūdens līmenis. 131 centimetru atzīme pie Melturu tilta raisīja diskusijas, ka darbi jāliek pie malas un jāslauka putekļi no straujūdens kajakiem.

Bet airiem šajā nedēļā nav iemeslu kaltēties, jo ceturtdien norisinājās Lucavsalas seriāla trešais posms. Ātrākie vieninieku laivās bija Sergejs Nemņaševs (video finišs) un Ilze Balode. Divniekos pirmie finišēja Gatis Krūze un Aleksis Štucers. Iepriekšējo posmu uzvarētājs Mārcis Laidiņš finišēja trešais. Sīva cīņa izvērtās starp kājās stāvošajiem airētājiem uz dēļa (SUP), no uzvara tika Andrim Bisniekam.

Saulkrastos nedēļas nogalē notiks pilsētas svētku svinības, kuru programmā iekļāvies arī Latvijā tik retās airēšanas sacensības jūrā. Maratondistance 27 kilometru garumā stiepsies maršrutā Saulkrasti-Lilaste-Zvejniekciems-Saulkrasti, savukārt 10 kilometru pusmaratons Saulkrasti-Zvejniekciems-Saulkrasti. Būs arī divu kilometru sprinta sacensības un skatītājus tik ļoti piesaistošie eskimosu apgriezieni - dalībniekiem divos mēģinājumos būs pēc iespējas īsākā laikā ar laivu jāapgriežas par 360 grādiem desmit reizes.

Pārceļoties no jūras līmeņa uz nedaudz pauguraināku reljefu, no Saulkrastiem nokļūstam Siguldā, kur svētdien, 6.jūlijā, notiks "SEB MTB maratons" ceturtais posms. 77 kilometrus garā distance, kurai pieteikušies 159 dalībnieki, iekļauta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kalnu riteņbruakšanas sacensību sērijas kalendārā. Tas nozīmē, ka būs iespēja pacīnīties par vērtīgajiem UCI MTB punktiem.

Šīs sacensības organizatoriem un Siguldas novadam būs kā pārbaude, jo 2016.gadā šeit norisināsies Eiropas čempionāts MTB maratonā.

Tikmēr 1408 dalībnieki pieteikušies tautas klases 50 kilometru sacensībām. Tas nozīmē, ka svētdien Sigulda būs piebāzta ar velobraucējiem, kuri vēlēsies ne tikai sacensties savā starpā, bet arī pavērot Ziemeļamerikas pārstāvi kanādieti Timu Karltonu. 37 kilometru veselības brauciens būs pemērots tiem, kuri nevēlēsies jūlija svelmē mocīt savu organismu.

Tautas sporta apskata noslēgumā neliels skriešanas kokteilis

Otrdien Rīgas nomalē notika "Juglas apļu" īpašā piektā kārta, kurā organizatori ierasto trīs apļu vietā atļāva skriet piecus 3,6 kilometru garos apļus meža zemeņu lasītāju pavadībā, tādējādi daļai dalībnieku bija iespēja noskriet 18 kilometru garu krosu.

Jūlija pirmais datums izvēlēts, lai ievadītu Alojas 565 gadu svinības. Skrējienam "Apkārt Alojai" tika piemeklētas atbilstoša garuma distances - 5,65 un 0,565 kilometri.

Talsu pilsētas svētku organizatori rāda priekšzīmi citu naktsskrējienu rīkotājiem, jo piektdienas vakarā paredzētajam skrējienam starts tiks dots vien pusstundu pirms pusnakts. Taču "Naktskreklu skrējiens" startēs pašā pusnaktī.

Vietējie mazizmēra skrējieni pašvaldībās notiek arī citviet, piemēram, ceturtdienas vakarā tāds notika Ogrē un sestdien norisināsies Aizkrauklē.

Ja ir vēlme darboties ne tikai piektdienas naktī, tad tāpat kā aptuveni četri simti citi bezmiega mocītie, var doties Daugavpils virzienā, kur sestdienas vakarā 22:00 tiks dots starts trešajām "xRace" piedzīvojumu sacensībām. 32 komandas sporta klasē un 97 komandas tautas klasē līdz rītausmai meklēs kontrolpunktus un pildīs organizatoru sarūpētos speciālos uzdevumus, lai cīnītos ar miegu un konkurentiem.

Bet nav tā, ka viss notiek tālu no kultūras galvaspilsētas. Augusta trešā nedēļa nav vairs tālu, tāpēc jāsāk gatavoties "Alus maratonam". Par katriem skrējienā izdzertajiem 100 mililitriem finiša laiks tiks organizatoriski uzlabots, taču pārspīlēt arī nav vēlams, jo finišā būs alkometriska pārbaude un divas promilles nozīmēs diskvalifikāciju. Vēss prāts un matemātiskas sajūtas būs sabiedrotie.

Atgriežoties jūlija sākumā, jāpiemin sestdien Jūrmalas pludmalē notiekošais skrējiens "Bruņurupucis". Atliek ierasties 10:00 Majoru pludmalē un noskriet basām vai kā citādi 6,5 kilometrus, lai pārspētu bruņurupuci.

Nedēļas lielākais skriešanas notikums norisināsies citas pludmales tuvumā. Pilsētā, kuras himnā piminēts telefonists, notiks "4.Liepājas pusmaratons". Vienmērīgu tempu distancē nodrošinās amatieru klubs "VSK Noskrien", piedāvājot 21,0975 kilometru distancē finišēt ar rezultātiem 1:30, 1:40, 1:50 un 2:00.

"Skrējiens tumsā" būs Liepājas Neredzīgo biedrības atgādinājums cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ka aktīvs dzīves veids piemērots it visiem. Vājredzīgie ar pavadoņiem dosies Liepājas pusmaratona trasē, kur būs arī cilvēki ratiņkrēslos.

Dienā, kad pasaule vērsīsies Brazīlijas virzienā, viens no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem arī vilks kājās skriešanas apavus. Māris Verpakovskis Liepājas pusmaratonā izvēlējies 5,3 kilometru garo tautas distanci.

Allaž bijuši tādi, kuriem ar pusmaratonu nepietiek. Viņi ir iesiluši tikai nākamajā dienā, tāpēc vairāki domubiedri saorganizējušies dienu pēc pusmaratona apskriet Liepājas ezeru. Nesenajā vēsturē tas ir divreiz darīts, tāpēc vairāk nekā 50 kilometru garais skrējiens maz satrauc tos, kuri iepriekšējā dienā būs noskrējuši 21 kilometru.

Senākais skrējiens Latvijā notiks 33.reizi un arī tas paģēr skriešanu ap ezeru. Svētdien, 6.jūlijā, skrējienā "Apkārt Vaidavas ezeram" piedalīsies vismaz 230 dalībnieki, kas nav mazs skaits Kocēnu novadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt