Nedēļa tautas sportā ar Ziemassvētku vecīšu skrējienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kamēr vieni apspriež sniega trūkumu, citi turpina kustēties gan svaigā gaisā, gan telpās. Īpašs būs Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens, kas vāks ziedojumus 20 smagi slimiem bērniem.

Aizvadītajās brīvdienās Uldis Kļaviņš diennakts sacensībās Francijā, ilgu laiku esot vadībā, noskrēja 198 kilometrus.

Pieticīgākie gargabalnieki Igaunijā skrēja divus maratonus divās dienās un nu gatavojas nākamajā gadā pieveikt trīs "Lācīšu" maratonus trijās dienās. Par uzvarētāju kļuva Ogres novada gada sporta laureāts Valdis Ņilovs.

Savukārt Ozolnieku ziemas skrējienā ātrākais 15 kilometru distancē bija jaunais Titomers.

Rīgā tika aizvadīta pirmā fitnesa diena, kura lika vingrot 2000 aktīva dzīvesveida piekritējiem. Arī šajā nedēļas nogalē būs iespējas bez maksas izkustēties sporta pasākumos Latvijas galvaspilsētā. Kā vienu no lieliskākajām iespējām var minēt Rīgas sporta spēļu dienu, kura Olimpiskajā centrā risināsies gan sestdien, gan svētdien sešos sporta veidos - futbolā, volejbolā, basketbolā, handbolā, florbolā vai frisbijā. Atliek izveidot savu komandu, atsvaidzināt atmiņā noteikumus un doties laukumā gluži tāpat kā tas tika darīts skolas gados.

Tautas sports dzīvo arī komandu sporta spēlēs.

Gaidot sniegu, uz aizvadīto sezonu atskatījās laivu maratonu cienītāji un kalnos kāpēji. Lai arī decembra vidū ar sniegu ir trūcīgi, mūsdienu tehnoloģijas ļauj to saražot un Vidzemē darbojas gandrīz visi slēpošanas kalni.


Distanču slēpotāji tiek aicināti gan uz Priekuļiem, gan Siguldu. Tiesa, forumos tiek apspriests mīts par Rīgā esošo sniegu. 


Ja nedēļas vidū kļuva zināms, ka līdz skrējiensoļojumam "Rīga-Valmiera" atlikušas 107 dienas, tad nākamnedēļ sāksies pieteikšanās Monblāna skrējieniem, kas darīs nemierīgus daudzu prātus. 

Tikmēr daudzi riteņbraucēji nespēj nolikt savus spēkratus ziemas guļā, jo decembra gaisa temperatūra ir piemērota dažādiem koptreniņiem, kuru nav mazums. Sestdienas rītos rīdziniekiem atliek izvēlēties, kurp sirds vairāk velk un 10:00 doties izbraucienā kopā ar veloveikalu "Gandrs" (Kalnciema iela 28) vai "Hawaii Express" (Biķernieku iela 11) garajā treniņā, lai gatavotos jaunajai sezonai.

Bet pirms tam, piektdienas vakarā 11.ziemas velobraucienā "Nightride Rīga Z11" būs iespēja draudzīgi izbraukt maršrutu Dailes teātris - Klusais centrs (Kronvalda parks, Vīlandes iela, Viesturdārzs, Ausekļa ielas pagalmiņš) - Vanšu tilts - Iļģuciema riņķu dancis - Buļļu virziens - Ēbelmuižas parks - Bišumuiža - Valdlauči - Olekte - Dienivdu tilts - Piedrujas iela - Vestienas iela - Brasla - Čaka iela. Velobrauciena sākums 12.mēneša 12.datumā 22:00 ar pulcēšanos pie Dailes teātra.

Arī skrējēji sākuši gatavoties 2015.gada maratonu sezonai. Sestdien 11:00 Saulkrastos notiks kluba "VSK Noskrien" 30 kilometru garš koptreniņš, kurš

varētu izvērsties gana ekstrēms, jo vētra "Billija" Rīgas līča piekrastē varētu nebūt vēl rimusies. 

Grīziņkalnā sestdien, tajā pašā laikā notiks kluba "LSC" rīkotā seriāla "Veselība" 9.kārta, kurā būs iespējams startēt 15, 10 un piecu kilometru distancēs.

Uzmanības vērts būs svētdien Bulgārijā notiekošais Eiropas čempionāts krosā. Dmitrijs Serjogins tam kvalificējās kā Latvijas čempionāta uzvarētājs.

Orientēšanās draugi slīpēs meistarību "Ziemas magnētā", kas sestdien un svētdien notiks Carnikavas pusē. Svētku laiks nav tālu, tāpēc ir jāgatavojas 25.decembra "Ziemassvētku izvēlei" Pokaiņos.

Skarot Ziemassvētku tēmu, nevar laist garām Lūcijas dienu un Adventa laiku. Dāvināšanas laiks un palīdzības sniegšana vienmēr tikusi novērtēta, tāpēc atsaucību gūst arī Ziemassvētku vecīšu skrējiens Vecrīgā. Svētdienas rītā viņi būs īpaši pamanāmi uz vecpilsētas bruģa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti