Nedēļa tautas sportā ar slēpošanas trasēm Latvijā un dubultmaratonu Igaunijā

Valsts būs glābta brīdī, kad ziemas prieku kārotāji būs tikuši uz slēpēm, dēļiem un slidām. Tikmēr atliek skriešana, orientēšanās, dažādas sezonas noslēguma balles un gatavošanās jaunai sezonai, kas riteņbraucējiem jau ir sākusies.

Novembris noslēdzās ar lielākajām rogaininga sacensībām Latvijas vēsturē. Nav brīnums, ka Rīgas rogainings spēja sapulcēt vairāk kā 700 dalībiekus, ja notver īsto vietu un laiku. Veca patiesība māca, ka visvairāk dalībnieku būs galvaspilsētā notiekošajās sacensībās. Tiesa, jāņem vērā, ka dažiem organizatoriem nav mērķis spodrināt spalvas ar dalībnieku skaitu, bet parādīt interesantas vietas. Arī Rīgā bija ko redzēt, un kurš varēja iedomāties, ka kontrolpunkts tiks novietots pat kādā lielveikalā. Lai cik dīvaini tas nebūtu, uzvarēja sieviešu komanda no Igaunijas. Dāmas gandrīz 10 grādu salā pārspēja ne tikai puišus, bet visus vietējos, kam būtu jāzina labāk, kā orientēties Teikā, Mežaparkā, Juglā, Šmerlī, Biķernieku mežā un citviet.

Aizvadītajās brīvdienās Ventspilī bāzētais "Maratona klubs" noslēdza sezonu ar 10 kilometru skrējienu, kurā uzvarēja Liepājas puses pārstāvji - Reinis Hartmanis (31:04) un Irīna Štūla-Pankoka (39:45). Par kluba biedru sezonas labākajiem tika apbalvoti Dainis Žuburs (Dunalka) un Ingrīda Greivule (Cēsis).

Decembra pirmajās dienās turpinās spriedze par to, kur baudāmi ziemas prieki. Pushektāru lielā "Lido" slidotava Rīgā ir pieejama 11 stundas darbdienās un 13 stundas brīvdienās. Vienlaikus tā spēj uzņemt pustūkstoti slidotājus. Rīgas dome saviem iedzīvotājiem šajā ziemā plāno piedāvāt arī bezmaksas slidotavas un slēpošanas trases. Pirmā no septiņām slidotavām tiks atvērta svētdien, 7.decembrī, Spīķeru kvartālā starp Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielām. Tā darbosies katru dienu no no plkst 10.00 līdz plkst. 22.00. Slēpošanas trases paredzētas Uzvaras parkā, Sarkandaugavā, Mežaparkā, Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Biķernieku trasē.

Iespējams daudzi ir pamanījuši rosību Augusta Deglava ielā, kur līdz šim atradās pamesta, vides prasībām neatbilstoša izgāztuve. Šobrīd tur top 35 metrus augsts mākslīgais slēpošanas kalns, kas pilsētniekiem būs pieejams nākamajā ziemā.

Ventspils slēpošanas kalns "Lemberga hūte" šovasar pastiepies līdz 60 metru augstumam, taču pacēlāji vēl palikuši iepriekšējā - 52 metru augstumā. Kurzemē bez ventiņu lepnuma vēl ir atvērts "Milzkalns" Tukumā. Zemgales virzienā skatoties, aktivitāti izrādījis "Riekstukalns" un "Mežezers" Baldonē, kurš starpsezonā šai ziemai sagatavojis par trim trasēm vairāk. Šīs nedēļas brīvdienās būs pieejamas piecas trases no 12.

Videoieskats, kā aizvadītajās brīvdienās Baldonē tika veikti pēdējie priekšdarbi ziemas prieku sezonai


Vidzemē atvērta virkne stāvo nogāžu, no kurām traukties lejup ar slēpēm un dēļiem. Kalnu slēpošanas trases ir atvērtas Cēsīs, Gaiziņkalnā, Siguldā, Rāmkalnos un Krimuldā.

Sezonas atklāšana Žagarkalnā

Distanču slēpotāji daudzviet interneta forumos un sociālajos tīklos apmainās ar informāciju par trašu stāvokli un pieejamajiem slēpošanas aplīšu garumiem. Jāatzīst, ka daži ieraksti liecina par izmisumu un spriedzi. Divas ziemas bez sniega būtu pārāk kritiski.

Priecīga ziņa šonedēļ pienākusi no vēsturiski lielākā tautas slēpojuma "Apkārt Alaukstam", jo trases iekārtošanas darbi ir sākušies. Arī daudzus interesējošais datums ir izvēlēts - 7.februāri var iezīmēt kalendāros.


Trenēties lielākajam ziemas notikumam var gan Madonā (2km aplis), gan Priekuļos (1km aplis), gan Siguldā, gan vēl dažās vietās Latvijā.


Nepacietīgākie turpina vērot Uzvaras parku Rīgā un kreņķēties par Ogres Zilajiem kalniem, kur šoziem trases vēl nebūs izgaismotas.

Orientieristiem pēc Rīgas rogaininga atelpas mirkļi "Ziemas magnētā" Božās un Langstiņos.

Nedēļas notikums tautas sportā būs 3. un 4.Mispo ziemas maratons Igaunijā septiņu kilometru aplī.

Lai noskrietu maratonu, būs nepieciešams veikt sešus apļus, pusmaratonam pietiks ar trim, taču tiem, kuri pretendē uz diviem maratoniem divās dienās, būs jānoskrien 12 apļi. Interesanti plānošanas punkti paredzami Latvijas komandai, kas dodas pie  kaimiņiem. Proti, lai pieveiktu maratona 42,195 kilometrus arī otrajā dienā, ir nedaudz jāpietaupās pirmajā, taču sacensībās azarts var ņemt virsroku un svētdienas starts var piemirsties.

Savukārt nākamās nedēļas centrālais notikums tautas sportā - Ozolnieku ziemas skrējiens ir pārcēlies par nedēļu agrāk. Svētdien, 7.decembrī, plkst. 11 tiks dots starts 15, piecu un 2,2 kilometru distancēs. Cerams, ka norises laika pārcelšana skrējējos nemazinās ziemas sajūtu.

Turpinās sezonas noslēgumu apbalvošanas sezona. Šonedēļ labākos kalnos kāpējus apbalvos Alpīnistu savienība, savukārt laivotāji dosies uz Pļaviņām, lai uzzinātu reitinga uzvarētājus, kas līdz šim tikuši turēti noslēpumā.

Vairāki kalnu skrējēji ir devušies uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kuras pievārtē notiks sacensības "21.Pražská stovka - Prague Ultratrail". Pirms pāris gadiem Bohēmijas kalnos jau paviesojās Latvijas kalnu skrējēju komanda un arī šoreiz vairāki drosminieki ziemas apstākļos veiks 130 kilometru distanci ar 4400 augstummetru summu. Sacensībām bez organizatoru noteikta kontrollaika tiks dots piektdienas vakarā plkst. 23.30, kad Latvijā jau būs sākusies sestdiena.

Latvijas līdzjutēju skati tiks vērsti arī Francijas virzienā, kur sestdien plkst. 12 Bretaņā sāksies diennakts skriešanas sacensības.

Uldis Kļaviņš no Siguldas ir ielicis lielu darbu treniņos un cer iepriecināt savus atbalstītājus un pārsteigt konkurentus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti