Nedēļa tautas sportā ar labdarības elementiem

Labdarība sporta pasākumos piesaista dalībnieku uzmanību, jo katram ir patīkami apzināties, ka, piedaloties Vienības braucienā vai "Nike Riga Run", ir kādam palīdzēts. Otro nedēļu pēc kārtas lielākā tautas sporta pasākuma organizatori piesaistījuši dalībniekus, ziedojot daļu bērniem un jauniešiem. Laikapstākļi turpina lutināt, tāpēc iespējas atrast tīkamu pasākumu ir visdažādākās un piedāvājumā ir pat nakts piedzīvojumu sacensības un dubļu skrējiens.

Siltais septembris ir tautas sporta notikumiem bagāts. Aizvadītajā nedēļas nogalē Viesītē norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās vidējā distancē un komandu stafetēs. Abās misēklis gadījās ar dāmu vērtēšanu. Ja individuālajās sacensībās organizatori pieļāva rupju kļūdu (neizvietota kontrolpunkta atzīme) un nācās anulēt rezultātus, tad stafešu sacensībās sievietes cīņu par uzvaru izrādīja tikai pirmajos posmos, bet finišā abas līderkomandas ieradās kopā, neizrādot konkurenci.

Skatītāji bija vīlušies un pieprasīja abu komandu diskvalifikāciju. Viņus, protams, var saprast, jo tas tomēr bija Latvijas čempionāts.

Vīru konkurencē sacensības aizvadītas krietni sportiskāk - vidējā distancē par Latvijas čempionu kļuva Mārtiņš Sirmais, savukārt stafetēs intrigu atrisināja Edgars Bertuks no Alūksnes kluba.

Vienības brauciens šogad iztika bez starptautiskām zvaigznēm un skaļiem uzvārdiem. Brauciens pulcēja gandrīz 4000 dalībniekus, ļaujot izpausties gan sportiski noskaņotajiem, gan baudīt Siguldas apkārtni ģimeniskā atmosfērā. Sporta klases 95 kilometru šosejas braucienā starp 222 dalībniekiem uzvarēja Māris Bogdanovičs no komandas "Alpha Baltic - Unitymarathons.com" ar "Specialized" markas velosipēdu, aiz sevis atstājot 17 gadus jaunu Igaunijas pārstāvi. Dāmu konkurencē ātrākā bija rīdziniece Elīna Sauka, kurai sekoja Endija Rutule un Katrīna Jaunslaviete.

MTB 48 kilometru distancē arī uzvara tikai izcīnīta ar augstāk minētās markas velosipēdu. Starp 650 dalībniekiem ātrākais bija Arnis Pētersons no komandas "ZZK" un Ingrīda Šmite no komandas "Trek Team". Tautas klases 3,5 tūkstoši dalībnieku var lepoties, ka "SEB banka" par katru startējošo Vienības brauciena dalībnieku ziedoja divus euro labdarības organizācijai "Asociācija Dzīvesprieks".

Skriešanā lielākie ātrumi fiksē garajās distancēs fiksēti Jūrmalā, kur pusmaratonā uzvarēja Jānis Girgensons (1:08:03) un bijusī soļotāja Anita Kažemāka (1:19:04). Girgensons aiz sevis atstāja Rolandu Kaimiņu un Kristapu Bērziņu, kurš, finišējot trešais, pamanījās labot savu personisko rekordu 21,0975 kilometru distancē. Sieviešu trijniekā bez Kažemākas vietu rada Kitija Valtere no Līvāniem un basketboliste Liene Bernsone. 10 kilometru skrējienā ātrākie bija Reinis Hartmanis un Jeļena Ābele. Tikmēr Vecāķu pludmales skrējienā, kurš norisinājās 27.reizi, 10 kilometru skrējienā pa kāpām, meža takām un pludmali. labākie bija Mārtiņš Jocis un Jolanta Liepiņa.

Uzlēcošā triatlona zvaigzne Jānis Melbārdis visu sezonu bija startējis pašmāju sacensībās un gatavojies debijai Dzelzsvīru disciplīnā. Pjedestālam Latvijas čempionātā garajā distancē jūnijā sekoja tikpat lielisks starts arī tautā populārajā Vaidavas triatlonā mēnesi vēlāk. Pēc Latvijas čempionāta krostriatlonā Pļaviņās atlika noslīpēt pēdējās nianses treniņprocesā,

lai Austrijā sasniegtu finišu ar visu laiku ceturto labāko Latvijas rezultātu "Ironman" līdzvērtīgā distancē.

Tās iztrūkušās četras minūtes dos papildus sparu un cerams, ka tuvākajā nākotnē valmierietim izdosies šo triatlona distanci pieveikt ātrāk par deviņām stundām.

Šonedēļ klajā nāca divas ziņas tautas sporta cienītājiem. Vienā skrējēji uzzināja, ka Rīgas maratons, uzsākot dalībnieku reģistrāciju, nomainījis galveno sponsoru "Nordea" pret "Lattelecom". Tādējādi skrējējiem pirms 25.Rīgas maratona būs jāiemācās jauna abreviatūra. Otrā ziņa tika triatlona cienītājiem, kuri jau ilgstoši kurn par apdalīšanu, jo Latvijā netiek rīkotas sacensības "Ironman Half" distancē. 2015.gada augustā, iespējams, būs pat kaut kas vairāk nekā triatlona sacensības kārotajās 70,3 jūdzēs. Latvijā pirmais triatlons noticis Vaidavā un šī vieta katru gadu pulcē visvairāk tautas sporta pārstāvjus. Vaidava ir aptuveni 90 kilometru attālumā no Rīgas.

Atliek savilkt kopā dažus skaitļus un Latvijas galvaspilsēta var vienoties ar vēsturisko Vaidavu nebijušā notikumā.

Atgriežoties realitātē, jāsecina, ka lokālais skriešanas seriāls "Juglas apļi" ir noslēdzies ar 10.kārtu. Taču turpinās "Zilo kalnu skrējiens" Ogrē un Siguldas apļi. Viens notiek otrdienās, otrs ceturtdienās.

Ceturtdienas vakarā ar septīto kārtu beidzās arī airēšanas seriāls Lucavsalā. Pirmais 8,5 kilometru distancē bija Sergejs Nemņaševs (43:12), aiz sevis atstājot Tomu Smirnovu. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Evija Zute. Jāpiebilst, ka distance ar atzīstamu sniegumu veica arī trīs vīri ar "SUP" dēļiem. 25.septembrī plānota sezonas kopvērtējuma apbalvošana un galvenās balvas - laivas - izloze starp dalībniekiem, kuri piedalījušies vismaz četros posmos. Dažas dienas vēlāk, 27.septembrī laivošanas cienītāji dosies uz Aiviekstes airēšanas maratonu.

Sestdien Riekstukalnā risināsies veikala "Veloprofs" kalnu divriteņu sacensības.

Baldonē ieradīsies pustūkstotis riteņbraucēju, lai pēdējā, sestajā seriāla posmā noskaidrotu kalnaināko riteņbraukšanas sacensību uzvarētājus.

Sporta klases braucējiem būs divi 27 kilometru apļi, tautas klasei jāpieveic viens aplis pa meža nelīdzenajām taciņām. Pēc pieciem posmiem kopvērtējuma līderi ir Oskars Muižnieks un Ieva Strēle. Tautas klasē visvairāk punktu sakrāti Zigmāram Zučikam un Rūtai Brakovskai.

Kam Zemgales pauguri šķitīs pārāk neinteresanti, tie dosies uz Jaunpiebalgu, lai brauktu velotūrē "Pāri Piebalgas pakalniem". Sporta klases braucējiem sagatavota 56,6 kilometru distance, tautas klases dalībniekiem - 22 kilometri.

14.septembrī Tukumā notiks tāds kā fināls "Filter velokauss" šosejas riteņbraucēju seriālam. Ja pirmie seši posmi norisinājās vasaras darba dienu vakaros Garkalnē, Salaspilī un Jūrmalā, braucot individuāli, pāros un komandās, tad septītais posms būs nedēļas nogalē kā grupas brauciens pa Kurzemes nedaudz kalnainajiem ceļiem. 95 un 38 kilometru braucieni noskaidros, vai seriāla līderi Sandis Āķis un Katrīna Jaunslaviete uzvarēs arī kopvērtējumā. Komandu ieskaitē vadībā atrodas "Trek Team".

Svētdien dalībnieku apmeklēts būs arī "Carnikavas piejūras tautas rudens riteņbrauciens" ar 21 un 15 kilometru apļiem pa meža taciņām.

Nedēļas lielākais notikums būs Mežaparkā, kur noskaidros Latvijas čempionus 10 kilometru skriešanas distancē. "Nike Riga Run" organizatori visu vasaru rīkojuši koptreniņus Uzvaras parkā un Mežaparkā, labi pastrādājot pie dalībnieku daudzskaitlīguma. Deviņās distancēs ir gan skriešana, gan nūjošana, gan iešana, gan stafetes skrējiens, gan skrituļošana, gan skolēnu, gan bērnu skrējieni. Vairāki tūkstoši dalībnieki skries 10 un piecu kilometru distances svētdien, 14.septembrī, kamēr skrituļslidotāji uz starta līnijas stāsies jau sestdienas vakarā. 

Sacensību rīkotāji informējuši, ka skrējiens ir arī lielākais sporta labdarības pasākums Latvijā, jo ir iesaistījies "Ziedot.lv" projektā "Mazajām sirsniņām". 2013.gadā, kad "Nike Riga Run" notika ceturto reizi, skrējēji ar savu dalību palīdzējuši 20 bērniem, saziedojot 21 930 latus (31 204 eiro). Tiesa, šī gada sacensību nolikumā un nav nekas minēts par dalībnieku ieguldījumu labdarībā.

Sestdien Kronvalda parkā ar ceturto posmu noslēgsies skriešanas seriāls "Izskrien Rīgu!"

Nedēļu pēc Latvijas čempionāta 10 kilometru skriešanā sekos valsts medaļnieku noskaidrošana maratona disciplīnā. Taču vairāki desmiti skrējēji nespēj sagaidīt Valmieras maratonu un svētdien skries Baltijas kaimiņvalstu galvaspilsētās Tallinā un Viļņā. Abas pilsētas savā starpā konkurē un līdz šim bijis tā, ka Latvijas skrējēji vairāk devušies ziemeļu virzienā, taču šogad abas puses līdzsvarojušās pēc tam, kad Viļņas maratona organizatori īpaši uzrunāja aktīvākos skrējējus Latvijā. Svētdien būs arī iespēja skriet Kopenhāgenas pusmaratonā.

Siltās atvasaras naktis ir lieliski piemērotas piedzīvojumiem dabā. Priekuļos notiks "Līdzsvars" piedzīvojumu sacensības, kuru rīkotāji bija spiesti saņemties noorganizēt 2014.gada vienīgo pasākumu pēc dalībnieku daudzajiem lūgumiem. Ģimenes klases 37 pieteiktās komandas liecina par augsto novērtējumu iepriekšējā sezonā. Sporta klases 18 komandas startēs sestdienas pēcpusdienā un finišēs nākamajā rītā, uz velosipēdiem nobraucot 80 kilometrus, ar kājām veicot 30 kilometrus un laivām nobraucot četrus kilometrus. Tautas klases 24 komandas finišēs nedaudz pirms pusnakts, kas tāpat nozīmē sacensības tumsā vairāku stundu garumā.

Organizatori sola iespēja izbaudīt skaistu un vietām arī skarbu mežu. Vairākas reizes būšot vajadzība šķērsot upes, kuru dziļums sniegšoties pāri jostasvietai, tomēr peldēšana neesot ieplānota. 

Mierīgākiem prātiem noderēs piektdienas vakara velosipēdu masu izbrauciens "Nightride Riga V22" vai sestdienas 60-70 kilometru velotūre pa Lielvārdes, Jumpravas un Skrīveru pusi. Rīgā, Hartmaņa muižā, Kalnciema ielā notiks "Gandra Dabas skola", kas atgādinās par atpūtu pie dabas un dažādiem sporta veidiem, kas aizrauj, iedvesmo un uzlabo veselību.

Nedēļas nogalē ir vērts uzmanību pievērst arī Līgatnei.

Sestdien vismaz pusotrs simts jauniešu mērosies spēkiem sacensībās "Dublis 2014", kur 6-8 kilometru garā distance zem zemes, gaisā un virs ūdens būs pārbaudījums daudziem, gan sacenšoties individuāli, gan komandās. Savukārt svētdien Līgatnē notiks velokrosa "Gruzis acī" izmēģinājuma brauciens.

Svētdien būs iespēja arī piedalīties "Spēka dienas" aktivitātēs un pievilkties par savu pilsētu un valsti. Katram der atrast savu sporta veidu un kustēties, kā to saka Velomens:

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti