Muižnieks un Ardava ar dažu punktu pārsvaru triumfē «Vivus.lv MTB maratons» sezonas noslēgumā

"Vivus.lv MTB maratons" sezonas noslēgumā pēc pēdējā kalnu riteņbraukšanas posma uzvaras ar dažu punktu pārsvaru svinēja Oskars Muižnieks un Lelde Ardava, liecina sacensību rīkotāju sniegtā informācija. Viņi seriāla septiņos posmos spēja savākt vairāk punktus kopvērtējumā kā sīvākie konkurenti Dmitrijs Sorokins un Katrīnas Jaunslaviete.

Sacensību seriāla septītais posms 12.septembrī startēja Igaunijas ciemā Vastse-Roosa un 56 kilometru trasē dalībniekus piecreiz veda pāri Igaunijas-Latvijas robežai. Lielākā distances daļa veda pa Latvijas teritoriju Apes apkārtnē, taču savdabīgas sajūtas deva braukšana tiešā valstu robežas tuvumā.

Par Apes posma sacensību uzvarētāju kļuva Arnis Pētersons (2:06:18), kura tuvākie sekotāji 200 dalībnieku konkurencē bija Mārtiņš Blūms, Matīss Preimanis, Ivars Prokofjevs un Oskars Muižnieks. Šis ātrākais piecinieks finišu sasniedza astoņu sekunžu laikā un viņu vidējais ātrums mežainajās taciņās pārsniedza 26 kilometrus stundā.

Oskara Muižnieka uzdevums bija noturēt sezonas gaitā iekrāto pārsvaru un pēdējā posmā, brīžam nepārredzamajā trasē kontrolēt situāciju ar sīvākajiem konkurentiem Dmitriju Sorokinu un Ivaru Prokofjevu. Un tas viņam izdevās - vienu konkurentu izdevās apsteigt par vairāk nekā trim minūtēm, savukārt ar otru finišēt vienlaicīgi. Tādējādi Oskars Muižnieks (7483 punkti) izcīnīja kāroto visas sezonas uzvaru, par diviem punktiem sezonas piecās veiksmīgākajās sacensībās pārspējot Dmitriju Sorokinu (7481 p.) un sešiem punktiem Ivaru Prokofjevu (7477 p.).

Dāmu konkurencē Apes takās uzvaru izcīnīja Lelde Ardava (2:21:09), par minūtu pārspējot savu sīvāko konkurenti Katrīnu Jaunslavieti. Kopvērtējuma intriga nebija mazāka kā vīru konkurencē, jo sezonas uzvarētāja Lelde Ardava (7228 p.) tikai par četriem punktiem apsteidza Katrīnu Jaunslavieti (7224 p.). Trešā vieta - Ingrīdai Šmitei (7150 p.). Savu lomu nospēlēja, fakts, ka Katrīna Jaunslaviete nobrauca tikai piecus posmus un sezonas kopvērtējumā nevarēja atmest vienu vai divus vājākos rezultātus.

Tautas klases 34 kilometru pusmaratona distancē 300 dalībnieku konkurencē uzvarēja Zigmārs Zučiks (1:16:32) un Aiga Paegle (1:35:36). Savukārt sezonas kopvērtējumā uzvarēja Toms Knostenbergs un Ieva Strēle.

Septiņu sacensību sezonas garumā MTB maratona sporta klases ieskaitē pie punktiem tika 393 kalnu riteņbraukšanas cienītāji, savukārt pusmaratona sacensībās piedalījās divreiz vairāk - 813 taku braucēju. Iecienīti bija arī bērnu braucieni. Pēc sezonas noslēguma posma tika apbalvoti ne tikai kopvērtējuma līderi, bet arī sumināti labākie dažādās vecumgrupās.

"Vivus.lv MTB maratons" šogad tika iekļauts arī multisporta seriālā "Volkswagen kauss", kurā sezonas garumā varēja krāt punktus, gan braucot ar divriteni meža takās, gan skrienot "Stirnu bukā" un "Baltijas Baso pēdu ultramaratonā". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti