Mordangā pirmo reizi pulcēsies ultramaratonisti nakts taku skrējienam «Zilonis tumsā»

Nakts taku skrējienam "Zilonis tumsā" starts tiks dots sestdienas, 6.jūnija vakarā plkst. 23 pie Ziloņa ezera, Mordangā, Kuldīgas novadā. 54 kilometru garā distance pievērsusi ultramaratonistu uzmanību ne tikai tāpēc, ka skrējiens notiks tumsā, bet arī tādēļ, ka sacensības iekļautas ultra garo skrējienu kopvērtējuma kausā un dos savu artavu Latvijas čempionu noskaidrošanā.

Neparastajām sacensībām pieteikušies 67 skrējēji, kuri ir gatavi 6.jūnija nakti pavadīt skrienot 54 kilometrus divos apļos ap Ziloņa ezeru. Pieskaitot arī viena apļa 27 kilometru distanci un astoņu kilometru tautas skrējienu, uz starta līnijas stāsies 185 dalībnieki.

Kuldīgas novadā netālu no Rendas atrodas Mordanga, kuras apkārtnē ir vairāki ezeri ar interesantiem nosaukumiem - Zilonis, Gulbis, Kleinis,  Rūmiķis, Vēžezers, Egļu ezers, Mežmuižas ezers, Segliņu ezers, Slujas ezers, Spāres ezers, Mežezers, Kalvenes ezers un vēl virkne mazāku citu ezeriņu. Tālu nav līdz vienam no zināmākajiem Latvijas ezeriem - Usmas ezeram.

Sacensību trase vedīs pa takām, grants ceļiem, meža celiņiem, taciņām, stigām un purviņiem un cita veida segumu gan Kuldīgas, gan Talsu novados. Vietām skriešana varētu būt apgrūtinoša, jo stigas būs nekoptas, smilšainas un stāvas, kā arī meža tehnikas pabojātas. Starts visām trim distancē tiks dots Mordangā pie Ziloņa ezera pēc saulrieta plkst. 23. 

Jau otrajā kilometrā būs jāšķērso neliela ieteka Mordangas ezerā, taču to varēs pārvarēt sausām kājām, ja izmantos laipas, kuras veido strautā sakrituši koki.

Dalībniekus visvairāk piesaista jaunas un nezināmas distances, tāpēc viņi labprāt dodas uz vietām, kur iepriekš nav skrējuši un pastāv iespēja piedzīvot nebijušas sajūtas. Tiesa, šajā apvidū pirms dažiem gadiem notika airēšanas sacensības "Vistas kauss".

Jāpiebilst, ka daudz no cerētā dalībniekiem nebūs lemts redzēt, ja no vienīgi tumšu mežu un citus skrējējus. Sacensību rīkotāji parūpējušies arī par ultramaratonistu ēdināšanu un dzirdināšanu - trijos trases punktos būs gan ūdens un atspirdzinoši dzērieni, gan augļi, cepumi, rupjmaize, salami un pat čipsi.

Taku skrējiens "Zilonis tumsā" ir Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs otrais posms, tāpēc tajā būs cīņa ne tikai par uzvaru vienās sacensībās, bet arī ultramaratonu kopvērtējumā. Martā tika noskaidroti labākie skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera, Līgo dienā Višķos risināsies Latvijas čempionāts 100 un 50 kilometru skriešanā, augusta sākumā Gaujas nacionālajā parkā risināsies "Cēsis Eco Trail", augusta beigās pludmales skrējiens "Baltijas baso pēdu ultramaratons", savukārt Latvijas ultramaratonu sezona noslēgsies Siguldā ar tradicionālo kalnu maratonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti