Dienas ziņas

Lielā konkurence stimulē uzņēmuma izaugsmi

Dienas ziņas

Aicina neklusēt par vardarbību

Viļakas pamatskolas šautuvē veikts remonts

Modernizē un paplašina Viļakas pamatskolas šautuvi

Ložu šaušanas treniņi ir vieni no apmeklētākajiem Viļakas Bērnu un jauniešu sporta skolā. Šai nodarbei novadā ir arī senas tradīcijas un panākumi. Treniņi ložu šaušanā notiek Viļakas pamatskolā, un gadu gaitā šautuves tehniskais stāvoklis būtiski pasliktinājies. Beidzot pašvaldībā rasti līdzekļi remontdarbiem un dažu mēnešu laikā veikts ne vien kosmētiskais remonts, bet šautuve arī modernizēta un paplašināta.       

Lai arī ložu šaušana kā sporta veids Viļakā iecienīts vairāk nekā 50 gadus, šautuve pamatskolas pagrabā uzbūvēta vien 1981.gadā. Šobrīd tajā trenējas gan bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņi, gan arī drošības dienestu darbinieki. Laika gaitā šautuves vizuālais izskats kļuva arvien bēdīgāks, nokrišņu laikā uz grīdas veidojās pat peļķes.

Viļakas novada Bērnu un jauniešu sporta skolas ložu šaušanas treneris Ēvalds Vancāns stāstīja, ka kaut kādas būvnieku kļūdas dēļ vai kādu citu iemeslu dēļ “ūdens stāvēja, mitrums milzīgs”.  Tagad telpas ir atjaunotas, pagarināta vieta pneimatiskajiem ieročiem, ir ložu uztvērējs.

Kopējās remontdarbu izmaksas ir aptuveni 44 500 eiro, un remonta laikā arī no jauna betonētas grīdas, veikta kanalizācijas un ūdensvada montāža, atjaunota ventilācijas un elektrības sistēma. Lielākais praktiskais ieguvums: mazkalibra ieroču šaušanā saglabāti līdzšinējie četri celiņi, bet pneimatiskajā šaušanā iepriekšējos piecus celiņus papildināja vēl trīs.

“Ir patīkamāk šaut. Vairāk lodziņu, vairāk cilvēku var vienā laikā trenēties,” atzina Viļakas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Vaira Strupka.

“Vairāk ir motivācija nākt uz treniņiem. [..] Līdz šim bija ļoti liels mitrums,” stāstīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Anastasija Sediha.

Šobrīd ložu šaušanu apgūst vairāk nekā 30 sporta skolas audzēkņi. Lielākoties uz plašāka mēroga sacensībām viņi dodas ārpus Viļakas, jo šeit rit vietējie čempionāti, no tiem atpazīstamākās ir Broņislava Bondara piemiņai veltītās sacensības. Daudziem patika pret ložu šaušanu mantota no paaudzes paaudzē.

“Mani tas kaut kā no bērnības ir saistījis - šaušana, ieroči, un mans tēvs arī agrāk šāva. Un tas mani arī kaut kā piesaistīja,” stāstīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēns Dreiks Ludikovs.

Šobrīd jaunieši gatavojas Jaunatnes čempionātam, kas notiks Rīgā 8. decembrī, un nākamā gada Latvijas komandu čempionātam šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem. Iecerēts, ka modernizētie apstākļi ļaus uzlabot arī sniegumu sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt