Maratoniste Ilona Marhele kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm

Alūksniete Ilona Marhele svētdien, 25.oktobrī Vācijas pilsētā Frankfurtē izpildīja olimpisko spēļu normatīvu maratona distancē.

42,195 kilometru garo distanci Latvijas skrējēja veica 2 stundās 38 minūtēs un vienā sekundē, normatīvu (2 stundas un 42 minūtes) pārspējot ar uzviju - vairāk nekā par trim minūtēm. Ar savu sniegumu Ilona Marhele ierindojās 15.vietā sieviešu konkurencē, no uzvarētājas etiopietes Gulumes Tolesas Čalas (2:23:12) atpaliekot nepilnas 20 minūtes. Ar savu sniegumu skrējēja kļuvusi par otro ātrāko maratonisti Latvijas vēsturē, par 10 sekundēm pārspējot Londonas olimpisko spēļu dalībnieci Daci Linu (2:38:11).

Ar Rio ceļazīmi Ilona Marhele pievienojās Valērijam Žolnerovičam, kurš normatīvu izpildīja Rīgas maratonā.

Lelde Neimande (2:54:18) Frankfurtē skrēja savu ceturto maratonu un laboja līdzšinējo labāko rezultātu par 15 minūtēm, kļūstot par septīto ātrāko maratonisti Latvijas vēsturē. Šogad par viņu ātrāk skrējušas tikai Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Anita Kažemāka.

Vārda māsa Lelde Kalniņa (3:04:22) Frankfurtē savā otrajā maratonā laboja personisko rekordu par 35 minūtēm.

Vīriešu konkurencē vieglatlēts Jānis Višķers (2:20:22) skrēja otro maratona distanci savā skrējēja karjerā un laboja pērn Vīnē sasniegto rezultātu par 2 minūtēm un 42 sekundēm, taču ar to nepietika, lai izpildītu Rio olimpisko normatīvu (2:17:00). Viškers ierindojās 40.vietā, no uzvarētāja Sisaja Lemmas Kasajes (Etiopija) atpaliekot 14 minūtes.

Andrejs Jesko (2:29:26) trešo reizi spēja maratonu noskriet ātrāk par divām ar pusi stundām. Ātrāk par trim stundām maratona distanci veica Reinis Tops (2:40:52), Jevgēņijs Turkins (2:48:09), Zandis Zvirbulis (2:58:03) un Ruslans Šulga (2:59:22). Tuvu trim stundām šo klasisko skriešanas distanci veica vēl virkne Latvijas maratonistu. Diemžēl savā pirmajā maratonā nefinišēja viens no ātrākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem - Jānis Girgensons.

Vienlaikus notiekošajā Venēcijas maratonā Edgars Lankups (2:49:39) un Inga Kāpiņa (3:26:11) bija ātrākie Latvijas skrējēji.

Jeļena Prokopčuka svētdien, 1.novembrī skries Ņujorkas maratonā, kur divreiz plūkusi uzvarētājas laurus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti