Maratona distancē Valmierā gaidāma jauna Latvijas čempione

Svētdien, 20.septembrī, skrējēji Valmierā sacentīsies par Latvijas čempionu titulu maratonā. Savu dalību 42,195 kilometru distancē apstiprinājis arī pagājušā gada uzvarētājs Rolands Kaimiņš, liecina sacensību rīkotāju informācija. Savukārt sieviešu konkurencē būs jauna Latvijas čempione maratonā, jo pašreizējā titula īpašniece Jolanta Liepiņa Valmierā skries pusmaratona distanci.

Pērn Valmierā tikai Latvijas čempionāta (LČ) medaļnieki - ogrēnietis Rolands Kaimiņš (2:30:39), ventspilnieks Arnis Rumbenieks (2:33:05) un ogrēnietis Normunds Runčs (2:39:03) spēja maratona distanci veikt ātrāk par 2 stundām un 40 minūtēm. Tā kā sudraba un bronzas medaļu ieguvēji nav šī gada dalībnieku sarakstā, tad par galveno sacensību favorītu uzskatāms tieši Rolands Kaimiņš.

Vicečempions Arnis Rumbenieks pērn finišā bildināja meiteni. Nesen soļotājs atgriezās no pasaules čempionāta vieglatlētikā, kur pieveica 50 kilometru distanci, un ir gatavs cīnīties par zelta medaļu maratona skrējienā pa Valmieras ielām, kuras uzaudzinājušas gan viņu pšu, gan leģendāro soļotāju Jāni Daliņu.

Šogad uz medaļām pretendē arī Rolanda brālis Kristaps Kaimiņš, kurš divreiz skrējis ātrāk par 2 stundām un 40 minūtēm un ar viņa personisko rekordu (2:28:12) pietiktu uzvarai devītajā Sportlat Valmieras maratonā. Konkurenci sastādīs arī ultramaratonists Mārtiņš Puriņš, kurš šogad Rīgas maratonā bija ceturtais ātrākais (2:36:18) Latvijas pārstāvis.

Taču viens no reālākajiem pretendentiem ir Kristaps Bērziņš no Kuldīgas, kurš labprāt atgūtu 2013.gadā izcīnīto LČ titulu. Seriāla "Skrien Latvija" līderis pērn izlaida Valmieras maratonu, bet šogad skries nedaudz mainītajā trasē un cīnīsies par Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) medaļām. 

Valmierā ne reizi maratona distanci nav skrējis arī viens no labākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem Renārs Roze. Pēdējā laikā traumu novājinātā ogrēnieša piedalīšanās sacensībās būtu papildus intrigas vērta, taču īsi pirms starta viņa vārds lasāms pusmaratonistu dalībnieku sarakstā. 

Dāmu konkurencē kļuvis zināms, ka pašreizējā Latvijas čempione maratonā Jolanta Liepiņa pēc Tallinas maratona (3:03:25) Valmierā startēs pusmaratona distancē, tādējādi atbrīvojot čempiones troni.

Kā viena no reālākajām pretendentēm uzskatāma Kitija Valtere no Līvāniem, kura šogad bija ātrākā Latvijas skrējēja Rīgas maratonā ar rezultātu (2:57:50) zem trim stundām. Pērn Valmierā skriets pusmaratons, šogad izvēlēta pilnā distance sešos apļos.

Zem trim stundām skrējusi arī liepājniece Irina Štūla-Pankoka. Pēc veiksmīgās sezonas taku skriešanas seriālā "Stirnu buks", kurzemniece nolēmusi atgriezties sev parocīgajā trasē.

Kopš atjaunots Valmieras maratons, Štūla-Pankoka tajā triumfējusi trīsreiz. 

Karīna Helmane-Soročenkova pērn Valmierā kaklā sev kāra LČ sudraba medaļu. Šogad šosejā jau izcīnīti divi čempiones tituli - 10 un 50 kilometros. Stadionā triumfēts 3000 un 5000 metros. Uz Valmieru tukumniece noteikti nebrauks, lai atkārtoti ieņemtu otro vietu. Jauno un perspektīvo skrējēju interesē tikai pirmā vieta un uzvara 42,195 kilometru klasiskajā maratona distancē.

Nedēļu pirms atbildīgā starta Helmane-Soročenkova piekāpās Anitai Kažemākai 10 kilometru skrējienā "Nike Riga Run". Visticamāk, nesen olimpisko normatīvu izpildījusī Kažemāka otrreiz neskries maratona distanci.

Savā dzimšanas dienā, 19.septembrī Valmierā ieradusies Ariana Hilborna - latviešu izcelsmes skrējēja no ASV, kura ir viena no trim pretendentēm startēt Rio olimpiskajās spēlēs zem sarkanbaltsarkanajām krāsām. Viņa Valmieras maratonā izvēlējusies startēt pusmaratona distancē, mazinot cīņu par valsts čempiones titulu pamatdistancē.

Sacensībās nepiedalīsies arī "Skrien Latvija" kopvērtējuma līdere Ilona Marhele, kura pēc uzvaras Tallinas maratona 21,0975 kilometru pusmaratona distancē devusies uz treniņnometni Austrijā, lai gatavotos savam rudens maratonam Frankfurtē.

Triatloniste Alīna Sokaļska pērn palika uzreiz aiz godalgotā trijnieka, mēnesi vēlāk Siguldas kalnu maratonā (SKM) ierindojās augstajā otrajā vietā un šogad arī būs viena no medaļu pretendentēm Sportlat Valmieras maratonā.

Kopumā Valmieras maratona distancei pieteikušies vairāk nekā 200 skrējēju. Sacensību nolikumā paredzētais kontrollaiks ir sešas stundas. Skrējēju kluba "VSK Noskrien" tempa turētāju komandas nodrošinās vienmērīgu ātrumu četriem finiša laikiem (3h30min, 3h45min, 4h un 4h15min).

Dalībnieku vidū būs arī tādi, kas noskrējuši visus iepriekšējos maratonus. Piemēram, Pēteris Cābulis startējis kopš 2007.gada, kad Valmierā tika atjaunots maratons. Pēdējos gados maratons Latvijā notiek tikai Rīgā un Valmierā. Galvaspilsētā skrējiens izaudzis par vienu no lielākajiem skrējieniem Ziemeļeiropā, savukārt Valmierā tradicionāli tiek dalītas valsts čempionāta medaļas.

Maz ticams, ka šogad tiks laboti olimpiešiem Aigaram Fadejevam un Dacei Linai piederošie trases rekordi (2:19:57 - 2008.g. un 2:50:15 - 2010.g.).

Pēdējo gadu statistika rādījusi, ka čempiona titulam vīriešiem pietiek ar rezultātu ap 2 stundām un 30 minūtēm, sievietēm - ap 3 stundām. Lai iekļūtu labāko trijniekā, var pietikt ar finišēšanu 10-15 minūtes aiz uzvarētāja, taču šogad daudzi apstākļi liecina, ka līderim distancē neklāsies viegli un nevarēs bezrūpīgi vienatnē doties pretī uzvarai.

Jāpiezīmē, ka Valmieras maratona piecās distancēs startēs teju trīs tūkstoši demokrātiskā sporta veida piekritēju. Pērn sasniegtais 2445 dalībnieku skaits ir pārspēts jau pirms slēgta pieteikšanās sacensībām, kas apliecina, ka arī skriešanas sezonas otrajā pusē Vidzemē netrūkst aktīva dzīvesveida piekritēju.

Pirmsstarta reģistrācija būs pieejama Valmierā arī sacensību dienā. Taču sestdien, 19.septembrī - dienu pirms atbildīgajiem startiem Valmieras centrā pie kafejnīcas “Bastions” no plkst.18 līdz 20 norisināsies jau tradicionālais "Pasta Party" visiem maratona un pusmaratona distances dalībniekiem.

Notikumiem Sportlat Valmieras maratona trasē varēs sekot līdzi arī interneta video tiešraidē "LMT Straume".

Seriāla "Bigbank Skrien Latvija" noslēdzošais posms notiks Siguldā, 10.oktobrī, kad tikpat tradicionāli, kā Valmieras "Pasta party", garo distanču skrējēji dosies baudīt "zelta rudeni" citā Vidzemes pilsētā. Taču Gaujas senlejas šarms nebūs zudis, jo abas pilsētas - Valmiera un Sigulda ir neatņemama Latvijas garākās upes vizītkartes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti