Nakts ziņas

NBS lūdz atteikt partijas reģistrāciju

Nakts ziņas

Justa dziesmai «Heartbeat» top videoklips

Londonas maratonā arī latvieši

Londonas maratonā skrien arī Latvijas vēstnieks

Svētdien, 24.aprīlī, jau 36. reizi notika slavenais Londonas maratons. Virtuāli tajā piedalījās pat britu astronauts no kosmosa stacijas, bet realitātē pa Londonas ielām garo distanci pievārēja arī vairāki latvieši, tostarp mūsu valsts vēstnieks Lielbritānijā.

Londonas maratonā piedalīties var jebkurš, taču gribētāju ir tik daudz, ka nākas rīkot loteriju. Maratonā skrien 36 tūkstoši cilvēku, un pilsētā to vērot bija ieradušies gan viņu atbalstītāji, gan citi skatītāji, tādēļ pārvietoties Londonas centrā bija ārkārtīgi grūti.

Lai arī Latvijas profesionāļi maratonā nepiedalās, tomēr Latvija ir pārstāvēta. Desmit gadus Lielbritānijā dzīvojošajai mārketinga pētniecei Līgai Magalenokai-Kīnai šis ir jau trešais Londonas maratons, distance noskrieta trijās stundās un 12 minūtēs, kas ir viņas personiskais rekords.

“Bija ļoti grūti, it īpaši ap 36. kilometru. Bet skatītāju atbalsts bija vienreizējs, bija sajūta, ka viņi tic taviem spēkiem vairāk, nekā tu. Un ar laiku tu sāc ticēt viņiem un noskrien visus 42 kilometrus,” stāsta Līga.

Parasti maratonos piedalās arī Līgas vīrs Niks Kīns, taču šogad loterijā par vietas iegūšanu nepaveicās, un nācās palikt atbalstītāju rindās.

Londonas maratons ir pasaulē lielākais ikgadējais pasākums, kur tiek vākti līdzekļi labdarībai. Maratonu otro gadu skrien arī Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis, viņa mērķis ir savākt ziedojumus Latvijas bērnu krīzes centriem. “Prieks, ka ir izdevies savākt vairāk nekā pusotru tūkstoti mārciņu. Es domāju, ka tas būs arī labs veltījums mūsu krīzes centriem,” saka Teikmanis.

Latvijas vēstnieks Londonas maratonam ir gatavojies vairākus mēnešus iepriekš, katru rītu noskrienot 10-12 kilometrus: “Rīta agrumā. Es parasti pēc sešiem ceļos un tad izskrienu apkārt Rīdžentparkam dažus riņķus.”

Londonas maratonā skrējēji drīkst ģērbties, kā nu kuram tīk. Bites kostīmā tērptais Maikls ir saderējis, ka šādi tērpts noskries savu pirmo maratonu četrarpus stundās, savukārt par to draugiem viņam vēlāk visu nakti nāksies izmaksāt dzērienus. “Es to izdarīju četrās stundās un 35 minūtēs, es nokavēju tikai 5 minūtes, un tagad sanāk, ka man šo vajadzēja vilkt pilnīgi par velti. Taču gāja tiešām jautri,” saka Maikls.

Terorisma draudu dēļ šogad ieviesti īpaši drošības pasākumi, piemēram, skatītāji netika laisti klāt startam un finišam, un skrējējiem tika izsniegtas īpašas caurspīdīgas somas mantu nodošanai glabāšanā. Maratona laikā tiešsaistē varēja sekot līdzi skrējējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti