Dienas ziņas

Septembrī gaidāma Koreju līderu tikšanās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvadīts Baltijas kauss radio vadāmiem automodeļiem

Limbažos aizvadīts Baltijas kauss radio vadāmiem automodeļiem

Sportiskais azarts un sacensības gars tāds pats, tikai bez riska veselībai un drošībai. To kā vienu no priekšrocībām savam vaļaspriekam –  automodelismam -  min Baltijas valstu čempionāta radio vadāmiem modeļiem dalībnieki, kas nedēļas nogalē pulcējās Limbažu pagastā. Sacensībās piedalījās ap simt dalībnieku no piecām valstīm.  

Ātrums, lēcieni pāri tramplīniem, motoru rūkoņa un putekļu vērpetes, viss kā īstās autosacīkstēs, tikai mērogi citi - gan trasei, gan automašīnām. Dalībnieki savstarpēji sacenšas dažādās klasēs, mašīnu modeļi ir gan ar iekšdedzes dzinējiem, gan elektromotoriem, dažāda veida piedziņu.

“Šis ir vislētākais veids, kā iegūt tādu adrenalīna sajūtu braucot. Varbūt arī gribētu braukt ar īstu sacīkšu mašīnu, taču tas ir daudz dārgāk un arī daudz bīstamāk. Šādi tā joprojām ir sacensība, izaicinājums pārspēt citus, tāpēc mums tas patīk,” stāstīja sacensību dalībnieks no Igaunijas Rainers Resars.

Lai arī Baltijas kausa radiovadāmajiem automodeļiem rīkotājs šogad bija Igaunija, Limbažu pusē sacensības notika, jo kaimiņvalstī neesot tik labas trases. Kas līdzīgs vēl tikai topot. Trases saimnieks Ēvalds Butāns stāstīja, ka to izbūvējis pirms četriem gadiem, jo ar automodelismu aizraujas jau kopš puikas gadiem.   

“Ja tev ir sava trase, tu vari automātiski uzstādīt nedaudz labākus rezultātus, jo vari gan trenēties, gan arī pazīsti katru līkumu, jo tu esi pats viņu uztaisījis, ar lāpstu, visu satīrījis,” stāstīja Butāns.

Dalībnieki stāstīja, ka vēl viens ieguvums, ko dod nodarbošanās ar automodelismu, ir teicamas tehniskās zināšanas.

“Ir jāskrūvē, jāregulē, jāsaprot, kā viss darbojas. Man tas ļoti patīk, varbūt pat vairāk nekā pati braukšana pa trasi. Daudz laika pavadu, gatavojot savu modeli, lai tas būtu lieliskā braukšanas kārtībā. Brauc gan mans tēvs, gan sieva, arī viņiem esmu galvenais mehāniķis, viņiem atliek tikai braukt,” stāstīja sacensību dalībnieks no Lietuvas Igors Viļčinskas.

Automodelisms nereti ir visas ģimenes hobijs, tēvi ieinteresē dēlus, un tā kļūst par kopīgu nodarbi. Tā ir arī Haraldam un Kristeram no Dobeles puses. Kristers Freimanis esot galvenais braucējs, savukārt tētis rūpējas par modeļu gatavību startam.

“Vēl pirms pāris gadiem es tādiem cilvēkiem, kādus tagad izdevās vinnēt, neturēju vispār līdz.  Ar katru gadu palieku ātrāks,” atzina sacensību dalībnieks Kristers Freimanis.

Kristera tētis Haralds Freimanis stāstīja, ka šis hobijs patīk abiem, “bērnības sapnis laikam kaut kāds neizsapņots par mašīnām”.

“Forši! Var sacensties, ir adrenalīns, var paskrūvēt. Labi, paskrūvēt, tas nav man tas hobijs, bet arī var,” atzina Haralds Freimanis.

Sacensību kopvērtējumā uzvaras laurus pārsvarā plūca lietuvieši un igauņi, bet pa kausam tika arī Latvijas braucējiem. Nākamgad Baltijas čempionāta rīkotājvalsts būs Lietuva.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti