Liepājas velomaratonā iepazīs Karostu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Liepājas velomaratonā 15.augustā tā dalībnieki varēs iepazīt vēsturisko Karostu, kas ir kā vērtīgs apskates objekts ikvienam kultūras, vēstures un arhitektūras piekritējam.

Kurzemes lielākajā pilsētā būs četras distances: 84 kilometru sporta brauciens, 42 kilometru tautas distance, kā arī veselības brauciens ģimenēm un 0,5-1 kilometru garas sacensības bērniem līdz 12 gadu vecumam, informē sacensību rīkotāji "Baltijasmaratoni.lv". Visas distances vedīs cauri vēsturiskajam Karostas rajonam, sniedzot iespēju iepazīt šo teritoriju no cita skatu punkta gan kurzemniekiem, gan viesiem.

Karostas militārajam kompleksam ir gara un aizraujoša vēsture. Tās pirmsākumi meklējami Krievijas impērijas laikā, kad 19.gadsimta beigās cars Aleksandrs III pavēlēja ierīkot plašu militāro ostu. Teritorijā tika izbūvētas militārās fortifikācijas, cietoksnis, plašs pazemes tuneļu labirints, grandioza pareizticīgo baznīca, kā arī elegantas dzīvojamās un publiskās ēkas cara armijas virsnieku un karavīru vajadzībām pēc tā laika jūgendstila arhitektūras labākajiem paraugiem.

Latvijas valsts neatkarības laikā Karostā tika izvietota jaundibinātās Latvijas armijas Kurzemes divīzija, kuru vadīja leģendārais pulkvedis Jānis Balodis.

Līdz ar Latvijas okupāciju Karostā izvietoja PSRS armijas bāzi un padomju kara flote to izmantoja kā štābu. Pēc kara beigām Liepājas Karosta bija pilnībā slēgta teritorija, kurā mitinājās tikai armijas ģimenes. 1994. gadā pēc krievu armijas spēku aiziešanas no Latvijas grandiozās, bet diemžēl nolaistās Karostas militārās būves palika neapdzīvotas un šodien kalpo kā Eiropas līmenī unikāls vēsturisks tūrisma objekts.

Liepājas velomaratons notiek otro gadu pēc kārtas. Pērn tajā piedalījās gandrīz 400 dalībnieku, starp kuriem vairums izvēlējās tautas klases distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti