Liepājas pusmaratonā otro gadu pēc kārtas uzvar Višķers un Kažemāka

Jānis Višķers un Anita Kažamāka kļuvuši par stabilām Liepājas pusmaratona vērtībām, tajā uzvarot gan 2014.gadā, gan šogad 18.jūlijā.

Jo vēsāks laiks, jo labāki rezultāti - par to dalībnieki varēja šogad pārliecināties gan Rīgas maratonā, gan arī Liepājas pusmaratonā. Ja pērn Jānim Višķeram uzvara (1:12:12) nāca komplektā ar veselības likstām, tad šī gada rezultāts (1:08:29) ir par nepilnām četrām minūtēm labāks, liecina organziatoru sniegtā informācija. Otro vietu izcīnīja lietuvietis Valdas Dopolskas (1:09:19), trešo Dmitrijs Serjogins (1:10:32), savukārt ceturtais palika pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Kristaps Bērziņš (1:11:45).

Arī Anita Kažemāka (1:23:00) Liepājā uzvarēja otro gadu pēc kārtas. Tikai par 39 sekundēm atpalika Ilona Marhele (1:23:39), kas liecina, ka vidēji katrs kilometrs skriets par divām sekundēm lēnāk. Trešā ātrākā bija triatloniste Aļina Sokaļska (1:27:10).

21,0975 kilometru pusmaratona distancē finišu sasniedza 173 skrējēji. Četrās Liepājas pusmaratona distancēs bija 712 dalībnieku.

Divu apļu 10,9 "Nike" skrējienā labāko trijnieks bija Dovīds Stašis, Guntis Grīnvalds un Valdis Bogdanovs. Sieviešu konkurencē ātrākās bija Dina Ķuze, Nora Krevņeva un Ginta Valtere. 5,9 kilometru tautas skrējienā uzvarēja Reinis Hartmanis un Kitija Valtere.

Pasākumā piedalījās arī pussimts nūjotāju, bija atsevišķi bērnu skrējieni, kā arī speciāla mazuļu rāpošanas distance pa paklāju 10 metru garumā.

2015.gada sezonā šis bija jau devītais pusmaratons Latvijā. Nākamais, desmitais notiks 15.augustā Kuldīgā, kad populārā skriešanas distance Kuldīgā atzīmes jubileju - desmitgadi. Kuldīgas pusmaratonā tiks noskaidroti arī valsts čempioni šajā distancē.