Liepājā notiks velomaratons šosejas riteņbraukšanā

Svētdien, 17.augustā, Liepājā notiks velomaratons šosejas divriteņiem dažādās distancēs. Sacensību laikā būs slēgta arī satiksme vairākās ielās, informēja pilsētas dome.

Velomaratonā būs 85,2 kilometru gara sporta distance, tautas distance (42,6 km), kā arī vairākas bērnu distances (500-1000m). Bērniem līdz 12 gadu vecumam dalība sacensībās ir bez maksas.

Velomaratona trase vedīs pa 14.novembra bulvāri, Lībiešu ielu, Pulkveža Brieža ielu, Ģenerāļa Baložu ielu un Grīzupes ielu. Šo ielu posmi, sākot no plkst. 9:30 līdz 15:00, būs satiksmei slēgti, tādēļ autovadītājiem jāizplāno savi maršruti tā, lai šajā laika posmā tie nebūtu jāšķērso. Pasākuma organizatori sola iespēju robežās nodrošināt gājējiem un autovadītājiem slēgto ielu posmu šķērsošanu, tomēr jārēķinās, ka to varēs izdarīt tikai brīžos, kad tas netraucēs sacensību norisi.

Arī sabiedriskā transporta kustībā slēgto ielu posmu dēļ būs izmaiņas. Velomaratona laikā uz Ģenerāļa Baloža ielas autobusu kustība būs pārtraukta. Daļa pilsētas autobusi kursēs līdz pieturvietai "Cukura iela" un no šīs pieturvietas arī uzsāks atpakaļceļu centra virzienā. Daļai autobusu būs mainīti maršruti un izvietotas pagaidu pieturvietas 14.novembra bulvārī.

Tikmēr velomaratona rīkotāji sniedz padomus potenciālajiem sacensību dalībniekiem gan par velosipēda izvēli, gan nepieciešamo ekipējumu sacensību laikā, gan velosipēda tehnisko stāvokli. Izrādās 70 procenti, no visiem Latvijā pārdotajiem velosipēdiem, ir kalnu divriteņi. Viens no iemesliem ir tā universiālais pielietojums, jo noder izbraucieniem mežā, pa takām, pludmali, grants ceļiem. Uz asfalta kalnu divritenis ripos lēnāk rāmja ģeometrijas dēļ, riepu un citu iemeslu dēļ. Taču arvien biežāk Latvijā cilvēki izvēlas šosejas velosipēdus, kas ir radīti ātrumam un labiem ceļiem. Tas ir sevišķi labi piemērots dalībai sacensībās vai sportiskiem izbraucieniem vietās ar kvalitatīvu asfalta segumu. Popularitāti iegūst fitnesa velosipēdi. Tie ir līdzīgi kalnu divriteņiem, tikai ar tievākām riepām, vieglāki, ar ģeometriski ērtāku uzsēdi.

Vēl Liepājas velomaratona organizatori "KT Agency" uzskata, ka Latvija drīzumā varētu kļūt par velosporta lielvalsti, jo sacensību popularitāte gan profesionālā, gan fanu līmenī uzņem apgriezienus, minot gan 19.gadsimta nogales sasniegumus, gan mūsdienu panākumus "BMX" sacensībās. Organizatori atgādina arī par talantīgo latviešu amatnieku Gustavu Ērenpreisu un viņa sasniegumiem velonozarē.

Ja padomju laikos uz ielām riteņbraucējus varēja uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, tagad viņu skaits mērāms tūkstošos. Daļa fanātiskāko riteņotāju no saviem braucamajiem nešķiras pat lietus laikā vai gada aukstajos mēnešos. Turklāt ar velosipēdu pārvietojas arvien vairāk politiķu un citu sabiedrībā pazīstamu cilvēku, lai gan velo infrastruktūra tikai attīstās un pagaidām vēl ir patālu no vēlamās.

Riteņbraukšanas popularitāti sekmē arī dažādas velosacensības un maratoni, kur ikviens var izvēlēties sev piemērotu distanci. No Liepājas puses nākuši daudzi slaveni Latvijas riteņbraucēji, tostarp Dainis Enģelis, Gaļina Aļeksandrova, Martins Palejs un Andžs Flaksis. Dalībnieku un līdzjutēju pulks šādās tautas sporta sacensībās pieaug, kas parāda sabiedrības labvēlīgo attieksmi pret riteņbraukšanu. Liepājas velomaratona rīkotāji atgādina vēsturi, kad pirmās brīvvalsts laikā velo sacensības bija ļoti populāras, pulcējot pat līdz 100 tūkstošiem skatītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti