Lieldienās ar Rēzeknes pusmaratonu sāksies cīņas seriālā «Bigbank Skrien Latvija»

Latvijas vērienīgākā skriešanas seriāla “Bigbank Skrien Latvija” piektā, jubilejas sezona, tiks atklāta 6.aprīlī ar Rēzeknes pusmaratonu un Lieldienu svinēšanu Latgales sirdī. Vienlaikus šis būs arī Latvijas čempionāts 10 kilometru distancē.

Ja pērn Latvijā netika noskaidroti Latvijas čempioni 10 kilometru skriešanas disciplīnā, tad šogad tas tiks darīts jau Otrajās Lieldienās - Rēzeknes pusmaratona laikā. Šīs sacensības būs vienas no pirmajām jaunajā sezonā, kad skrējēji ir visu ziemu trenējušies un gaidījuši iespēju pārbaudīt savus spēkus. Sezonas sākumā daudzi labprātāk izmanto iespēju sacensībās skriet īsākas distances, tāpēc 10 kilometru "Nike" distance ir lieliska iespēja, kā uzsākt savu sacensību sezonu.

Rēzeknes pusmaratonā allaž populārs ir piecu kilometru Tautas skrējiens, kurā startē daudzi Rēzeknes pilsētas un novada iedzīvotāji. Četras dažādas Bērnu skrējiena distances būs no 200 līdz 800 metru garumam. 

“Es ieteiktu ikvienam izvēlēties to distanci, kurā viņš jūtas visērtāk. Rēzekne ir skaista pilsēta un to noteikti varēs izbaudīt neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties skriet vienu vai četrus apļus. Sports šeit vienmēr bijis populārs, un prieks, ka tagad tik nozīmīga vieta atvēlēta arī man tuvajai vieglatlētikai,” atzīst Rēzeknes pusmaratona vēstnese, Latvijas rekordiste tāllēkšanā, daudzcīņniece Aiga Grabuste.

Pēdējos gados Latvijā pusmaratoni tiek rīkoti aizvien biežāk. Rēzeknes pusmaratons būs īpašs ar to, ka Latgales sirdī 6.aprīlī tiks atklāta Latvijas pusmaratonu sezona. Pērn puse no visiem 14 pusmaratoniem tika iekļauti seriālā "Skrien Latvija". Arī seriāla piecgadē Rēzeknes pusmaratona, Biķernieku pusmaratona, Ventspils pusmaratona, Jelgavas pusmaratona, Kuldīgas pusmaratona, Valmieras maratona un Siguldas pusmaratona rīkotāji vienojušies strādāt kopā un piedāvāt saviem dalībniekiem pārbaudītas vērtības, kā arī dažādus jaunumus. Kuldīgas pusmaratons savā desmitgadē noskaidros Latvijas čempionus pusmaratonā, savukārt Valmieras maratona laikā tiks kronēti čempioni 42,195 kilometru disciplīnā.

”Bigbank Skrien Latvija” jaunievedums ir Latvijas čempionkomandas noskaidrošana, vērtējot piecus labākos rezultātus septiņos seriāla posmos. 

Tas nozīmē, ka jau Rēzeknē spēcīgākās komandas uzsāks bezkompromisa cīņu par sezonas kopvērtējuma punktiem un medaļām, kuras rudenī pasniegs Latvijas Vieglatlētikas Savienība (LVS). Komandu cīņām var pieteikties trīs dažādām distancēs: Tautas skrējienam (4-6 km), "Nike skrējienam ( ap 10 km) vai pusmaratonā (21,0975 km). Reģistrēties “Bigbank Skrien Latvija” pirmajam posmam – Rēzeknes pusmaratonam, kā arī iegūt papildus informāciju, iespējams seriāla majāslapā un "Sportland" veikalos. 

Finišā visus dalībniekus, neatkarīgi no izvēlētās distances, gaidīs piemiņas medaļas un balvas no skrējiena atbalstītājiem. 2014. gadā Rēzeknes pusmaratonā startēja 1757 skrējēju. Šogad dalībnieku skaits var būt pat lielāks, jo Rēzeknes pusmaratons pirmo reizi notiek vienlaicīgi ar Lieldienu svinēšanu. Skrējēji tiek gaidīti kopā ar ģimenēm, lai pēc skriešanas izbaudītu arī kultūras programmu.

Rēzeknes Festivāla parkā darbosies svētku tirgus, bērnus priecēs trušu zoosēta, aktivitātes ģimenēm piedāvās folkloras kopa “Vīteri”. Pusmaratona rīkotāji sagatavojuši dažādus muzikālus priekšnesumus un rotaļas, kā arī interaktīvas vides instalācijas, šūpošanos un olu ripināšanas sacensības.

Pēcpusdienā plkst.17 Latgales vēstniecības "Gors" Mazajā zālē uzstāsies "Iļģi" ar Lieldienu koncertu. Koncerta pirmajā daļā ansamblis spēlēs vienu no saviem krāsainākajiem un daudzveidīgākajiem albumiem „Saules meita”, kam piešķirts prestižākais apbalvojums latviešu mūzikā – Lielā mūzikas balva. Otrajā daļā skanēs fragmenti no "Iļģu" vērienīgākās folkroka operas ar Raiņa dzeju „Spēlēju, dancoju”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti